Jump to content

Czy ta strona wykorzystuje pliki cookies ?


Bobby_digital

Recommended Posts

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem dokładnie co to te kukis... ale to musi byc cos bardzo waznego skoro kazali na kazdej stronie w internecie o tym informowac. Poniewaz to sa bardzo madrzy ludzie i dbaja o uzytkownikow internetu zeby nic im sie nie stalo i skoro jednak wprowadzili taki przepis to sobie pomyslalem ze to wazna sprawa, dlatego teraz chodze po internecie i sprawdzam kazda strone czy uzywa kukis.

Link to comment
Share on other sites

Wprowadzenie informacji o zapisywaniu przez serwis cookies jest wywołane nowelizacją prawa telekomunikacyjnego.

Nowelizacja ta została wprowadzona na podstawie zmian w prawie Unijnym, tzw. „dyrektywy cookies”, którą zobowiązały się przyjąć wszystkie kraje członkowskie.

 

art. 173 prawa telekomunikacyjnego:

Art. 173. 1. Przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego jest dozwolone, pod warunkiem że:

1) abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny, łatwy i zrozumiały, o:

a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,

b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;

2) abonent lub użytkownik końcowy, po otrzymaniu informacji, o których mowa w pkt 1, wyrazi na to zgodę;

3) przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego i oprogramowaniu zainstalowanym w tym urządzeniu.

 

2. Abonent lub użytkownik końcowy może wyrazić zgodę, o której mowa w ust. 1 pkt 2, za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi.

 

3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji, o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:

1) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;

2) dostarczania usługi telekomunikacyjnej lub usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub użytkownika końcowego.

 

Prawo to obowiązuje od piątku 22 marca 2013 roku.

W związku z powyższym serwis Max3D, jak i inne polskie strony internetowe, ma nałożony obowiązek informowania użytkowników o plikach cookie.

 

Więcej na temat ciasteczek i wprowadzonych zmian można znaleźć na: wszystkoociasteczkach.pl

 

Pytania odnośnie funkcjonowania serwisu można kierować do moderatorów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy