Skocz do zawartości

exterior: dom parterowy


biszkopte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wrzucam kolejny materiał na forum. Tym razem dom wolnostojący w Gliwicach. Projekt MODERO architekci, rendery w sumie też ale pod marką MODII3D :). Dom parterowy, klient trudny jak i warunki planu miejscowego jeszcze gorsze. Koniec końców bryła z dachem płaskim jako taras. Jedynie nad pomieszczeniem dziennym dach 2spadowy (życzenie klienta).

Na dzień dzisiejszy pracujemy nad budowlanką. Mam nadzieję iż kiedyś uzupełnię watek o zdjęcia z realizacji :)

 

soft: max +ps

modele: własne + drzewa jako gotowce

 

Zapraszam do komentarzy jak i celnych uwag o samych wizkach.

 

pozdrawiam

[ATTACH=CONFIG]89928[/ATTACH]

 

modii3dwizualizacjavisu.jpg

 

modii3dwizualizacjavisue.jpg

 

modii3dwizualizacjavisu.jpg

 

modii3dwizualizacjavisu.jpg

 

modii3dwizualizacjavisu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pierwszym wygląda jak połączenie wiejskiego spożywczaka z okolicznym domem. W ogole mi nie pasuję połączenie tego "bardziej standardowego" domu z kostką. Nie te materiały, nie te proporcje. Wizki ładne, choć w trzecim po lewej horyzont dziwnie ucieka w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko wizki. Jedyne, nad czym mógłbyś trochę bardziej popracować, to te drzewka na horyzoncie, napewno dodane w postprodukcji, chyba były w niskiej rozdzielczości, bo trochę brak w nich szczegółów. Jeszcze co się rzuca w oczy to odbicia w szybach ( brak odbicia nieba ), i wnętrze nienaturalnie rozświetlone.

Nie oceniając architektury, całość wygląda przyjemnie, jak to już koledzy wcześniej napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dzięki za komentarze. Szczerze to zdziwiłem się iż na razie wizki się podobają :) ale to chyba tak już zawsze jest że jak się nad czymś pracuje to na koniec nie można patrzyć na błędy i niedociągnięcia.

 

Co do samej architektury to muszę napisać iż temat jest specyficzny ( no może nie aż tak bardzo), zapisy MPZP wymagają strasznie tradycyjnej architektury z dachami o przesadzistej kubaturze. Bryła jest kompromisem pomiędzy planem, a wymaganiami klienta. Szału nie ma :) ale chcieliśmy wybrnąć jakoś z nieciekawej sytuacji.

 

Zbychowaty - uwaga o skrzyżowaniu spożywczaka z okolicznym domem całkiem niezła hehe. Materiały na etapie koncepcji zmieniane zostały już kilka razy. Jeszcze nad tym będziemy pracować. Klinkier na pewno zostanie, reszta jeszcze do uzgodnienia.

 

Wania - koniczyna niestety zassana, trawka już moja...ale pracuję nad własnymi zieleńcami, które mam nadzieję niebawem wrzucę na forum.

 

deemes - słuszna uwaga. Nie zwróciłem na to uwagi, ale przez ciebie teraz tylko to widzę :)

 

keigreko, Pmat - dzięki za uwagi, pracuję nad kolejnymi ujęciami nocnymi, postaram się tam już ro poprawić, tym bardziej iż horyzont będzie prawie czarny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak zrobimy chyba z kostką..niestety klinkier jest wymogiem..tak to już jest niestety. Nie jesteśmy pracownią, która ma aż takie przebicie, a do tego rynek dosyć kiepski daje nam to miksturę którą musimy wypić wraz z glutem typu klient wymaga. Ale mam nadzieję że niedługo się to zmieni :):):) Wracając do tematu, to motyw z tynkiem będzie teraz na tapecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizki fajne podobają się klinkier tez mnie drażni od samego początku patrzenia na niego, nie mówiąc że piane zaczynam toczyć jak ktoś psuje wizualizacje wronami na niebie ;) (chyba że to ma być wizualizacja do nudnego katalogu). Z uwag pana upierdliwego światło jest niezgrane jakieś strasznie wytłumione, zupełnie nie pasuje to co masz w krajobrazie z tym co na niebie trudno okreslic jak to godzina ;) a kierując się porą roku tez jest kłopot ;) poniżej wyglad nieba skokowo co 2 godziny ustawiania lokalizacyjne Gliwice 25.07.2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shadowsexpe

Sam to wyrenderowałeś, czy z jakiejś stronki? Bo strasznie blade te renderki, a godzina 12 ( wtedy jest najjaśniej ) z godziną 16 zupełnie się nie różnią oprócz kierunku słońca - he, he, to taki żarcik z mojej strony, bo z tego co widzę pewnie przerobiłeś ostatnio tutorial o linkowaniu ( łączeniu ) vray sun + vray sky z sunlight system i teraz szpanujesz;) Nie wiem czy wiesz, ale to dość prymitywny sposób oświetlania sceny, z którego korzystają raczej amatorzy, albo ( i ) zaawansowani userzy, którzy mają obcykaną postprodukcje.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shadowsexpe

Sam to wyrenderowałeś, czy z jakiejś stronki? Bo strasznie blade te renderki, a godzina 12 ( wtedy jest najjaśniej ) z godziną 16 zupełnie się nie różnią oprócz kierunku słońca - he, he, to taki żarcik z mojej strony, bo z tego co widzę pewnie przerobiłeś ostatnio tutorial o linkowaniu ( łączeniu ) vray sun + vray sky z sunlight system i teraz szpanujesz;) Nie wiem czy wiesz, ale to dość prymitywny sposób oświetlania sceny, z którego korzystają raczej amatorzy, albo ( i ) zaawansowani userzy, którzy mają obcykaną postprodukcje.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMat no cóż jak na tak zaawansowanego fachowca kolega nie odróżnił sunlight od daylight ot wychodzi znajomość podstawowych funkcji softu tak samo z modelami color mapping ;) Domyślam się że jedynie słuszny i profesjonalny system oświetlania sceny to vrayhdri +vralight dome+vraysun tylko po co w maxie tyle modeli świateł i map które można w różnorodny sposób wykorzystać do oświetlenia sceny ;). Jak tak bardzo chcesz poznać inne metody oświetlania scen to poczytaj także na temat wykorzystania chociażby map typu vraycomptex, czy w świeceniu interiorów mapy output ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMat no cóż jak na tak zaawansowanego fachowca kolega nie odróżnił sunlight od daylight ot wychodzi znajomość podstawowych funkcji softu tak samo z modelami color mapping ;) Domyślam się że jedynie słuszny i profesjonalny system oświetlania sceny to vrayhdri +vralight dome+vraysun tylko po co w maxie tyle modeli świateł i map które można w różnorodny sposób wykorzystać do oświetlenia sceny ;). Jak tak bardzo chcesz poznać inne metody oświetlania scen to poczytaj także na temat wykorzystania chociażby map typu vraycomptex, czy w świeceniu interiorów mapy output ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale to dość prymitywny sposób oświetlania sceny, z którego korzystają raczej amatorzy, albo ( i ) zaawansowani userzy, którzy mają obcykaną postprodukcje.

 

hehehe...ale obcykany jesteś kolego. Poczytaj najpierw helpa i dopiero wiwatuj swoja (dość marna) "wiedza"!

 

Co do wizek to jest niezle tak ogolnie. I rzeczywiście ptaki to juz się robi jakiś fetysz vizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale to dość prymitywny sposób oświetlania sceny, z którego korzystają raczej amatorzy, albo ( i ) zaawansowani userzy, którzy mają obcykaną postprodukcje.

 

hehehe...ale obcykany jesteś kolego. Poczytaj najpierw helpa i dopiero wiwatuj swoja (dość marna) "wiedza"!

 

Co do wizek to jest niezle tak ogolnie. I rzeczywiście ptaki to juz się robi jakiś fetysz vizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się kłócicie o jakieś systemy oświetlenia a nikt nie zauważył, że kolega mieszka nieco powyżej równika co można zauważyć po tym, że u niego najjaśniej o 12. Podczas gdy u nas najostrzejsze światło jest w zależności od pory roku między 14 a 16 ;)

 

Co do wizek mogą być ale przydałoby, by się pobawic trochę roślinkami. Na 3 i 4 dopóki się nie przybliży fajnie wygląda drewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się kłócicie o jakieś systemy oświetlenia a nikt nie zauważył, że kolega mieszka nieco powyżej równika co można zauważyć po tym, że u niego najjaśniej o 12. Podczas gdy u nas najostrzejsze światło jest w zależności od pory roku między 14 a 16 ;)

 

Co do wizek mogą być ale przydałoby, by się pobawic trochę roślinkami. Na 3 i 4 dopóki się nie przybliży fajnie wygląda drewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legomir - piszesz o drewnie na tarasie czy na budynku, bo na budynku to miała być ceramika :)

shadowsexpe - drugi raz wytykasz mi oświetlenie... i słusznie. Następnym razem już będzie ok.

 

Co do dyskusji na temat światła to faktycznie troszkę dziwi mnie wytykanie iż coś jest dla amatorów a coś dla profesjonalistów :) Akurat tutek z linkowaniem uważam za bardzo fajny pomysł z którego na pewno skorzystam. Jeśli efekt końcowy jest ok to resztę najlepiej pozostawić warsztatowi twórcy a nie czepiać się czy coś nie jest zrobione topowym ustawieniem :)

 

Fetysz z ptakami - no cóż mam kolegę obok, który molestuje mnie takimi elementami :) Dzięki za komentarze będę miał argumenty aby ich w przyszłości już nie dawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności