Skocz do zawartości

W sprawie programu do różnego rodzaju animacji.


The Lion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Od dluższego czasu zastanawiam się,czym tak naprawde chcialbym się zająć w życiu(narazie jako hobby'stycznie - potem się zobaczy ;).Chcialbym tworzyć na początku jakieś krótkie filmiki,historię itp.Stwierdzilem,że najlepszym pomyslem będzie się zabranie za jakiś program animacyjny lub coś podobnego do tego programu.Z tego co mi doradzono i z tego co znalazlem,najprostszym chyba narazie będzie dla mnie program ''Poser pro 2012''.Dla wielu może się wydać śmieszny,lecz dla mnie jak na początek chyba może być.Chcialbym w przyszlośc tworzyć coś tego typu:

Nie wiem do końca,czy da się coś podobnego stworzyć za pomocą tego programu Poser?Jeżeli znacie tego typu programy dzięki,którym można coś takiego stworzyć co mam na myśli,to z milą chęcia czekam na wasze odpowiedzi.Czy program,który ja wymienilem jest w miarę dobry,by coś ''fajnego''stworzyć,coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Program to tylko narzędzie. Myślę, że najpierw powinieneś zainteresować się animacją jako taką. Teoria na ten temat jest dużo starsza niż jakiekolwiek programy.

 

Animować można w praktycznie każdym sofcie 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy które pokazałeś to owoc pracy dałych teamów, pracujących w różnych softach. Proponuję zająć się dowolnym z popularnych kombajnów: max, maya, softimage, houdini, cinema4d (znajdą się jeszcze inne). A przede wszystkim proponuję zapoznać się z procesem powstawania takiej animacji, który możesz oglądać w making offach itd. Będziesz przynajmniej wiedział jakie elementy w takią animację wchodzą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek weź przestań z tym Houdinim żeby ogarnąć samą jego budowę i poruszanie się po atrybutach już trzeba mieć trochę w głowie o grafice. Jeśli chodzi o samą animacje postaci to "jedynym słusznym wyborem" jest Maya tzn jest najbardziej popularna i chyba dostosowana w tego typu sprawach aczkolwiek zrobisz to też na maxie, XSI(softimage) i C4D. Jeśli chodzi o motion graphics wybierz C4D. Jeśli statyczne wizualizacje Maxa aczkolwiek Maya też da radę. Zostaje jeszcze darmowy Blender aczkolwiek jest on mało sprzyjający. Co do XSI soft jest dość fajny aczkolwiek trudno znaleźć tutoriale i inne materiały do nauki.

 

Ogólnie jeśli nie chcesz się zajmować motion graphics to proponuje wybrać między Mayą a 3ds Maxem a Blenderem. Przy czym ze swej strony polecam Maye jako jej użytkownik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności