Jump to content

3DArt&Design-magazyn o 3D po polsku


Patris
 Share

Recommended Posts

Będąc w EMPIK'u przez przypadek natknęłam się na ten magazyn. Zdziwiło mnie, ze jest o grafice 3D bo nie pamietam, aby na naszym rynku coś takiego było (oprócz kilku numerów 3dFX). Z ciekawości kupiłam, przez sentyment do wersji papierowej. Po setce tutoriali w necie stwierdziłam, że miło będzie usiąść sobie w leżaczku i poczytać. Jestem ciekawa czy ktoś czytał i jakie macie wrażenia. Na samym początku zdumiewają mnie screenshot'y ustawień np.:danego narzędzia pokazane w ten sposób, że nic kompletnie nie widać. Nie wiem po co w ogóle ktoś umieszczał skoro to jest zupełnie nieczytelne. Zamiast zdjęć prac autorów, które rozłożone są na całą stronę albo dwie, lepiej by było pokazać czytelne screenshot'y ustawień, coś co czytelnik potrzebuje. Jeśli nie w magazynie, bo szkoda np miejsca to nie wiem na płytce CD....?

Jestem ciekawa Waszych opinii.

Link to comment
Share on other sites

Nie widziałem, a który numer. Może Chłopcy dopiero zaczynają i nie mają doświadczeń i takie jak Twoja opinia powinna do Nich trafić. Nabywałem drogą kupna 3dFX i trochę żałuję, że upadł po paru numerach. Wprawdzie niewiele się nauczyłem a po to kupowałem, ale trochę tak. @Patris, warto wybrać się do Empiku, czy chociaż trochę można się nauczyć, czy raczej olać, bo nie ma tam nic dla młodego grafika 3D?

Edited by waza
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że magazyn jest skierowany do osób średniozaawansowanych. Ktoś początkujący mógłby się ostro pogubić, ponieważ w tutkach przeskakuje się przez jakiś etap do następnego, a przepaść w wykonywaniu jest spora. Niektóre rzeczy po prostu są wspomniane a nie tłumaczone. Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy, niepotrzebny kilkunastu stronicowy wywiad z artystą, pełno tekstu, mało konkretów, powtarzane stwierdzenia, warto by było go "skondensować" i wrzucić zamiast tego wyraźnie screenshoty ustawień, bo komentarz typu, dajemy odpowiednie ustawienia jednak mało mówi. Cena dość wysoka, bo 34,90zł, ale za to 200 stron i bez reklam co mnie ogromne cieszy.

Panowie na pewno się ucieszą bo jest parę tutków poświęconych różnego typu maszynom oraz parę odnośnie wizualizacji. Tak, że każdy pewnie znalazłby coś dla siebie.

Następny numer z ciekawości pewnie kupię, ale jeśli nie poprawi się sprawa czytelności screenshotów no to nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Czołem. A jest gdzieś ich stronka internetowa, lub chociaż jakakolwiek wzmianka o tym gdziekolwiek? Ja sam niczego nie znalazłem, a z przyjemnością bym rzucił okiem co proponują, przede wszystkim jakie zagadnienia są u nich poruszane. No i czy bardziej jest Art czy Design? ;)

Link to comment
Share on other sites

Czołem. A jest gdzieś ich stronka internetowa, lub chociaż jakakolwiek wzmianka o tym gdziekolwiek? Ja sam niczego nie znalazłem, a z przyjemnością bym rzucił okiem co proponują, przede wszystkim jakie zagadnienia są u nich poruszane. No i czy bardziej jest Art czy Design? ;)

 

Tu jest jedyna strona, którą znalazłam odnośnie polskiego wydawcy: http://bizbi.iai-shop.com/product-pol-43-3D-Art-Design-Masterclass-1-2013.html

 

Magazyn powstał na licencji wydawnictwa Imagine Publishing; magazyn pod tym tytułem to:https://www.imagineshop.co.uk/3d-art-and-design-volume-1.html. Natomiast to co u nas jest w sklepach przypomina raczej ten magazyn, jednakże nazywa się on 3Dart&design Book: https://www.imagineshop.co.uk/bookazines/digital-creativity/the-3d-art-and-design-book.html

Artykułu z tego numeru są składanką (tak mi się wydaje) z czasopism 3D Artist: https://www.imagineshop.co.uk/magazines/3dartist.html

 

Co fajne, ze wszystkie oryginalne magazyny maja płytki CD co uważam za wielką zaletę.

Tak czy siak, dobry magazyn o 3D na pewno jest mile widziany na naszym rynku :-))!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, szukałem i szukałem, ale nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Cena - jak najbardziej do zniesienia, zwłaszcza patrząc na cenę w UK, wychodzi ok. 80 złotych ;] z przyjemnością kupię ten numer i zobaczę co tam jest ciekawego. Dzięki za informację! :)

 

Co do płytki - 3D World chyba 10 numerów temu zrezygnowało z płyt dołączanych do czasopisma, na rzecz materiałów do ściągnięcia na stronie. Na początku mnie to denerwowało, lubiłem mieć płytki - ale teraz mniej się tego po domu wala, a w internecie wszystko jest ładnie uporządkowane i pod ręką. Jak najbardziej jestem za.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem z ciekawości. Miło jest nie męczyć oka przed monitorem czytając o tym co mnie interesuje i to było dla mnie główną motywacją do kupienia.

Generalnie bardzo przyjemnie się czyta, cena może trochę wysoka, ale jest 200 stron więc jest trochę materiału do przejrzenia.

Jedyne "ale" to to co powyżej już było wspomniane, jakość obrazków, ze screenshotów często nie idzie odczytać żadnych informacji i równie dobrze mogłoby ich nie być.

Fajnie byłoby dostać z kolejnym numerem dostęp do materiałów na stronie magazynu. Ale najpierw niech się pojawi strona magazynu ;]

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

O tym magazynie wiem tyle, że na pewno jest tłumaczony z wersji anglojęzycznej 3DArt&Design bo sama tłumaczyłam parę tekstów do 2giego numeru. Niestety ludzie a dokładnie redaktor naczelny okazał się oszustem ponieważ kontakt zaginął, a pieniędzy także nie ma...Polska ;)

Dużo tam jest artykułów, które są bardzo ogólnikowe. Na pewno nie ma tutoriali dokładnie krok po kroku dla początkujących. Te step by step poruszają tylko niektóre kwestie konkretnych wizualizacji, ale zawsze coś choć za wysoką cenę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy