Skocz do zawartości

Rozmazany viewport ?!


smiths

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi? printscreen przedstawia ten sam widok perspektywiczny w odstępie 3 sekund, zmieniając tryb wyświetlania obiektów np na shaded po paru sekundach się 'kaszani' i tworzy się na każdy obiekcie bliżej nieokreślone formy (rozmazane krawędzie).

Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

 

Beznbsptytu1420u_zpsfa8932fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

stormwind Super ! Pomogło wyłączenie opcji: Improve Quality Progressively. Swoją drogą czego ona dotyczy? i dlaczego sama się włączyła?

 

Używam wersji 3ds max design 2013, napotkałem kolejny problem mianowicie obiekty które nadany mają dany materiał przykładowo jasnozielony, we viewporcie pokazuje się ciemnozielony prawie czarny i tak jest z każdym materiałem zamiast białego, we viewporcie mam ciemno szary. Próbowałem merge'ować scenę ale nic nie pomogło...

Edytowane przez smiths
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właczona jest domyślnie, poprawia wygląd viewportu. Normalnie, gdy nie używasz viewportu po chwili poprawia cienie od źródeł światła i dodaje antyaliasing do wszystkich krawędzi/ lini siatki.

 

U Ciebie prawdopodobnie wchodzi w konflikt ze sterownikami, masz źle ustawione jednostki w maxie albo coś ze światłami lub geometrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś wykombinować, problem polegał chyba na odpowiednim przeeksportowaniu modelu z Archicada do Maxa, spróbowałem innej opcji i kolory wydają mi się już normalne.

 

 

Mimo wszystko wciąż zachodzę w głowę jak to jest że tak wszechstronny program ma tak wiele błędów, w większości przypadku kompletnie nieuzasadnionych... A jednak wciąż ma tłumy fanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wciąż zachodzę w głowę jak to jest że tak wszechstronny program ma tak wiele błędów, w większości przypadku kompletnie nieuzasadnionych... A jednak wciąż ma tłumy fanów

 

Jakich błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności