Skocz do zawartości

[Object 3d ] Rewolwer


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mnie naszlo zeby przerobic zupelnie ten stary model .

Wrzucam screna z wieportu mayi , zadnych bajerow shaderwo itp nawet dodatkowych swiatel.

Rekojec jeszcze przerobie troche narazie nie mam na to czasu.

Model ma 2100 fejsow14mxbv5.jpg[/img]

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoko - ale texture to będziesz jeszcze robił?? ;)

 

te takie slady to viewport mayi czy jakies artefakty?? (np pod tym kwadratowym dzyndzlem z boku albo pod bębenkiem? czy jeszcze coś innego?? (pojawia sie też w innych zagłębionych miejscach)

 

pozdrawiam

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Fajny modelik, starannie normalka zrobiona - nie pokazałeś ani mapek ani siateczek niestety.

Spróbowałbyś zrobić wersję czernioną, i zagrać więcej kolorowym spekularem na oksydzie - bardzo pomoże wizualnie.

 

black%20powder%20rev.jpg

12959279_1_x.jpg

COLT--041361.jpg

 

Ogółem fajny rewolwerek :-)

 

Pozdrawiam,

Piro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bardzo fajny, normale tez. ale tex dobrze było by dopracować. drewno jest słabe zarówno diffuse jak i spec (słoje drewna powinny byc skierowane pionowo, dodałbym tez wiecej przebarwien aby niebylo takie jednolite jak teraz) metale są za szare i jednolite. akurat w tych rewolwerach występują bardzo fajne przebarwienia metalu, oraz 2 kolorowość wynikająca z użycia rożnych metali na rożnych elementach

 

http://referenceonly.files.wordpress.com/2011/12/snub-nose-1.png zobacz on tutaj jest niby szary ale tak naprawdę jakbyś np sprawdził sobie pickerem w photoshopie to okazuje się ze są tam odcienie zółci, niebieskości a nawet fioletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piro wrzuce moze potem ,Ciemnej wersji raczej nie bede robil.

Valery wiesz przebarwienia powstaja na starym metalu .Ja z zalorzenia robilem ze to ma byc nowa bron .Brudzenie i robienie przebarwien

wedlug mnie ulatwia robienie texturek ale nie zawsze bronie sa zardzewiale. Raczej powinny byc nowe .

Co do drewna to zgoda jakos ciezko cos mi spasowac lepszego .Co do slojow , pisalem ze na mojej refce sa w tym kierunku .

Moze popracuje jeszcze nad ta texa zrobie rozne warianty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdzie nie napisałem aby go postarzać i dodawać rdzy. nie cierpię gdy w grze ktoś robi zardzewiałą broń.

 

a przebarwienia na metalu na broni zazwyczaj wcale nie wynikają ze starości. najczęściej jest to kombinacja wycierania się oksydy (lub nawet jej braku), urzywania smarów, dotykania jej spoconymi rekoma oraz temperatury jaka powstaje w wyniku strzelania. dzisiejsza bron jest na takie przebarwienia narażona znacznie mniej ale kiedyś bardzo często powstawały takie odbarwienia (wygladajace jak kolorowe plamy z benzyny)

 

1851_navy_lg.jpg

Colt-Navy-Percussion.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności