Jump to content

kolumna jonska - glowica

blisza
 Share

Recommended Posts

hej,

mam problem z wymodelowanie części głowicy kolumn jońskiej w ksztalcie kwiatu, mam dwa przekroje do tego i i zdjecie stanu rzeczywistego jak powinna wygladac. moze ktos a pomysl jakim modifierem? a moze jeszcze jeden przekroj zrobic?

dwa jpg:

http://imageshack.us/g/834/przekroje.jpg/

edit:

wymodelowalam na razie w bardzo prostu sposob circle-> offset i extrude a z tego meshsmooth,

ale moze jest inny sposob?

Edited by blisza
link

Oops. The page you are looking for is not available. It has either been moved or deleted from our server.

Click Here to return to the main index or select a destination from the menu above.

Focie radzę wrzucać na imageshack.us (koniecznie w jpg. nie przepada on na png.)

A czy ktoś ma pomysl jak po wymodelowaniu(juz mi sie to udalo zrobić) mozna by stworzyc efekt w modelu wybrakowania częsci materiału,postarzenia, dziur, jak tak jest w stanie rzeczywistym? )widok.jpg

Jeżeli masz możliwość - to w zbrushu, wypalić sobie disp mapkę i masz pięknie gotowego starocia. Jak nie - to ręcznie. :) ew. możesz pobawić się rayfire (jeśli dobrze pamiętam) i wykorzystać kawałki które za jego pomocą "odłupiesz".