Skocz do zawartości

Problem z Clip Brushes


Voyager 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obejrzałem już wiele tutoriali, już zaczynam pojmować ZBrusha ale jedna rzecz dalej mnie trapi. Jak inni w tutorialach posługują się brushami clip, że otrzymują hard edges? Wstawiłem Cylinder => konwersja na PolyMesh3D => Remesh All z Resolution 128/Polish 10 => klikam ctrl+shift+lpm => tworzę na środku zaznaczenie (ustawienia brusha to Zsub/Z Intensity 50 (w menu pod ctrl+spacja wybrane BRadius oczywiście i PolyGroup)

Jednak mój tok rozumowania widocznie gdzieś jest nieprawidłowy, dostaję efekty całkowicie różne niż oczekiwałem.

Dla zobrazowania problemu, przepraszam że Blender ale tak było szybciej.

Pierwszy efekt, no niby przycięło, ale prędzej wyszedł flatten dla części niezaznaczonej.

Rezultat drugi, to co zaznaczyłem zostało jak było, reszta dostała coś w stylu Inflate, zupełnie nie o to mi chodziło.

Na końcu to co chciałem uzyskać - oczywiście nie w Blenderze tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem że używasz Remesh all po to aby nadać cylindrowi równomiernie rozłożona siatkę odpowiednia do cięcia Clip brushem - jeśli tak, to lepiej użyj do tego Geometry > Dynamesh bo to Remesh All to raczej funkcja już archaiczna....Potem tylko pociągnięcie piórka po tablecie z wciśniętym Ctrl i mamy nową siateczkę, ale generalnie to zagadnienie kompletnie nie jest powiązane bezpośrednio z Clip brushami -tak jak i zIntensity...!

..a same Clip Brushe używa się z wciśniętym Ctrl + Shift ( ale wcześniej musisz sobie wybrać z palety pędzli dostępnej pod B key odpowiedniego Clip Brusha bo jesli tego nie zrobisz to pod Ctrl + Shift masz domyślnie Select rectangle -czyli zielony kwadracik do ukrywania części mesha ) Jesli chcesz wycinać bardziej złożone kształty Clip brushem np Clip lasso to oprócz Clt+Shift wciskasz jeszcze na moment Alt -wtedy tworzy zagięcie krzywej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności