Skocz do zawartości

Nowy tablet od Wacoma - Cintiq 13HD


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Właśnie zobaczyłem info o nowym tablecie od Wacoma, jest to Cintiq 13'3 calowy, w rozdzielczości 1920x1080. Pokaże się najprawdopodobniej w kwietniu, cena - około 1000$. Tak to mniej więcej wygląda:

 

 

Na stronie Wacoma:

 

http://cintiq13hd.wacom.com/en

 

---------

 

ps. pamięta ktoś jak nazywa się komiks o chłopcu, który jest pokazany na pierwszym i ostatnim obrazku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Racja, też się nad tym zastanawiałem. Na oczy nie widziałem żadnego Cintiqa, ale słyszałem że nawet te z najwyższej półki mają jakieś tam opóźnienie(nie wiem na ile to prawdziwe). Więc tym bardziej w takim maluchu "tanim" pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz3ds tak, te duże aktualnie mają małe lagi, jest to do ogarnięcia i po pewnym czasie tak nie przeszkadza.

Mniejszy ekran, lepsza technologia, może to poprawić jakość.

Wacom zmierza w stronę cintiqów i w niedługim czasie będzie dostępna głównie tylko taka wersja tabletu.

Jest to w pewnym sensie połączone marketingowo z nowym Windowsem.

Oczywiście teraz jeszcze muszą zarobić, ale w niedługim czasie cena spadnie do przystępnej kwoty 2K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lag" wynika tylko i wyłącznie z grubości szybki, jest spora więc jest wrażenie że kursor znajduje się w jakiejś odległości od końcówki rysika, taki offset. Im mniejsza grubość szybki tym mniejszy owy "lag".

Mnie interesuje czy będzie miał ten grubaśny niewygodny kabel z tyłu czy wystarczy zasilanie usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności