Skocz do zawartości

Podjęcie się branży grafika będąc trochę starszy.


jajcek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam dosyć nietypowe pytanie (chyba, nawet nie wiedziałem co wpisywać w wyszukiwarkę). Mam znajomą (około 50 lat), która posiada wykształcenie plastyczne, ale większość swoich lat poświęciła jako projektantka obuwia. Jednak niestety obecnie w firmie nie dzieje się najlepiej, dlatego czy jest jakakolwiek szansa aby odnalazła się taka osoba w świecie grafików? Rozumiem, że trzeba bardziej doprecyzować co dokładnie chce się tworzyć czy low poly, czy rysunki czy wizualizacje itd. Ale w takim razie zapytam: czy jest jakakolwiek dziedzina w grafice, w której taka osoba mogłaby się odnaleźć? Czy może lepiej dać sobie spokój? Dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hym... dziwne pytanie trzeba przyznac. Jak do teraz nie slyszalem o zadnym powodzie zeby wiek przeszkadzal w byciu grafikiem. Problem chyba jedyny jest taki ze czesto od poczatkujacych grafikow wymaga sie dlugich godzin siedzenia i klikania. Jesli ma doswiadczenie w designie uzytkowym moze da sie przekwalifikowac w strone projektanta produktow a nie typowego przesuwacza pixeli. To napewno wymaga poznania troche softu graficznego, ale nie koniecznie na takim poziomie jak typowy pixel pusher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota dla introwertyków z samodyscypliną. Ale wymaga nauki w każdym wieku. Spokojnie możesz próbować, nie zawsze będzie łatwo przeskoczyć młodych cenami albo dyspozycyjnością/brakiem szacunku do siebie ale można coś wywalczyć o ile nie jest się daltonistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności