Jump to content

W sprawie programu do różnego rodzaju animacji.


The Lion

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.Od dluższego czasu zastanawiam się,czym tak naprawde chcialbym się zająć w życiu(narazie jako hobby'stycznie - potem się zobaczy ;).Chcialbym tworzyć na początku jakieś krótkie filmiki,historię itp.Stwierdzilem,że najlepszym pomyslem będzie się zabranie za jakiś program animacyjny lub coś podobnego do tego programu.Z tego co mi doradzono i z tego co znalazlem,najprostszym chyba narazie będzie dla mnie program ''Poser pro 2012''.Dla wielu może się wydać śmieszny,lecz dla mnie jak na początek chyba może być.Chcialbym w przyszlośc tworzyć coś tego typu:

Nie wiem do końca,czy da się coś podobnego stworzyć za pomocą tego programu Poser?Jeżeli znacie tego typu programy dzięki,którym można coś takiego stworzyć co mam na myśli,to z milą chęcia czekam na wasze odpowiedzi.Czy program,który ja wymienilem jest w miarę dobry,by coś ''fajnego''stworzyć,coś ciekawego?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Program to tylko narzędzie. Myślę, że najpierw powinieneś zainteresować się animacją jako taką. Teoria na ten temat jest dużo starsza niż jakiekolwiek programy.

 

Animować można w praktycznie każdym sofcie 3d.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczy które pokazałeś to owoc pracy dałych teamów, pracujących w różnych softach. Proponuję zająć się dowolnym z popularnych kombajnów: max, maya, softimage, houdini, cinema4d (znajdą się jeszcze inne). A przede wszystkim proponuję zapoznać się z procesem powstawania takiej animacji, który możesz oglądać w making offach itd. Będziesz przynajmniej wiedział jakie elementy w takią animację wchodzą. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Lucek weź przestań z tym Houdinim żeby ogarnąć samą jego budowę i poruszanie się po atrybutach już trzeba mieć trochę w głowie o grafice. Jeśli chodzi o samą animacje postaci to "jedynym słusznym wyborem" jest Maya tzn jest najbardziej popularna i chyba dostosowana w tego typu sprawach aczkolwiek zrobisz to też na maxie, XSI(softimage) i C4D. Jeśli chodzi o motion graphics wybierz C4D. Jeśli statyczne wizualizacje Maxa aczkolwiek Maya też da radę. Zostaje jeszcze darmowy Blender aczkolwiek jest on mało sprzyjający. Co do XSI soft jest dość fajny aczkolwiek trudno znaleźć tutoriale i inne materiały do nauki.

 

Ogólnie jeśli nie chcesz się zajmować motion graphics to proponuje wybrać między Mayą a 3ds Maxem a Blenderem. Przy czym ze swej strony polecam Maye jako jej użytkownik ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy