Jump to content

VRay problem


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Podczas renderowania silnikiem VRay nie wyświetla się modyfikator hair&fur, proces renderowania tego o to modyfikatora przebywa z sukcesem lecz nie widać tego efektu na obrazie końcowym, przy czym gdy renderuje mentalem jest wszystko ok. Macie jakieś pomysły o co może chodzić? Jak to naprawić?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 19
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tutaj masz rozwiązanie z oficjalnego helpa vray'a:

http://www.spot3d.com/vray/help/150SP1/render_hairfur.htm

 

Ale mi to jakoś nie podchodzi, zawsze zamieniałem włosy na geometrię. Ale nigdy nie potrzebowałem ogromnej ilości włosów, wręcz przeciwnie - więc nie umiem powiedzieć jak to wygląda z wydajnością przy wyższych wartościach. Na logikę może być ciężko :) Zawsze jeszcze masz vrayowego haira, ale on jest bardzo prosty - zależy do czego Ci to potrzebne? Do trawy i do minimalnych włosków np. na ubraniu jest chyba akurat.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem tak jak w tym helpie od VRaya niestety nie przyniosło to pozytywnego rezultatu:/ Chodzi o pluszowego misia, który ma być włochaty, na mentalu wygląda to dosyć przyzwoicie lecz VRay brak efektów.

Edited by FUNKYszou
Link to comment
Share on other sites

W takim razie pozostaje Ci albo użycie haira vrayowego - ale to chyba bez sensu, skoro tam masz już wszystko elegancko ustawione. Zrób w takim razie render wszystkiego w Vray'u, a render włosów w mentalu czy scanline i połącz elegancko - tak najlepiej będzie - a roboty chwilka, dodatkową zaletą będzie to, że będziesz miał osobną warstwę z włosami w photoshopie/ae czy co tam chcesz którą możesz modyfikować - korekcja koloru i te sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam. Mrprim to jakiś fake. Kiedyś już z tym walczyłem, teraz po prostu przełączam na geometry. Zamuli na począrku render na 2, 3 min ale potem idzie normalnie (16Gb ram). Także w tej kwestii powinno być ok. Jeśli chodzi o kolor włosów to musisz w ustawieniach modyfikatora Hair and Fur to ustawić "Material parameters".

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, przepraszam iż tak późno odpisuje ale dostęp do internetu na dobrą sprawę mam tylko w domu. Mam do was jeszcze tylko jedno małe pytanie... podczas renderingu mentalem przy dużej ilości włosków materiał robi się w plamki jasne co przy finalnym efekcie jest widoczne i brzydkie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy