Skocz do zawartości

Anamorphic video format animacji 3d


Gość numnah

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyrenderowania animację 3d, która będzie zmontowana z filmem video. Klient powiedział, że mam dostarczyć animację anamorphic progressive (rozdzielczość 1920x1080). Wiem o co chodzi z progressive. Ale nie wiem co zrobić z tym anamorfikiem. Z tego co czytałam, jest to bardziej kwestia kręcenia filmu video, żeby na kliszy nie było czarnych pasów pod i nad kadrem (czyli obraz jest ściśnięty - stąd anamorficzny, a potem jest on w odtwarzaczu interpretowany już jako nie ściśnięty).

Nie wiem jednak jak ja mam przygotować tą animację. Renderuję z maxa jako sekwencja PNG w rzeczonej rozdzielczości. Potem to wrzucam do AE i żeby to dobrze wyglądało to muszę mieć ustawione square pixel a nie anamorphic (pomijając kwestę że anamorphic ma zdaje się kila wersji anamorficzności).

Ktoś może doradzić, jak mam to prawidłowo przygotować?

Szczęśliwego roku z pechową 13 na końcu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

anamorficzny, to znaczy taki ktory kompensuje roznice z tzw pixel aspect ratio.

czyli musisz sie dowiedziec o ten wlasnie parametr.

z tym ze raczej nie kojarze formatu ktory by zmienial 1920x1080.

stawialbym raczej na to, ze masz zrobic animacje w rozdzielczosci 1440x1080 z pixel aspect 1,33.

w afterku preset zwie sie HDV 1080.

wiec albo robisz wszystko w 1920x1080 i na samym koncu przy eksporcie resize do 1440x1080. albo od poczatku jedziesz wszedzie te 1440x1080 z pixel aspect 1,33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, już myślałam, że nikt nie odpowie i przestałam tu zaglądać :) Kurcze zupełnie mi umknęła funkcja Pixel Aspect w 3dsmaxie, ale fakt jest tu taka i zawsze była ;) Zastanawiam się tylko nad tym czemu 1440 skoro 1440*1,33=1915,2 a nie 1920. Wolę nie popełnić błędu podczas renderu żeby nie powtarzać renderu animacji (na szczęście tylko 700 klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności