Skocz do zawartości

Studium exterior dom jednorodzinny


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw była bryła... taki modernistyczny początek wszystkiego. Mam zamiar (jak w temacie) zmierzyć się z exteriorem

w tej materii jestem zupełnym świerzakiem więc liczę, że się przy okazji sporo nauczę. Docelowo będzie to

dość nowoczesny z wyglądu domek w jakiejś typowej trawniczkowej scenerii z odrobiną roślinności.

Finalnie wyrenderowany w jakichś dwóch sytuacjach świetlnych (południe i wczesny wieczór)

 

Wybaczcie, że nic sensownego nie mam jeszcze do pokazania. Mam nadzieję, że rozpoczęcie wątku

doda mi jeszcze większej motywacji :).

Edytowane przez kolaborant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyznam jeszcze to nie jest za wiele, ale powiem Tobie że całkiem fajnie wygląda.

 

Czy dach ma stanowić też taras? Jeśli tak ja osobiście uważam że fajnym pomysłem mogło by być zazielenienie tych obszarów i połączenie jakimiś prostymi schodkami z dolnym planem dachu, taki mini extra taras na leżaki etc. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni dachu etc.

Może to wieś, ale sam chcę kiedyś mieć trawę na dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Jeśli chodzi o sam budynek / projekt - mnie głównie urzekł kontrast surowych brył ( faktycznie betonowych) - o ogólnym nowoczesnym wyglądzie, a całość osadzona w dość niskim betonowym ogrodzeniu a dookoła knieje , chaszcze - atak natury. Mam na ten projekt tylko (już niespełna) 2 tyg. tak po pracy po godzinach. Więc tyle ile dam radę zrobić ... tyle będzie. Za to potem zaczynam fajny projekt (zupełnie z innej beczki), który mam nadzieję niebawem zacznę dokumentować na forum - w miarę postępu prac nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz wyjście na oba stropodachy? Na jednym z nich zrobiłeś ściany attykowe na 5cm wysokości? Robi się je wyższe, a jeśli tam jeszcze mają przebywać ludzie to albo zrobić znacznie, znacznie wyższe ściany attykowe, albo dać barierkę, albo dać tylko nieco wyższe ściany attykowe i zagospodarować stropodach tak żeby nie było dojścia do ściany attykowej, odsunąć znacznie taras, ale jest on nieduży, więc to będzie dziwnie wyglądało. Kwestia też co chcesz pokazać na wizce. Z takiego czepiania się to jeszcze masz nieco dziwnie rozwiązane okna jeśli chodzi o kierunki świata, ale pewnie modelujesz z głowy bez rzutów? Chyba, że to inny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz w sprawach architektury jestem niestety ignorantem. Nie mam jakiejś większej technicznej wiedzy.

Bazuję na kilku rzutach tech. jednak są one dość niewyraźne z racji skali. Więc część rzeczy robię na oko.

W oryginalnym projekcie tylko jeden stropodach jest zagospodarowany (ten ze ścianami attykowymi

za nowe słowo w moim słowniku :)> ).Wcześniej dyskutowaliśmy na temat dachu i w moim projekcie jeszcze

nie zadecydowałem czy będzie ta przestrzeń jakoś wykorzystana. Jeśli chodzi o klimat to, rzeczywiście

budynek na którym się wzoruję znajduje się w Tajlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczere niezrozumienie :) Czy mówiłem, że wstawka to progres? Wrzuciłem tylko podgląd 3d całego budynku. Wcześniej pokazywałem tylko front - w zasadzie było to uzupełnienie wcześniejszego posta. Jednakowoż dzięki, że czuwasz nad progresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie na którym się wzoruję jest taka barierka z mniej więcej takim odstępem od okna. Z drugiej strony nad ergonomią i funkcjonalnością szczególnie się nie zastanawiam. Głównie zależy mi na zmierzeniu się z tematem takiej wizualizacji od strony oświetlenia, materiałów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie na którym się wzoruję jest taka barierka z mniej więcej takim odstępem od okna. Z drugiej strony nad ergonomią i funkcjonalnością szczególnie się nie zastanawiam. Głównie zależy mi na zmierzeniu się z tematem takiej wizualizacji od strony oświetlenia, materiałów etc.

a jednak warto pewne mankamenty zauważyć po to właśnie aby ci na sam koniec szanowne grono nie wytknęło że wizka fajna ale że jest w niej cała masa niedorzeczność albo elementów utrudniających normalne funkcjonowanie domu :) szczególnie ze na forum grasuje kilku architektów :)

Ogólnie się to prezentuje fajnie i ciekawie ele tempo masz zabójcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-albo obrazek w tle albo światło główne zmień w scenie całkowicie nie współgra ci jedno z drugim

-cienie są za ciemne

-płyty betonowe na trawniku masz zbyt równomiernie oświetlone nie widać na nich zanikania światła pochodzącego od strony domu

-wzmocnij istniejące światła w domu szczególnie te w salonie

-dodaj światła w górnej nadbudówce tam masz dwa fajne okna które teraz się marnują to samo się tyczy tego okna bocznego na górze

-ogólnie ten murek betonowy w tym ujęciu jest zbędny, trochę tak nienaturalnie wygląda bo i tak oddzieliłeś posesje roślinnością co innego jak by zanim miała być następna działka z domkiem :)

-ten ostatni podest betonowy na trawniku masz chyba odrobinę mocniej wkopany w ziemie niż pozostałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności