Jump to content

sieha

Members
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About sieha

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sieha

  Tutoriale offline

  Jaki polecicie program lub stronę do ściągania wideo z youtube/vimeo żeby można było to sobie obejrzeć offline. Jak szukałem na googlach to często te strony nie umożliwiały pobierania w pełnej jakości, pomijam też ilość spamu wyświetlającego się na ekranie.
 2. A czy do takiego rozwiązania z NASem używasz jakiegoś UPSa? Bo to mnie zawsze zastanawiało czy w przypadku awarii prądu deski mocno dostają w kość jak nie ma zapasowego zasilania na czas bezpiecznego wyłączenia?
 3. Support z ich strony jest bardzo pomocny i szybki. Zmiany/przedłużanie subskrypcji czy wystawianiu i korekta faktur itp. działa tam bardzo sprawnie.
 4. Czy to spotkanie będzie miało tylko livestream czy może będzie też możliwość późniejszego obejrzenia nagrania?
 5. sieha

  Problem z texturami

  Mam taki problem, że w firmie mamy 3 wersje maxa i wymiana projektów jest w związku z tym dosyć uciążliwa głównie przez to, rozmiar textury w okienku "Coordinates" podczas wymiany zmienia się z 1 na 2,54. Na żadnym kompie cale nie są ustawione jako jednostka miary, więc tym bardziej dziwi mnie, że pojawia się tam ten przelicznik. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem albo czy może kojarzycie jakiś skrypt, który przeleci po wszystkich materiałach i jak znajdzie rozmiar 2,54 to podmieni go na 1.
 6. O to tego właśnie szukałem :) Dzięki za pomoc
 7. To raczej było coś bardziej w tym stylu: Na perspektywie zaznaczasz jakąś teksturę, a soft sam Ci ją prostuje, tylko to co ja widziałem, to na jednym obrazku mogłeś zaznaczyć jednocześnie kilka tekstur
 8. Może ktoś kojarzy program, w którym na jednym zdjęciu można pozaznaczać różne części, a oprogramowanie samo prostuje perspektywę i tworzy płaskie tekstury. Może to coś banalnego, bo pamiętam, że kiedyś coś takiego widziałem, ale nie jestem sobie w stanie tego przypomnieć, a przeszukałem już chyba pół internetu.
 9. Chciałem odkopać wątek i dopytać się czy jest może jakaś odpowiedź Dreamworks w tym temacie?
 10. Rewelacyjna praca. Przy okazji chciałem się zapytać czy do tworzenia gruzów i połamanych desek użyłeś jakiegoś skryptu czy wszystko to ręczna robota?
 11. Chciałem się dołączyć do tematu z jednym pytaniem w temacie instalacji. Wszyscy opisują, że mając jedną licencje można zainstalować 3d maxa na drugim (i więcej) komputerze używanym do renderowania sieciowego, tylko nie można go aktywować. I w tym momencie jedna rzecz jest dla mnie niejasna czy program instaluje jako trial czy z moim kluczem tylko nie przeprowadzam aktywacji?
 12. Zielarz - napisał byś co to były za zajęcia
 13. Dzięki za wskazówkę, nie zwróciłem uwagi na to uwypuklenie. Cała konstrukcja składa się u mnie w dwóch części, ale światło tak spłaszczyło cienie, że faktycznie tego nie widać. Praca jest w toku, więc będę dodawał powoli kolejne elementy :)
 14. Wzmacniacz gitarowy Orange Tiny Terror. Jak na razie bez wnętrzności - transformatory i lampy, które będą prześwitywały przez nacięcia w obudowie. Docelowo chciałbym dorobić kolumnę i gitarę. Soft: 3ds max, Mental Ray, Photoshop
 15. Faktycznie, studio (jeżeli w ogóle można to tak nazwać :) ) w tym przypadku to dwie lampy i pudło dookoła. Co do wnętrzności, to na początku były one w planach, ale niestety zabrakło czasu i postanowiłem zamknąć projekt w obecnej formie. Nie wykluczam w przyszłości dorobienia wnętrzności przy okazji budowania jakiejś większej sceny, ale do tego będę potrzebował jeszcze kilka obiektów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy