Skocz do zawartości

Jak zrobić taką siatke


Wizzardius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zrób sobie tą siatkę najpierw na płasko na plane tak żeby lewa i prawa strona się dobrze łączyła ze sobą. Potem modyfikatorem zegnij żeby to uformowało rurkę i scal na łączeniu verteksy. Rozplanuj sobie to najpierw zwracając uwagę na obwód rękojeści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smoku - a jak pozbyć się edgów poziomych i pionowych jak już będe miał siatke ukośną?

 

@Moniu & @Miłosz - Połączyłem wasz sposób. Bowiem jak zrobie cylinder i użyje topology, to przy górnej i dolnej krawędzi cylindra robi mi się bigos w siatce (niezaleznie jakie poligony zaznacze w trybie editablle poly), więc zrobiłem plejna, na nim topologie. Tylko teraz serio głupi jestem bo nie wiem jak takiego plejna połączyć w cylinder (jaki modyfikator?).

 

EDIT: NIEAKTUALNE. Udało mi się użyc topology bezpośrednio na cylinderze, troche pośwriowałem z siatką i jest tak jak chce. Ale Pozostaje pytanie czysto teoretyczne (ciekawość mnie zjada). Jak połaczyć plejna za pomocą jakiego modyfikatora w cylinder?

 

Czekam na odpowiedz, Pozdrawiam Wizzardius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa :D Czyli mam już 2 sposoby na zrobienie takiego cylindra. Lecz wciąż mam jeden problem:

http://oi50.tinypic.com/2jaer79.jpg

 

Takie coś mi po chamferze wychodzi. I teraz pytanie, dalej bawić się coś z siatką, czy już sobie extrudować? Dawalibyście turbosmootha albo meshsmootha na to? (robie model high poly)

 

(Czym sie różni turbosmoot i meshsmooth w teorii?)

Edytowane przez Wizzardius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cylindrze możesz robić w ten sam sposób. A jeżeli chcesz zmienić kąt, nie pasuje Ci 45 stopni (Monio :D) to wystarczy zmienić proporcje segmentów. Czyli np. zamiast 40x40 (mówię teraz o kwadratowym plane) bierzesz 40x30 i kąt się zmienia. :)

 

I co w tej siateczce Ci się nie podoba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się podoba, ale generalnie bez turbosmootha/meshsmootha będe miał ostre krawędzie i nie wiem czy będzie to wyglądało estetycznie z resztą modelu na którym mam turbosmootha. Z drugiej strony nie wiem jak nałożyc na tego kijaszka już zrobionego dodatkowego krawędzie, żeby turbosmooth wyszedł ;x. Generalnie jutro pokombinuje, ale jak ktoś ma jeszcze coś do powiedzenia to walić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności