Skocz do zawartości

Chevrolet camaro


querion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem jeszcze początkujący, zacząłem z tym zabawę zaledwie parę miesięcy temu. Zabarałem się za, jak na razie, największy i najtrudniejszy dla mnie projekt. Nie wiem, czy uda mi się dotrwać do końca, jeśli tak, to będę zadowolony, bez względu na efekt ;)

Proszę o rady i konstruktywną krytykę.

Ile mniej więcej Wam zajmuję stworzenia auta od zera?

 

chev.png

Edytowane przez querion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak zacząłem robić tył, to zapomniałem o przodzie i rozwaliłem go sobie :s, musiałem naprawiać całość niestety.

Niektóre trójkąty celowo umieszczone, aby smooth był ładniejszy.

Ale ofc. rady się przydadzą :)

Siatka:

siatkacar.jpg

Edytowane przez querion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

1. Jak ciachacie główną bryłę?

Mysłałem nad detachowaniem + shell i dodawanie edgy w celu wyostrzenia i dopasowania krawędzi, jak to robicie?

2. W jaki sposób tworzycie szyby? Plane i dopasowanie? wydaje się to mało dokładne i optymalne.

Pozdrawiam

Edytowane przez querion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie że skończyłeś, moglbys zrobic jeszcze jakas postprodukcje w photoshopie. O błedach nie bede pisal bo jest masa ale masz duzego plusa bo przypomina to auto a nawet wiecej powiem, widac ze to jest Chevrolet Camaro :D Następny napewno bedzie lepszy, tylko podpatrz jak inni robia auta bo zupelnie zle sie zabrales do niego. Bryle auta robi sie z szybami dopiero pozniej je wycinasz, ciecie blach robisz po zageszczeniu siatki(konwersja do poly na wygladzeniu x1), a ty wogole nie zageszczales, siatka musi byc rownomierna na calym modelu a ty na drzwiach masz jedna kreske, to nic ze jest tam plaska powieszchnia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to robiłem z głowy tzn. Bez tutka żadnego itp. Zrobiłem najepierw maskę z detalem, póżniej tył itp. Czyli powienienem zrobić główną bryłę z szybami, a dopiero później szczegóły, jak wgłębienia miejsca na światła, później TS x1 i ciąć? Jakim sposobem tniesz?

Dzięki za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... robisz baze glowna, podstawowe rysy auta i nadkola, potem to zageszczasz i na zageszczonej siatce dopiero wycianasz szyby swiatla i tniesz blachy. nie mozesz robic detali na bardzo zadkiej siatce bo bedzie ci sie krzywic. A blachy tne tak. cutem robie linie dzielenia potem chamfer czyli grubosc szczeliny, nastepnie zaznaczam poligony na calej dlugosci i daje extrude do srodka i usuwam dno, potem tylko pozostaje dodac na bokach przy szczelinie cutem albo conectem albo nawet chamferem kto co lubi linie zaostrzajaca krawedz blachy. Nie chce sie tu wymondrzac czy cos ale tu: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=86249 zrobilem mniej wiecej krok po kroku ta metode, mozesz zobaczyc jak wyglada baza przed i po zageszczeniu i kolejne etapy modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za pomoc, rady :) Na pewno się przydadzą. Robiłem tak, że siatkę prowadziłem od początku wzdłuż cięć, więc te linie już miałem.. Ile mniej więcej zajmuje Tobie zrobienie takiego wozu? ( bez wnętrza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności