Skocz do zawartości

Drugi komputer - tylko do renderingu


voocoder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w tej chwili pracuję na dosyć mocnym zestawie, brakuje mi jednak mobilności w pracy, czyli chciałbym dodać drugi komputer tylko do renderowania, tak żebym jednoczesnie mógł na jednym pracować w maxie i w tym czasie renderowac na drugim, czytałem trochę o farmach itp... i chciałbym uściślić czy dobrze myślę:

stawiam drugi komp. z systemem i drugą kopią maxa łaczę to w sieć 1 GB i wtedy moge z poziomu maxa na kompie master od razu odpalać render z wykorzystaniem hardware kompa slave? - tak to działa? czy np. robię tak że na jednym pracuję a po prostu odpalam gotowe sceny na komp. slave w maxie i tam zapuszczam render? czyli nie działam na slave z poziomu master tylko jakby na zupełnie oddzielnym stanowisku?

prośba do doświadczonych w temacie o rozjaśnienie jak to jest

od razu zaznaczam że wolałbym uniknąc konieczności kupowania dodatkowego softu, chyba że nie będzie wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupujesz drugi komputer, instalujesz max'a i backburner'a. jesli dobrze pamietam to na slave'ach mozesz miec zainstalowanego max'a do renderowania, nie aktywowac go i tym samym nie kupowac dodatkowej licencji. Nie wiem jak to wyglada dokladnie z vrayem ale chyba potrzeba dodatkowe licencje.

 

Na stacji roboczej wlaczasz Backburner Manager a na slave Backburner Server i kiedy bedziesz cos renderowal w max'ie zaznacz Network rendering kliknij Render i polacz sie z Managerem, wyslij scene i czekaj na rezultaty.

 

Przy renderingu sieciowym wazne jest zeby wszystkie pliki w scenie mialy sciezki sieciowe ktore sa dostepne dla obu komputerow czyli zamiast C:\Textury powinno byc np. \\komp01\Textury

 

 

Pytaj jesli cos nie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mniej więcej kumam;

w takim razie wychodzi na to że dysk fizycznie używany do renderu - tekstury, mapy, potem zapis gotowej bitmapy - to ten z komputera master?

jesli tak to czy jedynymi pozdzespołami komp. slave na które miałbym zwracać uwagę przy zakupie to procek + płyta + ram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki

chciałem jeszcze zapytać o tą sieć; to prawda że powinna być 1GB? jesli tak to jak sprawdzić router? bo karte sprawdziłem w windozie i pokazuje 100Mbps/Full Duplex pewnie w tym nowym kompie bedzie podobna (zakładam ze to standard) ale jak sprawdzić na routerze? nigdzie nie widzę takiej informacji, niby w specyfikacji podają data rates; Down 24Mbps Up 3,5Mbps ale wydaje mi się że to dotyczy ADSL, a może się mylę? moze to ogólna wydolność routera ? mam D-Link DSL-2640B

 

--EDYCJA--

chyba zaczaiłem choc po czasie; czy to chodzi o to że karta ma 100Mb bo na tyle pozwala router? przed chwila zrobiłem test dla karty z ustawieniem 1GB i dostałem komunikat o blokadzie po stronie routera, jak rozumiem router nie wyrabia, karta dałaby radę

 

nadal aktualne pytanie: czy to 1GB to konieczność czy raczej zbytek łaski ?

 

oraz przy okazji: pracuje ktoś z Was w ten sposób? ciekawi mnie czy w praktyce się to sprawdza tzn. czy nie muli mastera, nie wykrzacza się z byle powodu itp.. choć zakładam teoretyczne ze nie bo przeciez praca z farmami to chleb powszedni dla tego softu - tak mi się wydaje

Edytowane przez voocoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

router ktory masz pozwala na 100Mbps, karty sieciowe na plytach od paru juz lat sa prawie zawsze 1Gbps. nie wiem czy ci takiej przepustowosci trzeba, na to pytanie mozesz odpowiedziec sobie sam. jesli uzywasz duzych tekstur i proxy to te wszystkie pliki beda musialy byc zaladowane przed renderingiem przez siec, na 100Mbps tez bedzie dzialac a na 1Gpbs bedzie po prostu szybciej.

 

ja uzywam Backburnera w pracy i w domu i ciezko mi sobie wyobrazic prace bez niego. czasami ma humory ale w wiekszosci wypadkow to wina sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Dostałem juz konkretną oferte z firmy w której kupiłem poprzedni zestaw, chciałbym prosić zorientowanych w hardware czy to dobra cenowo oferta;

 

Intel Core i7-3930K 6 Core - 3930K @ 4,5Ghz

ASUS P9X79 PRO

32GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz

nVidia Quadro 400

500GB Seagate Barracuda

Chieftec 750W Nitro 85+ Modular

Obudowa Chieftec Work Station CH-09

DVD-RW Liteon x24

Czytnik kart 24 in 1

Thermalright SilverArrow SB-E

Windows 7 Pro x64

 

Cena: 6100 netto

 

cena zawiera poskładanie, stestowanie i OC z gwarancją,

samodzielne składanie odpada bo się na tym nie znam i nie mam na to czasu

 

pytam ponieważ poczytałem trochę watków tu na forum o zestawach innych osób i trochę zaskoczyły mnie kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linuxie to raczej nie zadziałasz - 3ds max da sie co prawda odpalic pod linuxem ale znacznie lepiej zrobisz jesli jednak zostaniesz przy windowsie - mniej problemow bedzie z konfiguracja i potknieciami przy bburnerze.

Ogolnie musisz wziac jeszcze pod uwage sposob Twojego dzialania - czy jestes pewien ze ten sposob renderingu bedzie efektywny ? czy oplaca sie czekac az projekt zostanie wyrenderowany, czy moze lepiej zapuscic rendering na obu maszynach jednoczesnie i czekac az sie wyrenderuje :?

Z doswiadczenia wiem ze najlepiej jest stosowac bacburner do animacji a przy statycznych grafikach lepiej robic to na obu maszynach jednoczesnie. ale to juz ogolnie zalezy od tego jak zamierzasz pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w maxie jak i wiekszości farmach można wysyłać textury razem z plikiem tak jak to jest przy Vue etc. Jednak to czasochłonne ale nie niemożliwe. Ja tak napewno robiłem w maxie w raysacie a nie w backburnerze. Opcja przy mentalrayu w ustawieniach "renderingu". Nie pamiętam gdzie bo teraz nie jestem na swoim kompie. Ale jest cos takiego.

 

To tylko taka dygresja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w maxie jak i wiekszości farmach można wysyłać textury razem z plikiem tak jak to jest przy Vue etc. Jednak to czasochłonne ale nie niemożliwe. Ja tak napewno robiłem w maxie w raysacie a nie w backburnerze. Opcja przy mentalrayu w ustawieniach "renderingu". Nie pamiętam gdzie bo teraz nie jestem na swoim kompie. Ale jest cos takiego.

 

To tylko taka dygresja;)

 

textury mozna dolaczyc do wysylanej sceny ale np. proxy, profile swiatel IES cz xref'y juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem w mentalu jest taka opcja ale nie udało mi sie zbytnio z niej skorzystac i czasem było wszystko ok czasem były roznice w poszczegolnych fragmentach. Niestety nie wiem do konca co bylo powodem takiego zachowania

 

Zapewne czy wersje te same. Czy mental na designie czy na maxie. Ja zawsze z niej korzystalem i powiem, że na Designie wszystko smigało bez problemów a na maxie miał jakieś zgrzyty. Kwestia jeszcze czy napewno port jest zawsze wolny i nigdy nie wykorzystywany przez inna aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-3930K 6 Core - 3930K @ 4,5Ghz

ASUS P9X79 PRO

32GB DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz

nVidia Quadro 400

500GB Seagate Barracuda

Chieftec 750W Nitro 85+ Modular

Obudowa Chieftec Work Station CH-09

DVD-RW Liteon x24

Czytnik kart 24 in 1

Thermalright SilverArrow SB-E

Windows 7 Pro x64

 

proc, płyta ok

ram zażycz sobie żeby to 32gb było w 4x8gb a nie 8x4gb. zawsze będzie miejsce w przyszłości by coś dodać.

grafa ? a po co ci tam grafa. każ im wsadzić coś za 50 zł. do kompa będziesz miał przypięte dwa kable: zasilanie i lan. grafa jest po to żeby windows się nie pluł. zamiast monitora windowsowy zdalny pulpit albo teamviewer.

dysk spoko, chyba nie ma już mniejszych a stare są powolne

zasilacz trochę przesadzony, jakieś 500-600W spokojnie da rade. w takim kompie grafa nie pobiera energii dysk jest jeden... więc obciążenie to bedzie max 400W przy renderowaniu, za mocny zasilacz obciążony poniżej połowy możliwości będzie miał niedużą sprawność = marnowanie energii

dvd ? czytnik ? może jeszcze ledy i zestaw głośników :D naciągają cie

 

co do farmy

to drogi są dwie

albo backburner (jeden komp jeden obrazek (bo dzielenie na paski jest słabe)) działa jeśli masz animacje albo bardzo dużo obrazków do liczenia.

albo distributed bucket rendering (jeden obrazek wiele kompów naraz) to jeśli masz pojedyncze ciężkie czasochłonne stille.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dołączyć do tematu z jednym pytaniem w temacie instalacji. Wszyscy opisują, że mając jedną licencje można zainstalować 3d maxa na drugim (i więcej) komputerze używanym do renderowania sieciowego, tylko nie można go aktywować. I w tym momencie jedna rzecz jest dla mnie niejasna czy program instaluje jako trial czy z moim kluczem tylko nie przeprowadzam aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności