Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Quantum Reality No. 102384/1946


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio udało mi się skończyć pisać i ilustrować ostatni, czwarty tom serii poświęconej niemieckim projektom lotniczym z okresu II wojny (German Air Project 1935-45). Przy tej okazji powstał ten oto obrazek, przedstawiający bombowiec dalekiego zasięgu zakładów Junkersa z 1945 r o nieznanym oznaczeniu w asyście dwóch myśliwców Messerschmitt P.1112 S2. Oczywiście wszystko to "papierowe samoloty", ale frajda z nadawania trójwymiarowej formy czemuś, co poza płaski rysunek nigdy nie wyszło jest spora. A i okazja do obłaskawienia Blendera 2.64 niezła.

 

Quantum_Reality_small.jpg

 

Renderowałem jak zwykle w Modo, ale sam samolot mam też w wersji Cyclesowej.

 

render_new_001_small.jpg render_new_002_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O kurde toż dopiero od niedawna takie nosiciele jaj latają a do tego liczydeł na pokładzie mają cały wagon co by mogły w przestworzach śmigać a ci skubańcy już wtedy o czymś takim myśleli. Modelik fajny, ale chyba perspektywa troszkę klapła no jak na mój gust to taki przerażający projekt a taka sielanka w locie może coś bardziej dramatycznego podkreślającego grozę tego potwora? No bo informacja o takim projekcie w tamtych czasach podnosi poziom adrenaliny a taki bardziej drapieżny obrazek by to jeszcze spotęgował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render z Cycles moim zdaniem dużo lepszy, choć to tylko studio (fajnie wyszły shadery), pierwszy jest dość usypiający, samoloty zlewają się nieco z tłem, jest to taka "pocztówkowa" formuła, gdzie niby wszystko kompozycyjnie gra, jest schludnie, porządnie technicznie, ale jednocześnie jakoś tak bez wyrazu. Sam nie jestem orłem z zakresu post produkcji, ale chyba można by wycisnąć tu więcej, generalnie od "Psychodelic Dawn" każdy kolejny render wygląda podobnie i mi osobiście, osobie niespecjalnie zainteresowanej lotnictwem, więc być może stąd ta ocena, żaden nie zapadł na długo w pamięć. Może następnym razem pokusisz się o jakieś nietuzinkowe rozwiązania?

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności