Skocz do zawartości

iMac i7


canario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam dwa pytania do tych którzy siedzą w temacie grafiki 3D.

Jak taki iMac poradzi sobie przy renderze w Mayi?

Czy bardzo się "spoci"?

 

I pytanie drugie czy ewentualnie w blenderze będzie sobie lepiej dawał radę?

 

iMac ma takie parametry:

Intec Core i7 3,4 GHz

Ram 16GB - 1333 MHz DDR3

Radeon HD 6970M - 2 BG

 

 

 

Z góry zieki za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Poradzi sobie, musisz tylko ładnie poprosić. Pamiętaj żeby pot ścierać ściereczką z mikrofibry żeby nie porysować ekranu.

Prędzej martwiłbym się o viewport. Laptopowa karta grafiki średniej półki w stacjonarnym kompie za 10 klocków. Magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniu ja też nie ogarniam tej polityki apple w tej kwestii i dziwie się że do tak drogiego sprzętu daja taka lipną kartę graficzna (dlaczego tak jest? - NIE WIEM nie potrafię tego rozkminić). Ogólnie nic nie mam do maców bo jest duży komfort pracy i ogólnie ok, ale ten stosunek ceny do jakości jednym słowem powala przeciętnego Kowalskiego na kolana.

Tak czy siak akurat ten mac o którym mowa był kupowany do innych celów niż 3D, ale jak już jest to kto wie czy od czasu do czasu czegoś nie wyrenderuje dla kumpli - w końcu ma te 16 BG i Intela i7 :)

 

A jak to jest z blenderem czy była by jakaś różnica jak by go zaprzęgnąć do tego programu? Może łatwiej by mu było?

No i czy da się coś zrobić z viewportem w Mayi żeby go nie muliło? (oczywiście nie mówię o zmianie grafiki :) - bardziej o ustawieniach softwerowych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj Imac'a do 3d!

Od renderowania zniszczysz matryce. Poszukaj w google hasla "imac plamy na matrycy". Z tego co czytalem to mac'i od dluzszej pracy w wysokiej temp dostaja zoltych plam na matrycy, z tego powodu sam go nie kupilem. Powod to bebechy umieszczone zaraz za matryca. Cieplo nie ma gdzie uciekac.

Juz lepiej uzywanego Pro lub macbooka pro. Niestety znowu mac mini za slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z postu wynika że już kupione. Za cenę apple'a też rozglądałbym się za stacją z xeonem raczej. Niemniej to jest sprzęt jak każdy inny i będzie pracował w mayce, o ile jest mayka na tego ich unixa. Po parametrach to jest niezły laptop, więcda radę, choć nie tak dobrze jak stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z blenderem czy była by jakaś różnica jak by go zaprzęgnąć do tego programu? Może łatwiej by mu było?
Modelowałem w blendku na maku mini i soft działa całkiem dobrze i stabilnie. Niestety z uwagi na kartę grafiki nie porenderujesz w cyclesie na GPU, zostaje ci procek. Raczej polecam iść w strone blendera bo majka na maku to jeszcze bardziej zbugowany soft niż wersja pecetowa.

 

Co do viewportu majki- Nauczyć się outlinera, warstw i pracy z proxy. Raczej nie sadze że będziesz dłubał pojedyncze obiekty które by ci przeciążyły grafę. Mosty i takie rzeczy. Jak będziesz to pewnie będzie cię stać na uber stacje z wypasionym Quadro na pokładzie. ;)

 

Ja w pełni rozumiem politykę appla w sprawie bebechów ich sprzętów. Podstawa handlu czyli "kup tanio, sprzedaj drogo". Żadnego głębszego planu Steve tutaj nie miał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta: Dobrze że napisałeś, bo może kolega będzie uważał z tym swoim laptopem. Niemniej jeśli laptop z i7 za kilka kółek ma służyć do netu żeby nie przykopcić sobie ekranu to normalny producent ściągnąłby go z rynku w minutę. (pamiętacie akcję z płytami do 2600k i poprawką B3?) a do appla ludzie podchodzą dosyć bezkrytycznie (co nie dziwi bo drogie powinno być przynajmniej poprawne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsza i nie ostatnia techniczna wtopa tej firmy. Puchnące baterie, wadliwe wyświetlacze retina w macbookach, zepsute wifi w iphone4... Rozumiem, każdej firmie zdarzają się wtopy ale wyznawcy appla będą dalej mówić o niezawodności tych produktów i wyższości nad innymi firmami. I to jest cała magia. Dobra socjotechnika i przekonasz człowieka że jest koniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek to nie laptop tylko imac :) laptopy akurat nowe moga renderowac do woli :)

Monio .. nie tylko.. macbooki pro 2008 z GF mialy wadliwe uklady graficzne, macbooki air 2008 i 2009 bodajze mialy problem z zawiasami (pekaly bardzo czesto) macbooki pro przed wersja alu mialy wadliwe zamki (pekala obudowa w ich poblizu) macbooki zwykle te biale tez mialy pekajace obudowy na krawedziach. ibooki mialy wadliwe uklady graficzne, ktore sie rozlutowywaly.

Z tych dzisiejszych tworow to wlasnie chyba trzeba uwazac z Imac'ami chyba tylko :)

 

a jeszcze spora czesc macbookow i tych pro ma problem z WIfi :) cos z routerami niektorymi sie nie dogaduja.

 

co i tak nie zmienia faktu ze wygladaja najladniej i maja bardzo dobre matryce :) taki sony vaio dzisiaj to trzeszczacy plastik i kiepskie wykonanie. Nie widze konkurencji w laptopach pod tym wzgledem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta: tak słyszałem i czytałem że ludzie mają problemy z żółknącą matrycą co wynika z tego, że iMaki mają małą powierzchnię w środku co zwiększa temperaturę która prowadzi to do żołknięcia matrycy. Zastanawia mnie fakt że nie wszyscy maja taki problem. Dlatego postanowiłem sam osobiście wziąć na wysokie obroty iMaca i zobaczyć jak to się będzie zachowywało. Chcę to zrobić jak najszybciej puki jest gwarancja na ten spory kawałek aluminium (( :D )) więc dam wam znać :))

W moim przypadku jest tak, że jest to iMac 27"calowy więc i obudowa aluminiowa jest znacznie większa od 21,5" a to przecież ona jest w dużej mierze odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła bo została tak skonstruowana żeby działała jak radiator. - Zobaczymy jak to będzie. Jeśli pożółknie to daje to na serwis i tyle. Ludzie mówią że pozytywnie rozpatrują takie przypadki i w najgorszym przypadku dają nową matrycę a w najlepszym wymieniają całego maca.

 

Lucek: nie myl macBook'ów z iMacami. My mówimy o iMacach a to są stacjonarki.

 

Mino: chcesz powiedzieć że darmowy Blender jest lepiej napisany niż Mayka która kosztuje kilka klocków? :) Jeżeli to prawda to mi to by było na rękę :). I czy aby napewno nie da się zaprzęgnąć radeona 6970M - 2GB do roboty na Cyclesie?

Bo procek chociaż nie głupi bo i7 3,4 Ghz Sandy Bridge to chyba by się sam biedny zamęczył bez wsparcia GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Pewnie wyciągnąłeś kasiore z unii i chcesz posmakować kawioru :-)

Ja osobiście do Unity, modelowania lub muzyki wybrałbym Maca, ale do renderingu... raczej nie.

Ale rupta co chceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta: co do modo to jak patrze ze dali 15 dniowego triala to myślę sobie, że trochę pożałowali i stosują metode kija i marchewki:) Bo nie chciało by mi się przeinstalowywać co 15 dni systemu po to żeby na tym śmigać i nie piracić :) Zreszta nie wiem czy jakiegoś sprawnego pirata by się znalazło bo program nie jest tak powszechny jak max czy maya.

 

Chrupek3D : zgadzam się z Tobą iMac nie jest stworzony do renderingu, za to sprawdza się wyśmienicie w grafice 2D i tych rzeczach które wymieniłeś (pomijam temat ceny jaką za to się płaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności