Skocz do zawartości

wip: "Phil and Sam" (tytuł roboczy)


chom1k

Rekomendowane odpowiedzi

"Nastały ciężkie czasy. Charlie z niewiadomych przyczyn zmuszony jest zamknąć fabrykę. Pracujące tam automatony zostają sprzedane, zniszczone lub przetopione na piłki do metalu. Niestety nie wszystkie mają takie szczęście. Te najbardziej zniszczone, wybrakowane trafiają na śmietnik. Jednym z nich jest Nr.5234, lub jak kto woli - Phil. Uszkodzenie mechaniczne uniemożliwia mu dalsza pracę, naprawa jest nieopłacalna dla właściciela. Phil zmuszony jest zadbać o siebie sam. Z trudem zdobywa pieniądze na olej, który utrzymuje go przy życiu. Nie samym olejem jednak automaton żyje. Fundamentem jego żywota jest pająk Sam, który w najcięższej chwili uświadomił Phila jak łatwo jest się poddać oraz jak bardzo nie warto tego robić. Od tamtej chwili współdzielą los nikomu niepotrzebnych bezdomnych dając sobie nawzajem siłę do dalszego działania."

--------------------------------------------------------

Dwa dni które najbardziej wpłynęły na ich wspólną egzystencję przedstawi mój kilkuminutowy film, który mam nadzieję ukończę wkrótce. Na tę chwilę chciałbym pokazać kilka screenów z tego co zbudowałem do tej pory, cenne porady na pewno się przydadzą. Film powstaje całkowicie w blenderze. Modele zacząłem tworzyć w celu przyswojenia sobie programu, z czasem rozwinęło się to do czegoś więcej... Ogólnie uważam, że zabrałem się za coś zbyt dużego ale szkoda mi to w tej chwili porzucić skoro zabrnąłem już tak daleko. Proszę o wyrozumiałość, na razie wszystko w fazie robienia więc uchybień na pewno będzie sporo:) Robię całość sam, nie posiadając zbyt wielkich umiejętności więc wygląda jak wygląda.

 

Miejsce akcji (będzie także wersja nocna, jednak trochę później):

scena.jpg

 

Główni bohaterowie: Sam oraz Phil.

sam.jpg

phil.jpg

 

Pozostałe postaci (dojdzie jeszcze jedna osoba, na razie jednak nie została wymodelowana):

Lady:

lady.jpg

Postaci męskie:

postaci_meskie.jpg

 

oraz na koniec pozytywa, dzięki której panowie zarabiają na życie:

pozytywa.jpg

 

Mam nadzieję, że post nie wyszedł zbyt długi :) pozdrawiam wszystkich i czekam na opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

będzie dobrze, bo już jest bardzo dobrze...

Nie przesadzaj z tym brakiem umiejętności, bo nie jeden chciałby takie rzeczy robić.

Gustownie dobierasz kolory, ta paniusia bardzo w porządku... leć dalej.

 

Pewnie nie jeden raz diabeł chwyci Cie za kark i szepnie "daj spokój"... dlatego musisz wytrwać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :) Skojarzenie z Syberią jak najbardziej trafne, uwielbiam pracę, którą Benoit tam wykonał, coś pięknego. Co do pajączka to nie wiem co więcej mogłoby się na robaczku pojawić. W sumie to tylko... robaczek ;) Garnitury poprawię, jeśli znajdzie się jakiś nadmiar chęci, jeśli nie, zostaną tak jak teraz, będzie je widać raptem kilka sekund więc są traktowane trochę drugoplanowo.

 

Zastanawiam się nad wykonaniem filmiku w anaglifie. Co o tym sądzicie? Warto tracić czas? Czy jednak w 99% przypadków reakcja potencjalnego oglądającego zakończy się na "meh, włączę wersje 2d". Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda ci się skończyć w miarę spokojnie i bez poślizgu wersję 2d, zawsze możesz wyrenderowac dodatkowo druga kamerę. No i pamiętaj że anaglif zaburza kolory, a te masz już niezłe. Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności