Skocz do zawartości

Carapace - do ustawiania perspektywy


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Super sprawa. Ciekawe czy jest takie coś jako plugin do Photoshopa. Wie ktoś ?

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

 

Cóż, photoshopowa rzeczywistość jest trochę smutna. Nie byłoby problemu napisać podobny skrypt/plugin do ai, czy indd.

Problem jest taki, że w photoshopie nie można stworzyć guidesa pod kątem, tylko pion albo poziom.

W ai i indd można śmiało zastąpić to prostą niezamkniętą linią z nadanym stroke sizem.

W ps można zrobić otwarty shape, nawet prostą pojedyńczą linie, ale efekt stroke nie jest widoczny do momentu, gdy shape nie posiada jakiejś treści, która daje sie zrastrować.

Zastępowanie linii wektorowych zwykłymi liniami brushem albo pencilem, uważam za pomysł na tyle nie elegancki, że aż mi sie odechciewa taki skrypt pisać:)

 

Na ten sam problem natknąłem się, przy tworzeniu pluginu do ps, który ma dodać funkcjonalność podobną do illustratorowych artboardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to by mogło działać. Musze sprawdzić jakie są możliwości swfów wciśniętych do okna skrytowego. Wiem na pewno, że działają powoli. Dałoby się to zrobić w postaci panelu (pisanego w as3), ale to dość dziwne rozwiązanie.

 

W c++ napewno dałoby sie to zrobić, ale niestety nie czuje się na siłach. Ciekawe, czy da się w as3 napisać pełnowymiarowy plugin do ps. Musze pogooglać. Jednak, taki plugin i tak wymagałby instalacji, wiec równie dobrze można korzystać z programu z newsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności