Skocz do zawartości

Komunikacja Zbrush Blender - tworzenie i wyeksportowanie prawidłowych map


trg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Potrzebuję dość podstawowej pomocy w zwiazku z eksportem pracy z Zbrusha do Blendera. Jako że w pierwszym programie lepiej tworzy mi się model, a w drugim muszę przy nim poprogramować to chciałbym przerzucić obiekt z jednego do drugiego. Wyrzezbilem sobie w Zbrushu potrzebny model, zrobiłem w nim również retopologię, z którą wyeksportowaną jako *.obj manipuluje sobie za pomocą Pythona. Jestem niestety na tyle nieobeznany w temacie, iż nie potrafię wyrzucić sobie prawidłowo map normalnych z tego hi-poly sculptu i nałożyć jej poprawnie na obiekt już w blenderze by ten po prostu wyglądał ładniej.

 

 

Czy mógłby ktoś pokierować mną jakimś prostym how-to? Ta sama zasada pewnie dotyczy tekstur a cały czas stoje w miejscu przez to ze nie ogarniam zbytnio jak i których z rodzaju map użyć by miało to ręce i nogi w Blenderze.

 

 

Trg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pardon, uciekłem na weekend więc odpowiedź autora dopiero teraz.

 

 

Po kolei z obrazkami aby zwizualizować problem:

 

Model prezentuje się następująco:

1375694.jpeg

 

Jak widać głowa, siatka pewnie zawiera błędy ale nie o tym jest temat.

 

 

Sculpt ten przepuściłem przez UVMastera w Zbrushu, poznaczałem sobie szwy itd wypalając poniższą mapkę.

1375696.jpeg

 

Nie mam pojęcia czy jest to dobrze wypalona mapa, moja wiedza w tym zakresie oscyluje wokół zera.

 

Sama mapka jakoś w blenderze zaistniała jednak wygląda dość tragicznie mapując wszystko jak poniżej.

1375711.jpeg

 

 

Od razu powiem, że z tego typu procesem stykam się poraz pierwszy. Obejrzałem kilka tutoriali jakieś tam efekty widzę, jednak nie są one w dalszym ciągu poprawne. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się gdzie popełniłem błąd. Czy jest to sprawa źle wyplutej mapy z zBrusha, czy może złe ustawienie w jej imporcie w Blenderze? A może cały proces wypalania mapy powinienem uczynić w drugim z programów?

 

 

Trg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

a jak nie zrozumiałeś filmu youtube to zadzwoń do mnie lub do mojej matki. Dam Ci też namiary na moich kumpli, żonę i kochankę... ich żony i kochanki oraz kochanki kochanków tychże żon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności