Jump to content

Nowy sprzet i 3dsmax


Shan3d

Recommended Posts

Witam na poczatek uprzedze ze niemam Polskich znakow...

chcialem zapytac jakie znaczenie ma pamiec Ram przy renderingu w 3ds max i vray? i jak moge zrobic ewentualnie zeby wykorzystac jej potencjal. Niedawno kupilem nowego kompa i chcialbym go w pelni wykorzystac zrobilem prosta scene i z tego co zaobserwowalem to wykorzystywane bylo zaledwie 1,2gb pamieci przy renderingu .

Czy to dlatego ze byla to prosta scena i program niepotrzebuje wiecej czy cos w usatwieniach trzeba pozmieniac?

Z gory dzieki! Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć! W prostej scenie nie będzie Ci zjadał dużo ramu. Ram jest zjadany przez mnóstwo rzeczy, od dużej ilości obiektów/polygonów, przez tekstury po antyaliasing. Max automatycznie w pełni wykorzystuje kompa, o to się nie martw. Raczej potem możesz się martwić że ciężko zrobić Ci cokolwiek gdy render idzie :)

 

Pozdrawiam również.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie możesz przypisać pamięć jaką vray może wykorzystywać przy renderowaniu i z której będzie korzystał np gdy masz obiekty z displacementem które właśnie potrafią zjadać sporo pamięci w zakładce settings we vrayu znajdziesz taka pozycje Dynamic memory limit standardowo ustawione na 400 możesz spokojnie ten parametr przypisać na 60% posiadanej pamięci. Oczywiście max ci wykorzysta z tego tak naprwde tyle ile sam będzie potrzebował. Z tym martwieniem się że ciężko zrobić coś innego jak idzie render to kolega powyżej zdeczka przesadził w tej samej sekcji vraya znajduje się opcja Low thread priority która umożliwi współdzielenie mocy procesora z innymi wątkami działającymi na kompie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy