Skocz do zawartości

Wieża Eiffla


Kir4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wracam po krótkiej depresji grafika i na rozgrzewkę wpadła mi do oka wieża eiffla więc zaczynam ją robić. Jest to model WIP więc na razie widać tylko konstrukcję.

 

kvfi.jpg

szuc.jpg

fhnu.jpg

tyvd.jpg

qqpe.jpg

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kir4
Prefix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powodzenia. Jeśli chcesz odwzorować większośc detali to model może okazać się wcale nie taki prosty.

 

 

czyja wiem? większość detali? Wieża ta to czysta kratownica. wystarczy zbudować 2-3 moduły a potem array + krzywa. Śróbki na instancje i gotowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież można skalować wszystko itp... wystarczy tylko dobry modół proceduralny który można zrobić w blenderze a na pewno można w maxie czy cinemie :P. i większą część brył mamy a detale to jak detale wszędzie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... niestety save się zepsuł i musiałem zacząć na nowo. Ale to nic tym razem wieża wygląda lepiej. sssa.jpgnhrw.jpg W sumie to nie żałuje że zacząłem od początku. Bo wiem że tamten model byłby nie wypałem ponieważ w połowie pracy wszystko nie było symetryczne i krzywe. Teraz lepiej mi to poszło i mam nadzieję że wyjdzie coś z tego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, wieża skończona. Teraz czeka na scenkę którą mam w głowię [ miasto w tle ( ufo świeci światłem na wieże i wieże urywa w połowie ) ] Aż nie mogę się doczekać efektu końcowego sceny :P Jedna rzecz która mnie zdenerwowała to to, że jak użyłem symetri na NULL ( grupie ) to robiło z tego low poly. A działo się tak ponieważ włączałem funkcję instancje. No ale przy takim modelu to jest bardzo potrzebne i musiałem to jakoś obejść no i nie dało rady. Ciężko było no ale jako tako dałem radę. Wieży na samej górze nie robiłem bo nie widziałem co tam jest ani jak to wygląda a obrazki są zbyt słabo widoczne abym mógł wymodelować, więc ukroiłem troszeczkę. Gdybym miał pare zdjęć od środka wieży to jeszcze mógłbym coś dorobić. A tak to jak widać jest jak jest. Ale i tak ciesze się że nie rzuciłem tego i zrobiłem to ;) Scene skończę tą i wracam robić rynek. Tutaj Screeny z robotki ;)

 

http://screenshooter.net/3522353/gipnbdd

http://screenshooter.net/3522353/tcrrviy

 

A tutaj świeże z C4D.

cabz.jpg

 

tower_eiffla_3d___by_kir4pl-d68kejb.jpg

 

Wiem wiem lamerskie tło.. ale nie miałem nic akurat na dysku to szybko narysowałem tło i chmury. Ale to nic czekajcie na wykorzystanie tej wieżyczki w scenie opisanej wyżej pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E panie nie chce nic mówić ale konstrukcja faktycznie wygląda bardzo licho ;) No i nie mów, że zdjęć takiego obiektu nie ma, ja znalazłem na przykład takie coś na 1szej stronie w google, a było tam tego znacznie więcej:

 

http://whereisyvette.files.wordpress.com/2010/06/eiffeltowercloseup.jpg

 

http://hjhdownunder.files.wordpress.com/2010/10/eiffel-tower-detail.jpg

 

Co roku to miejsce odwiedza masa turystów i duża część z nich robi naprawdę dużo zdjęć, a z kolei część z tych co je robią wrzuca to do neta, trzeba tylko poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktoś nie myślał że to kwestia lenistwa czy czegokolwiek po prostu miałem takie materiały na komputerze i musiałem się nimi zadowolić. A że na żadnej pracy nie widziałem dokładnie takich detali jak Berger, wyżej podał to już ja się nie postarałem bo faktycznie mogłem poszperać ale z tym internetem co mam to się odechciewa włączać przeglądarkę. A mistrzem od architektury nie jestem i nie znam się dokładnie na tego typu budynkach i nie byłem w stanie konstrukcję nawrócić do stanu realistycznego. Mam nadzieję że kolejne pracę będą lepsze a na pewno będą lepsze to będzie może na czym oko zawiesić, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vega, już poprawiam chodzi o Prefix ?

indian, jak mam dostęp do internetu pobieram zdjęcia z internetu na dysk losowo. I potem sobie wybieram jakieś zdjęcia z dysku jak nie mam dostępu do neta i próbuję modelować. Czyli uczenie się że tak powiem wszechstronności. Raz będzie trzeba pralkę zrobić raz architektura. Po jakimś czasie będę się w czymś specjalizować bo wiadome że we wszystkim się nie będzie najlepszym. Gdzie tam, do Paryża to może na wakacje pojadę :p Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz te zdjęcia to pokaż, ciekaw jestem jak one wyglądają ;)

Modelowanie z pamięci, to słaby pomysł na początek, szczególnie jak modelujesz pralkę albo arch :D Nie wiem czy jest specjalizacja modeler, od expresów do kawy tylko, raczej robisz co Ci dają, raz to będzie budynek, a raz golarka elektryczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, chodziło mi raczej o to że zajmuje się teraz paroma rzeczami. Mam wrażenie, że myślisz że się opierdzielam i na skróty pojechałem że tak powiem ? Nie mam jak uploadować tych teraz zdjęć. Wrócę za biurko to ci wrzucę. Zajrzyj sobie do ryneczku który robię tam są wstawiane zdjęcia. I jak to wszystko wygląda. Nie pomijam rzeczy które dobrze widzę bo to rzecz oczywista. Jeżeli nie widzę szczegółu albo go pomijam albo go robię z głowy. Moim zdaniem zbędna dyskusja ;p bo już chyba sam wiem co jak robię i na ile umiejętności mi pozwalają ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności