Skocz do zawartości

yod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Maksem 2013. Mam sobie scenę ze światłami, ustawieniami, etc do której kolejno zaciągam modele i renderuję. Przedwczoraj pojawił się dziwny problem, próbuję zaciągnąć obiekt i maks łapie zwiechę. Tutaj kilka informacji odnośnie sceny i tego co się dzieje:

- Zaciągane obiekty nie są duże od 10 do 300 tyś poly

- Zaciągane obiekty były robione w maxie 2012 z vrayem 2.0 ja używam maxa 2013 z vrayem 2.20

- Scena do której zaciągam obiekty ma 3 światła i jeden obiekt mający 3k poly

- Obiekty które zaciągam zwykle są w grupach ale próbowałem takie bez (attach do jednego obiektu) i to samo

- Zawieszanie objawia się tym, że maks bardzo długo myśli po czym nagle przestaje i wyrzuca w menadżerze "brak odpowiedzi" co jest w tym przypadku nie do obejścia

- Próbowałem zaciągnąć do obiektu całą scenę i to działa, ale jak próbuję zaciągnąć pozostałe obiekty to znów dzieje się to samo.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie twierdze ze to zadziała ale spróbuj otworzyć starą scenę, wybrać, file/new i zaznacz keep objects. Zapisz i spróbuj zmergowac.

Ewentualnie po wykonaniu powyższego merguj partiami lub podziel sobie scenę na częsci, wybierz cześć obiektów i file/ save selected i tak do skutku. W końcu może wyeliminujesz coś co robi błąd.

 

- Próbowałem zaciągnąć do obiektu całą scenę i to działa, ale jak próbuję zaciągnąć pozostałe obiekty to znów dzieje się to samo.

 

Tego nei rozumiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Kiedy próbuję stworzyć nową scenę i zachować obiekty, etc. to dzieje się to samo. Próbowałem też wywalić całą geometrię, zostawić tylko kamery i światła i próbować w ten sposób ale też nie daje to efektu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności