Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC Essence - White Kanga - Interactive Kinetic Mapping System


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Pewnie zaraz mnie stąd wyrzucą, bo umieszczam w złym dziale, ale jako że najbliżej memu sercu do działu 3D niż jakiegokolwiek innego - zamieszczam tu... (No bo czy to animacja tak na prawdę, czy już coś więcej?)

 

W każdym razie chodzi o mój model 3D - model samochodu koncepcyjnego HC Essence, który jakiś czas temu miałem zaszczyt oddać w ręce ekipy z firmy White Kanga.

Panowie popełnili na nim Interactive Kinetic Mapping, czyli na model wycięty ze styroduru w skali 1:2, poruszający się dzięki napędom servo została wyświetlana projekcja 3D. Dzięki temu w czasie rzeczywistym można było tworzyć wszystko to co widać poniżej, oceńcie sami:

 

 

i kilka zdjęć:

 

zdj1m.jpg

 

zdj2l.jpg

 

zdj3j.jpg

 

zdj4i.jpg

 

zdj5f.jpg

 

zdj7o.jpg

Edytowane przez Homa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

supeeer! :)

edit:

czyli mogl sie normalnie krecic i wszystko gralo tak? Nie wiesz moze ile bylo projektorow? mozna bylo autko ogladac z kazdej strony? te biale bliki tez z projekcji tak? :) super.. czasami nawet ciezko powiedziec co projekcja a co nie :) ale domyslam sie ze model normalnie matowy i wszystko rzutowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest taka dynamiczna projekcja, animacji rzucanej na model ? Jakaś synchronizacja z obrotem modelu, czy to właśnie sama projekcja dostosowuje się do położenia modelu ? Interactive Kinetic Mapping sugeruje że się samo dopasuje :D

Super wyszło, jak będziesz miał czas opisać tą technologie dokładniej to byłoby ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności