Skocz do zawartości

my teczka


francez

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się poużerać trochę z digitalem. Bawię się od niedawna wrzucam trochę ćwiczeń, które ostatnio walnąłem. Śmiało czekam na uwagi.

 

ac61za.png2v9z1mo.png1sb3nm.png3524sna.png1zdq8zr.png219dxcy.png34fz29f.png1199f1e.png14mwahc.png

 

 

i kurak z refki, żeby w końcu poćwiczyć walor

 

zu43o.png

Edytowane przez francez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czyżby Hampton? ;)

Narysuj parę postaci z refek albo najlepiej z natury jak możesz. Kura ma chyba trochę za mały ten kuper. I następnym razem maluj cienie pod przedmiotami to bardziej usadzisz je w przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stało z drugą połową twarzy Aragorna? ;)

 

co do tych miniaturowych twarzy - jeżeli to nie jest jakiś styl, który zamierzasz ćwiczyć to proponuję gdzieniegdzie dorzucić plamy zamiast kresek. Kreskę możesz różnicować - po stronie cienia grubsza, cięższa, od strony oświetlonej cienka albo w ogóle urwana. Zwracaj uwagę, w którą stronę zwrócona jest głowa, bo część twarzy jest na wprost gdy powinny być na trzy czwarte. Możesz pomagać sobie rysując najpierw te krzyżyki na gębach. Polecam rysować głowy razem z szyjami - nie wiszą wtedy tak w powietrzu, a od razu sobie i to poćwiczysz.

 

Martwa chyba niezła - perspektywy nie ocenię, bo sama mam z tym problem. Tylko teraz namaluj może coś bardziej organicznego, co ma ciekawsze przejścia tonalne i bardziej zdecydowane światłocienie - jabłka, kubki ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stało z drugą połową twarzy Aragorna? ;)

 

co do tych miniaturowych twarzy - jeżeli to nie jest jakiś styl, który zamierzasz ćwiczyć to proponuję gdzieniegdzie dorzucić plamy zamiast kresek. Kreskę możesz różnicować - po stronie cienia grubsza, cięższa, od strony oświetlonej cienka albo w ogóle urwana. Zwracaj uwagę, w którą stronę zwrócona jest głowa, bo część twarzy jest na wprost gdy powinny być na trzy czwarte. Możesz pomagać sobie rysując najpierw te krzyżyki na gębach. Polecam rysować głowy razem z szyjami - nie wiszą wtedy tak w powietrzu, a od razu sobie i to poćwiczysz.

 

Martwa chyba niezła - perspektywy nie ocenię, bo sama mam z tym problem. Tylko teraz namaluj może coś bardziej organicznego, co ma ciekawsze przejścia tonalne i bardziej zdecydowane światłocienie - jabłka, kubki ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. W ogóle miał być to speed ale cały czas coś mi nie grało z prawą stroną i poprawiałem zdecydowanie za długo, w końcu się zacząłem już tym irytować i w sumie zostawiłem tak jak jest. Skorzystam z rady. W ogóle odniosłem wrażenie, że męcząc się z martwą najwięcej z tego wyciągam i faktycznie mam poczucie, że się czegoś uczę, a często brakuje mi takiego poczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. W ogóle miał być to speed ale cały czas coś mi nie grało z prawą stroną i poprawiałem zdecydowanie za długo, w końcu się zacząłem już tym irytować i w sumie zostawiłem tak jak jest. Skorzystam z rady. W ogóle odniosłem wrażenie, że męcząc się z martwą najwięcej z tego wyciągam i faktycznie mam poczucie, że się czegoś uczę, a często brakuje mi takiego poczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie ćwiczenia

 

2euoqa1.png

33e3bsp.png

301hkox.png

xf98wh.png

 

nieudolny Bierstadt. Byłbym wdzięczny jak podejść do próby luźnego skopiowania go, bo na razie stanowi to dla mnie zagwostkę, jak np uprościć dany element, żeby dobrze się komponował na takiej kopii.

 

1t8pcy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny progresik, nie próżnowałeś przez ten miesiąc :)

 

Czacha najbardziej przypadła mi do gustu. Myślę, że mógłbyś więcej martwych w kolorze maziać.

W szkicach fajnie byłoby jeszcze podkreślić zacienioną stronę postaci czy przedmiotu.

Jeszcze co do ludków, sprawdzaj czy Twoje cienie nie są zbyt ciemne i czy nie robisz zbyt gwałtownych przejść tonalnych - w efekcie mięśnie wyglądają jak wyryte w kanionie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

W planach na razie mam poćwiczenie trochę na szkicach, mam wrażenie, że to uzupełnia największe odczuwalne przeze mnie braki. Co do martwych to kolejny target, postaram się wykonać w kolorze... pora bardziej ubabrać łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności