Skocz do zawartości

DynaMesh - nierówne krawędzie po użyciu opcji Merge Down


Gość krs1982

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krs1982

Witam wszystkich,

 

w dniu wczorajszym rozpocząłem zabawę z Zbrushem i przy pracy nad pierwszym modelem pojawia się pytanie. Po użyciu opcji Merge Down jedna z krawędzi obiektu pozostaje idealnie równa, natomiast druga już nie do końca tak jakbym tego oczekiwał. Co może być przyczyną? Próbowałem z różnymi ustawieniami rozdzielczości przy włączaniu trybu DynaMesh, jednak to chyba nie to... :eek:

 

Poniżej zrzut dla zobrazowania problemu:

 

problemxf.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dynamesh nie służy do precyzyjnego modelowania. Tego nie przeskoczysz. To narzędzie do tworzenia sobie bazy żeby rzeźbić. Albo tą bryłkę będziesz poprawiał Clip brushami albo potrzebujesz to wymodelować w innym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?167639-My-Zbrush-Plugin!/page2

Ten Plugin ma opcje Smart Dynamesh i na mój gust działa to dużo lepiej aniżeli standardowy dynamesh wbudowany w program( bardzo dobra i szybka projekcja detalu i ostrych krawędzi bez zbytniego zamulenia kompa) - choć nie ręczę, że wszystko będzie cacy bo jak powiedział przedmówca pewnych rzeczy nie przeskoczysz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operonxyz- Ten smart dynamesh działa identycznie jak klasyczny dyna bo z niego właśnie korzysta. Różnica taka że suwakiem ustawiasz przybliżoną ilość polygonów jakie ma ci wypluć i robi jakąś projekcje detalu. Sam pisze takie skrypty i wiem że te od Nyx702 nie korzystają z niczego innego niż standardowe komendy zety + standardowa obsługa plików za pomocą fileutils.dll. Po prostu gość perfekcyjnie zna sposób działania zetki i wie jakie elementy workflowu da się zastąpić skryptową automatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności