Skocz do zawartości

Zestaw PC : +/- 10tyś bez monitora


Gość ontario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ontario

Witam,

 

mam wielką prośbę o sprawdzenie, weryfikację i podpowiedzi do poniższego zestawu.

Sprzęt ma być używany głównie do 3ds Maxa + Vray i ew. PS,AI

 

Z góry bardzo dziękuję

 

Intel Core i7 3930K Extreme 3.2 GHz BOX

Płyta główna Gigabyte 61A-x79-UP4 (64gb - 2133)

32GB RAMU Kingston HyperX 2133

Obudowa Cooler Master Advenced 690 ii 3.0

Zasilacz Corsair CPSU-850AXEU

SSD 120GB OCZ o550/z530

HDD 1TB WD Black WD1002FAEX (ew 2x i połączone RAIDem)

Grafika GTX 660Ti 2gb (192bit)

Zalman zM-MFC1 Plus

Chłodzenie Thermaright HR-02

 

i wychodzi ok. 9400zł

 

co o tym sądzicie? czy czegoś brakuje?

czy w tych pieniądzach można złożyć coś lepszego, albo czy za trochę więcej można mieć znacznie lepszy sprzęt?

 

do tego Windows 7 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja sie pokusze o komentarz :)

 

10k to sporo i masz w tym tylko 16 watkow (nie sprawdzalem, ale zakladam ze to osmiordzeniowiec). Moze warto zainwestowac troszke wiecej i sie pokusic o 32, czyli 2 x Xeon? Ale to juz zalezy do czego naprawde wykorzystujesz sprzet. Czy to hobbistycznie, czy profesjonalnie i na ile cie stac tak naprawde. Bo moglbys zlozyc maszyne za 6k i by ci smigala jak szwajcarski zegarek i 4k masz do kieszeni. Np ten ram 2133 to bajer dla gracza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare stowek taniej udalo mi sie zlozyc cos takiego:

 

Intel Core i7-3930K BOX (LGA2011)

Scythe Mugen 3 rev.B (Infinity) (AM2,AM3,FM1,1155,1156,1366,2011)

Asus P9X79 (X79) DDR3

CoolerMaster HAF 932 czarna ATX (bez zasilacza)

WD Caviar Green 2,0TB SATA/600 64MB cache

OCZ ModXStream Pro 700W

Corsair DDR3 64GB (8x8GB) PC3-12800 1600MHz Vengeance Black

Microsoft Windows 7 Professional SP1 64bit PL OEM

Gigabyte GF GTX660Ti 2048MB DDR5 (192bit) 2xDVI/HDMI/DP PCI-E

Samsung 2,5" 256GB SSD SATA600 SSD840 Pro

 

sprzet smiga az milo, zamiast skupiac na MHz przy RAMie wolalem dolozyc do jego wiekszej ilosci bo zdarzalo sie ze 32 bylo za malo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juzwa

Gdyby wziął dwa 8 rdzeniowe Xeony o podobnym taktowaniu do tego i7 3930K, musiałby wyłożyć 20k. A o mniejszym się nie opłaca bo tez swoje zapłaci a komputer będzie po prostu słabszy od tego powyżej. Przy komputerze roboczym taktowanie rdzenia jest kluczowe.

Edytowane przez jaceks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw vision3d faktycznie trochę lepszy

ram z takimi zegarami jak w pierwszym zestawie to już bajer, lepiej wolniej a więcej. zresztą takie takty to tylko OC a jak OC to już bym poszukał jakiegoś wodnego chłodzenia na proca.

za to uważał bym z dyskami wd serii green. one nadają się na archiwum ale niekoniecznie na magazyn tekstur modeli itd... oczywiście zależy jak będziesz miał wszystko zorganizowane na dyskach ale wydaje mi się, że na ssd nie zmieści się biblioteka ;)

z corsairami vengeance i mugenem ostrożnie bo te kostki mają chyba wysokie radiatorki i może się nie pomieścić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ontario

Bardzo dziękuję za wskazówki.

 

Sprzęt ma zarabiać a nie pracować hobbistycznie dlatego jest to dla mnie ważna sprawa.

Procseor jest nie ośmio a sześcio rdzeniowy. Zaproponowana płyta główna nie przyjmie więcej niż 32GB RAMU w kostkach 8GB. A czy ten asus zaproponowany przez vision3d jest godny polecenia? W kilku wątkach widziałem, że ludzie odradzali Asusa, czy słusznie?

 

Przeglądałem również stacje robocze HP działające właśnie na 2x Xenonie kosztujące ok 15tyś.. Czy ktoś ma zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko może się zepsuć. Nazwa Asus cudów nie robi. Ale jadę na Asusach Delux'ach 9 rok. Teraz mam dwa komputery (na Asusach Deluxe), które robią po 12 godzin dziennie. Kumpel w pracowni też targa na Asusie. Może chodzi o niższe modele tych płyt, bo wiadomo, że segmentów cenowych jest kilka dla danego socketa. Ale Asus też ma jedne z najdroższych płyt konsumenckich, dlatego tych w niższych/ekonomicznych segmentach sprzedaje więcej i one mogą się psuć częściej i robić opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz od HP czy DELL to wiadomo ze zaplacisz duzo wiecej.

 

Mozna to porownac podobnie: czy poszedlbys oddac swoje pieniadze do Vobisu zeby ci zlozyli zestaw? XD Mi przynajmnije przypominaja sie czasy jak byli drodzy jak ja pie.....le a w srodu byl sredniak. Podejrzewam ze tak do dzis, tylko gwarancja nadrabiaja jakos sobie, bo dla firm glownie robia.

 

Z tym Xeonem to tez prawda, trzeba wlozyc troszke wiecej piniendza :P Ale plusem jest to ze na jednej jednostce masz dwa razy tego co bys mial w jednym, co za tym idzie - wieksza moc obliczeniowa. Oczywiscie, mozna przeciez "taniej" kupic dwa i beda "lepsze", ale beda wciaz to DWA.

 

Dlatego pytanie bylo do czego naprawde ci ten sprzet? Na samego maxa, maya, blendera czy innego houdiniego starczy ci pojedynczy procek. Jesli bedziesz renderowal to tez spoko, ale musisz wtedy brac pod uwage, ze pod koniec roku intel zaprezentuje proceson ktory ma zastapic i7 i bedzie mial 8 rdzeni czyli 16 watkow. I czy glupio ci nie bedzie ze wydales 10k na cos co ma.... 12 watkow?

 

ZA NIE - 1)Stacja graficzna zje ci wiecej pradu. Nie chodzi o dwa procki ale o to by maszyne obciazac. To nie jest sprzet ktory stoi i wyglada i ma fajna obudowe. 2) CENA - proporcjonalnie do mocy watku wrecz absurdalna 3) na kazda osobna stacje potrzebujesz osobnej licencji, czyli jeden komp = jedna licencja. I to czasem bywa przeczka nie do przeskoczenia, ktora tylko i wylacznie idzie naprawic za pomoca nowej licencji...

 

ZA TAK - 1)To ze zje ci wiecej pradu to tez nie prawda.... bo jesli nie korzystasz z pelnej mocy obliczeniowej to przechodzi na nizsze taktowanie, powiedzmy z 2.6GHz na rdzeniu na 1.1 GHz. Ja to doslownie widze dziennie w poborze mocy - czyli jaka jest roznica miedzy maszyna gotowa do pracy a zaprzegnieta w pelnej mozliwosci. 2) CENA - jak umiesz wykorzystac wartosc to nie pozalujesz 3) "kompatybilne buildy" prosto z torrenta dzialaja ci bez zarzutu, bo licencji wymagasz jednostkowej

 

P.S. smialo na pm

P.P.S. Zgodze sie z powyzszym - ASUS to poniekad obecnie perełka nawet :P

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności