Skocz do zawartości

[wip] Postac3d: Warrior of tzeentch


andy_a

Rekomendowane odpowiedzi

Hi :)

 

Postanowiłem pouczyć się trochę UDK - ale żeby nie było tak na sucho to stwierdziłem, że warto by było zrobić jakąś postać. W myśl starej sprawdzonej zasady "dobry Warhammer nie jest zły" zacząłem modelować zwykłego wojownika chaosu (w planach mam jeszcze parę innych postaci, zobaczę jak z czasem wyjdzie). Oczywiście konstruowana krytyka jak zawsze mile widziana (hp jest w ok 60-70%)

net1z.jpg

 

koncept

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg mnie w tego typu rzeczach najważniejsza jest sylwetka, i niestety na tym etapie poległeś. Fajnie te wszystkie detale porobione i na pewno dużo pracy włożyłeś ale na przyszłość polecam, wywalić gradient mapę z tła programu w którym rzeźbisz (nie wiem po co takie pierdoły do blendera dodają). W czasie modelowania bazy czy też rzeźbienia np z dynameshu czy tam blenderowego dynotopo polecam przełączać widok zeby widzieć sylwetkę. W blenderze ja sobie ustawiam shading na glsl i przełączam widok z solid na textured alt+z). Dalej polecam ksiązkę, Figure Drawing Design and Invention Hamptona. Szczególnie dział dotyczący Gesture Drawings.

Tyle uwag

6o1kwm.jpg

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skulpt troche chaotyczny (no pun intended, ahhahah :) - masz dużo drobnego detalu (rysy, zadrapania) a pod nim mało ciekawie - brakuje średniej wielkośći elementów - klamerek, spinek, pasków

 

no i jeszcze mam wrażenie ze nogi i ramiona (ręce) ma dużo za grube w porownaniu z torsem - do takich łap to klate powinien miec zaiste niedzwiedzią....

 

pozdrawiam

f.

 

@rice - dobrze prawisz ale jeszcze jakbyż napisał o co chodzi z tymi twoimi czerwonymi mazami to juz byłaby pełnia szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rice - dzięki za bardzo pomocy komentarz :) - no masz rację, że muszę popracować jeszcze nad sylwetką, gdyż wiedziałem, że coś mi nie pasuje ale nie byłem pewien co - bardzo fajny overpaint choć i tak będę się starał zrobić coś bliższego konceptowi.

 

ftorek - kopę lat :P no trochę elementów muszę dodać jeszcze, a ręce to były nieruszone :P

ps. rice'owi chodziło o urozmaicenie sylwetki postaci i był na tyle miły, że podkreślił dodatkowo kontury obiektów (i kierunek w jakim się je czyta) - coś w tym stylu:

http://media.steampowered.com/apps/dota2/workshop/Dota2CharacterArtGuide.pdf

[jak sylwetka postaci jest dobra to już połowa sukcesu, bo na kiepskiej nawet najlepszy detal nie pomoże :P]

 

 

*********

 

no i powolutku dłubię sobie resztę, tym razem ciało - kolejny mięśniak na sterydach [następny model to na bank będzie babka :P] detale jak żyły itp dopiero dojdą jak będę zadowolony z proporcji :)

 

up1ip.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r - thx dzięki Tobie wiem jak się nazwya murzyn z refeki na podstawie której sculptowałem :P Nie rozwodziłem się za bardzo gdyż i tak tego nie będzie widać:P [wolę ten czas poświęcić na kolejne modele] :)

 

********

up, jeszcze parę detali planuję dodać i się biorę za low:

net2i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiłeś nałokietniki pooglądaj sobie zdj z XV/VXI w. rekonstukcji zwykle są one połączone z ochraniaczami na przed ramie a w każdym razie część od wewnętrznej strony musi być na paskach żeby móc ruszać rękom chyba, że w fantasy mają inny sposób poruszania ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zostałem wywołany do tablicy...

 

Fadzu - odpisałem na pm ale jeśli ktoś by miał podobne rozterki to:

1. zacząć rysować anatomie [koślwie, brzydko ale w ogóle zacząć], zwłaszcza polecam tego pana:

http://www.alienthink.com/

2. zacząć od sculpotwania głów [i dopiero dalej sculpotwać postacie w oparciu o wiedzę z anatomii]

 

legomir - yep masz rację :) zrobiłem jednak je osobno gdyż tak miałem większą mobliność [potrzebną przy animowaniu] oraz chciałem zostawić taki kształt jak jest.

 

 

*************

 

akutalnie pracuję nad walkcycle, tekstury możliwe że się jeszcze zmienią [zwłąszcza uwagi ftorka :)] jak w końcu dodam otoczenie i wrzucę do udk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności