Jump to content

Organizacja, koło naukowe, spotkania - Warszawa


Guest kakaku
 Share

Recommended Posts

Guest kakaku

Chciałbym się zapisać do jakiegoś koła naukowego albo organizacji na spotkania gdzie użytkownicy mogliby tworzyć razem projekty albo poprostu spotykać się i wymieniać doświadczeniem co do grafiki 3D, 2D bądź programowania, chociaż najbardziej zalezy mi na grafice. Czy znacie może jakieś tego typu bezpłatne spotkania? :) Próbowałem się zapisać do jednego ale są z Krakowa... a mi zależy na fizycznym spotkaniem się i pogadaniem (nie przez interenet).

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można założyć grupę dyskusyjną z Warszawy. Poprzez nią można by się umawiać na spotkania przy laptopie w jakimś warszawskim pubie kafejce. Ważne by było gniazdko i ewentualnie dostęp do neta.

Ważne by dyskusja nie była jednostronna i każdy coś na tym zyskał, bo inaczej to by się robiły bezpłatne korepetycje. Na pewno znajdą się osoby mocne w różnych dziedzinach. Teraz tylko kwestia wolnego czasu, a z tym może być gorzej. Osobiście sam spotkałem się z Olafem i Indianem z forum, miło wspominam i utrzymuję kontakt.

 

Poza bezpłatnymi pozostaje Drimagine i kurs Platiga. Pierwszy zaczyna się robić coraz ciekawszy, choć cena odstrasza, bo wzrosła i jest to ciekawą opcją dla osób przesiadających się z innego softu bądź zielonych w temacie. Odpadły pewne zawadzające osoby mieszające w organizacji kursu, doszli ciekawi doświadczeni prowadzący. Chodzą słuchy o nawiązaniu współpracy z jednym ze studiów post produkcyjnych w Warszawie, ale to nie jest pewne więc za organizatorów nie będę się wypowiadał. Drugi, wiadomo, pracują profesjonaliści. Możliwe, że latem ruszy kolejny. Może uda się doszlifować umiejętności i tym razem dostać. Nic nie zastąpi dupogodzin w domu i internetu.

Link to comment
Share on other sites

może nie pomogę z Warszawą, ale chciałbym się dowiedzieć co do za grupa w Krakowie? kakaku mógłbyś dać jakiś namiar? jedyni ludzie jakich znam, którzy mają cokolwiek wspólnego z grafiką to w pracy gdzie... robią darmowe wizualizacje dla klientów w jakimś CadDecor. nie wnikam - trzymam się z daleka. znajomość kogoś, kto ma coś więcej w głowie na temat grafiki byłaby dla mnie na wagę złota. osobiście nie poznałem jeszcze nikogo (chyba za bardzo się zasiedziałem w swojej robocie) a to by było coś. faktycznie jest ryzyko, że będę umiał na tyle niewiele, że niczego nowego nie wniosę, ale z drugiej strony na pewno byłoby to motywujące żeby uczyć się rzeczy, którymi można się odwdzięczyć. fiuf. kojarzę, że coś się kiedyś na AGHu działo, ale to było chyba taka ogólnie... kreatywna grupa studentów - bardzo różnorodna tematyka.

 

a co do szukania pracy jak mówicie to faktycznie jest ciężko. przynajmniej mi. tzn ze zdobywaniem zleceń mniejszych czy średnich problemów nie mam, ale żeby mnie ktoś chciał wziąć na utrzymanie to już nie - bo może i teraz jest robota, ale za parę miesięcy nie wiadomo. wolą dawać kasę jednorazowo i zostawić oprócz kasy "będzie kolejne zlecenie to się odezwiemy". fakt, że się odzywają, ale do siebie brać nie chcą. może tak trafiam. ale w dużym stopniu jest to pewnie kwestia tego, że nie do końca jestem wartościowy pod względem umiejętności (?) cholera wie.

Link to comment
Share on other sites

spokojnie. pozakładam kilka fikcyjnych kont i od razu zrobi się grupa zainteresowanych hehe.

 

a na poważnie - nie zaszkodzi spróbować. Może Krakusom siada na ambicje, że np Wrocław spotyka się częściej (tak mi się zdaje) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ernestorafael
(...) Odpadły pewne zawadzające osoby mieszające w organizacji kursu (...)

 

Małe pytanie do Ciebie. Co albo kogo masz na myśli?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy