Skocz do zawartości

Scena 3D: wnetrze mieszkania


Morph0001

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim !!

 

Tutaj przesylam moj render halupy ktura zaprojektowalem.

ten duzy pokoj to jest skonczony takze kuchnia po lewej, musze jeszcze skonczyc sypjalnie,

lazienke no i parterowe pomieszczenie (basement).

 

Moj najwiekszy problem jest swiatlo ja uzywam standard render i standardowe swiatlo nie mam za duzo doswidczenia z Brazil albo Vray.

 

Macie jakies uwagi albo jakies doswiadczenie ze swiatlem to by bylo fajnie.

 

Narka

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj na forum!

i pierwsze pytanie:

Czy za szafką jest okno?

Czy za szafką jest okno?

Czy za szafką jest okno?

Nie wieze wlasnym oczom! Niech ktos cos powie no!

(...)

Stawiac kolumne obok mikrofalowki - swiat nie widzial, ludzie kupuja warte majątek kable, kondycjonery poprawiajace prąd itp itd. a Ty stawiasz po prostu kolumne przy mikroweli!!!

W sumie ten pierwszy szok z domniemanym oknem za szawką uniemozliwia mi napisanie czegokolwiej wiecej o tym wnetrzu - wstrzymam sie wiec od glosu na razie...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze Morph0001 musisz to zminic:) pozdrawiam
eee tam, czepiacie sie chlopaka :) co wyście w życiu okna za szafką nie widzieli?? :D

A tak na serio wszystko jest bardzo "simsowe" - brakuje realizmu.

co do swiatla, to nie trzeba miec dodatkowych rendererow. wystarczy przeciez max5 i radiosity.

p.s. osobiscie nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne refleksje jak MareG, a w zasadzie brak refleksji, bo w szoku jestem:-)

Fakt, to dość niestandardowe rozwiązanie - ustawienie meblościanki przed oknem:-) Co do mikrofali i głośnika, to się nie znam, może Morph0001 nie jest audiofilem, a może dźwięk muzyki dobrze wpływa na podgrzewaną pizzę.

 

Do rzeczy:

Spóbuj zainstalować sobie free wersję VRaya (szukaj przez Google). Wywal wszystkie światła ze sceny. Daj jedno omni na środku pokoju, w ustawieniach VRaya włącz ptaszka przy napisie GI. Dalej włącz ptaszka przy ustawieniach environment przy niebieskim prostokąciku (nie pamiętam dokładnie jak to-to się nazywa, znajdziesz w jednej z zakładek VRaya). Potem jeszcze tylko ptaszek przy Image Sampling (AA). No i póki co wystarczy:-) Wciśnij render i tyle. Efekt będzie 100 razy lepszy niż to, co teraz jest.

Acha, omni ma mieć włączone cienie VRayowskie.

 

Potem pobaw się z dodaniem innych świateł, może ustawieniami samego renderera.

Jesli robisz wnętrze, wymodeluj wszystkie ściany i sufit, tak, aby GI działało prawidłowo.

Jeśli zdecydujesz się na odsłonięcie okna, to daj to pierwsze omni za oknem tak, aby symulowało światło słoneczne.

 

A przede wzystkim popracuj nad prawidłowymi proporcjami we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bllleeeeehhhhhh..... MareG - za szafką jest okno :)

Teraz moja kolej

 

pytanie:

czy masz temat zgodny z regulaminem?

czy masz temat zgodny z regulaminem?

czy masz temat zgodny z regulaminem?

czy masz temat zgodny z regulaminem?

(...)

odpowiedz mi bo nie wytrzymam już ...:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim i dzieki za krytyke..

 

No to musze wystukac ze tak naprawde to jest OKNO za tymi meblami,

na wstepie to nie jest jakas tam jednopokojowa kilitka, to jest mieszkanie

i to za meblami to nie jest tylko jedno okno w tym mieszkaniu,

no i ktos tu stuka ze widzi balagan?? balagan jako render czy balagan jako ustawienie mebli. Jak ustawienie mebli chodzi to nie wiem jak Brazil moze pomoc w moim ustawieniu mebli...

przydala by mi sie jakas pomoc ze swiatlem i z renderem,

i takze ta scena to nie jest zmontowana zeby tylko wyciagnac jeden render, to bedzie

animacja calej chaty z wnetrzem i na zewnatrz.

Takze jak myslisz zeby uzyc Brazil jako renderer ja nie mam 10 lat do czekania zeby przekalkulowac jedna FRAME w 9 godzin... i cala animacje w pare lat ....

Dolaczam nastepne ujecie z zewnatrz to wytlumaczy ze te okno za meblami to jest tylko decoracja no i ta chalupa nigdy nie bedzie istniec na zywo takze prosze sie nie martwic jak tam bedziesz mogl zawiesic te firanki..

Takze tam nie ma zadnych luster na szawce to jest refleksja,

nigdy nie widziales szyby kture odbija twoja postac????

 

 

Ale dzieki, nastepnym razem bede pamietac zeby nie stawiac microwave obok stereo speakers no bo cos moze wybuchnac , dizki za tip.

 

Narka

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mi sie wydaje ze zniemiles lampy na suficie ?? ale to nie wazne. radze popracowac nad texturami zaslon bo sa jakies "nie trafione". nie pasuja. co do tego okna z szafa, to naprawde orginalny pomysl. nie mozna by go poprostu wywalic i pozostawic normalna sciane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tekstury mi się nie podobają i tu nawet nie chodzi o ich jakość ale dopasowanie kolorystyczne!

Poza tym trochę sztuczne modele....a firanki - no comment :/

Kompozycja jest za to całkiem niezła, ale zdecydowanie najgłupszy pomysł z tym oknem za szafką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o oswietlenie i realistyczne tekstury to sie nie czepiam rzeczywiscie mozna na poczatku miec z tym problemy...no ale z tym oknem to naprawde przesadziles. ja w domu mam kilka lamp to nie oznacza ze z jednej zrobie sobie wieszak na bielizne !!! Jakby mi jakis projektant wnetrz pokazal cos takiego to chyba recznie wytlumaczylbym mu roznice pomiedzy oknem a sciana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. no jak ktos ma krzesla w ktorych jak sie przysuniesz do stolu to ci kolana pourywa ...

 

Rada ... zlota dla ciebie :

 

wes metrówke idz zobacz jakiej wysokosci sa krzesla .. jakiej wysokosci jest sufit jakiej wysokosci jest ogolnie wszystko ... :/ tu wszystko poprostu sux i nie ma sie co oklamywac ... w maxie sobie pozniej zmien z punktow na cm i przeskaluj modele .... to to wyglada jak mieszkanie liliputa trolai jakis tam inny mix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pokój w porządku ale jesli chodzi o pokazanie realizmu i dobrych proporcji to skopałeś na maxa!

przeliczmy: jesli jest to standardowe krzesło i normalny 20" TV to wysokość pokoju nie przekracza dwóch metrów?? coś chyba nie tak czyz nie?

poza tym totalnie wysiadają texturki: może zamiast iść na łatwiznę i wstawiać standardowe textury maxa poszukałbyś jakiś lepszych??

zestawienie białych kafelków z panelami podłogowymi nie wygląda u ciebie najlepiej... sam stolik (ten przed sofą) jest chyba 2mm grubości (mówie o szkle) więc nie utrzymałby tych przedmiotów

samo rozmieszczenie przedmiotów na tak małej powierzchni pokoju tez dobrze nie robi wizualnie, sprawia wrażenie ciasnoty i przytłumienia (podobnie jak dym w pokoju)

jeszcze inna sprawa to zasłony w oknach: SimCloth tutaj mi tego brakuje...

 

to tyle krytyki: przydałoby się abyś to wrzucił do Wipa i tam nad tym popracował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

volume light od tych reflektorow? musialbys baaardzo duzo papierosow wypalic zebys w mieszkaniu mial taki volume light.

 

czemu okno zastawiasz szafka? masz wysypisko smieci za oknem, czy co ukrywasz?

 

nie ma kabli do glosnikow. i troche bym sie bala takie cos ustawiac, bo to sie latwo przewroci jak ktos potraci.

 

osobiscie wole kuchnie odzielona scianka, jak gotoje kalafior zeby nie miec tego zapacho wszedzie.

 

ta szyba/lustro na szafce, jak to ma byc szyba to duzo za mocno odbija, szyba oprocz ze odbija, to bywa tez troche przezroczysta zazwyczaj.

 

na drugim renderze wyglada ogolnie lepiej, ale firana z prawej powinna zwisac inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey dzieki za krytyke..

Jeszcze raz chcialem poweidziec ze gdzie bym mogl ta telewizyjna szawke polozyl zeby bylo lepjej, nie moge sobje uwierzyc ze szawka przed oknem to jest taki duzy problem?? Nigdy w zyciu nie widziales jakis elementow przed oknem?? dziwne.

Marcin takze co jest zlego z kezeslami?? jak ty bys mogl se kolana pourywac?? nie rozumiem.., takze to mieszkanie jest zaprojektowane w prawdziwej Miarze w inczach,

nie wiem kdzie twoja krytyka idze z wymiarami, jak to projektowalem to mialem miarke w reku..... morze kat kameru cos ci znieksztalcza??

Firanki maja jeden problem ja wiem postaram sie to poprawic, a czemu textures sie nie podobaja?? nie wiem, czy bys mogl moze mi cos podpowiedziec bo mowisz ze jest problem z czyms ??, Ania te volume light to jest exageration jak bym tego nie dodal to by nie bylo efektu prawda??,

Jeszcze raz dzieki za krytyke , pruboje zmienic te textury i to wyrenderowac z vray.

jestem tez bardzo zajety tak ze nie wiem kiedy bede mogl zrobic update..

 

so long....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiac kolumne obok mikrofalowki - swiat nie widzial, ludzie kupuja warte majątek kable, kondycjonery poprawiajace prąd itp itd. a Ty stawiasz po prostu kolumne przy mikroweli!!!

 

A możesz mi powiedzieć czemu nie można? Bo prawdę muwiąc nigdy o czymś takim nie słyszałem;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofala wytwaza takie pole magnetyczne ze nie byl bys zadowolony gdybys mial taki uklad w haUpce ;]

 

postaw mikrołejwa obok telewizora (jak chcesz ja za to nie odpowiadam) lub obok monitora ;]

 

a jeszcze jak do kolumienki dochodzą nie ekranowane kabelki to totalny przeyeb ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, ale się uśmiałem czytając ten wątek :D dobra panowie, a teraz powiedzcie, że to prowokacja :D

... z tą mikrofalą to prawda :) no ale jakoś nie czułemnawet najmniejszej potrzeby stawiania mikrofali koło kolumn, bo te wiszą u mnie pod sufitem ;] troszkę mnie zszokowało to co pokazałeś, bo myślałem, że tylko niektórzy średnio zamożni amerykanie mają taki talent do układania rzeczy w domu :/ i takie rzeczy dzieją się w kraju z takimi tradycjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chce sie kłucić ale śmiem twierdzić ze to nie ma specjalnie znaczenia:P.

Mikrofalówka wytwarza tam jakieś malutkie pole magnetyczne, ale jest ono tłumione przez specjalne ekrany;].

Nie mam specjalnie jak to sprawdzić bo nie mam aż tak małego mieszkania żeby stawiać wieże w kuchni;D

 

P.S jutro popytam się nauczycieli (chodze do technikum Łączności) jak to własciwie jest i napisze, żeby przyszli architekci wiedzieli czy można połączyć salon z kuchnią;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje uwagi:

większość postów jest jak najbardziej trafna.Co do proporcji,teksturowania i założeń kompozycji .Do wszystkiego mozna mieć duze zastrzeżenia.

natomiast (co gorsze)odnoszę wrazenie że,autor nie chce wyciagnąć z tego żadnych wniosków i przyjąć konstruktywnych uwag tylko się denerwuje.I na wszystko znajduje jakieś usprawiedliwienie.A to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaslony to chyba masz z blachy malowanej.
hehe , a skad to wiedziales???

a tak naprawde to one sa z 1mm twardego metalu,

smiac mi sie chce LOL.

 

bede robic updates z nowym renderem, niedlugo to poprawie te wszystkie zeczy,

no i na serio wyrwe te okno za tymi meblami hehe, takze ten microwave to nie wiem za okno? hehe czy przez okno?? - zartuje.

Jak bede mial czas to wrzuce jakies nowe ujecia

 

Narka i hey dzieki za krytyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności