Skocz do zawartości

stzały z broni


P.I.W.O.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jak to nazwać, więc sory.

Mam taki problem. Robię krótką animację która będzie wyglądać jak gra - ale nią nie będzie. Pytanie brzmi jak zrobić (3ds max 2010 lub 2014) żeby po naciśnięciu spustu nastąpił strzał, oraz żeby z lufy ulatniał się podczas strzalu jakaś tam ilość dymu/gazu/ognia i samo jak wylatują łuski po kążym strzale?

Jest jakiś tutek do tego?

Jeśli coś nie wyraźniej napisałem to proszę mów. Wiem że mogłem trochę chaotycznie opisać mój problem/pytanie. Powodem tego jest to że się śpieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mógłbyś użyć partikli w połączeniu np z maxskryptem. to jedyne co mi przychodzi do głowy jeśli chcesz sobie to zautomatyzować.

niestety nie wiem jak to zrobić.

 

inaczej pewnie pozostanie tobie zrobienie tego w tradycyjny mozolny sposób. a jeśli chcesz ładnie wyglądające dymki to nie obejdzie się bez symulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że symulacja to coś czego nie mogę (w moim wypadku i z moją wiedzą) się bez tego obyć. Ale jeszcze poczytam o maxskryptach i może mi się uda. Ale chyba wiem jak to zrobić - nie będzie to może łatwe i przyjemne rozwiązanie ale na pewno skuteczne.

Mianowicie mam zamiar zrobić tak:

dodać trzy emitery particli do lufy, 1 do dymku, 2 do ognia i 3 do pocisku. Trzeba będzie tylko wszystko ładnie zgrac w czasie co może być prowokujące, ale jak na razie nie wymyśliłem nic lepszego.

Chyba że zrobię dym/gaz/ogień/pociski/łuski dodam je w aae tylko nie wiem czy tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rotacja spustu przekracza 90 stopni np. w X albo Z to

{

odpala ogień

odpala dym

emituje łuske(tu bym zrobił wylot na pierwsze kilka klatek po krzywej sparentowanej do karabinu a potem symulacja)

}

 

myśle, że to spokojnie do ogarniecia w PF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności