Skocz do zawartości

Problem z wizką modelu z Autocada w 3ds


abdul

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkujący w 3dsie i mam problem z wizualizacją.

Model powstał w autocadzie i po przeniesieniu do 3dsa chciałem puścić wizkę. Niestety mimo ustawień, które wcześniej normalnie działały teraz powstaje mi coś takiego jak poniżej, dziwne że w trakcie obliczania światla itp wszystko wydaje się ok tylko końcowy efekt jest zły.

Wie ktoś może czy mam coś włączone co powoduje taki "efekt" ?

 

Poniżej screen z modelu i efekt wizualizacji

23036311.jpg

 

kamienwiz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli renderujesz za pomocą vray to może masz wyłączony force color clamping w VFB.

 

Zapomniałem napisać,że Vray

 

masz na myśli przycisk w VFB toolbar ? jeżeli go odznaczam to zmienia się tylko kolor linii z czerwonych na czarne.

Przeniosłem sobie model za pomocą "merge" do innego pliku z takimi samymi ustawieniami i normalnie idzie wizka, ale chciałbym jednak wiedziec co jest powodem takiego "efektu"

 

p.s orientuje się ktoś czy przy przenoszeniu modelu z Autocada obiekt może być rozgrupowany? ( 3ds robi mi jeden obiekt i nie ma opcji rozgrupowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki efekt powstaje jak masz w sekcji Vray: Adaptive DMC image sampler zaznaczona opcje Show samples

 

tak, to dokładnie o to chodziło, dzięki bardzo wszystkim za pomoc.

 

Dynamico, a można już po zaimportowaniu jakoś podzielić czy tylko na początku importowania wybierając opcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem to już tylko "detach" elementów lub grup elementów do nowych obiektów ale to może być czasochłonne. Wszystko tak naprawdę zależy jak starannie był przygotowany model w AutoCAD. Jeżeli projektant robił z głową (czytaj na "warstwach") to wychodzi jak trzeba ale niestety to rzadkość. Ja często wolę zrobić nowy model w 3ds niż próbować uporządkować "bajzel" otrzymany od architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności