Jump to content

Exterior. Co do poprawy?


rdawlud

Recommended Posts

Cześć

Temat zakładam głównie dlatego, że nie jestem zadowolony ze swoich wizualizacji i chciałbym dowiedzieć się nad czym powinienem pracować? Ciągle efekt końcowy tego co robię bardzo średni mi się wydaje. Co byście poprawili, żeby wizualizacje były atrakcyjniejsze?

 

Tutaj ostatni domek. Modelu użyłem jakiegoś starego z kompa. Chciałem zrobić dobre, realistyczne ujęcie w dzień i w nocy.

 

011.jpg

dusk.jpg

 

Pzdr

Edited by rdawlud
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzienna jest jakaś nieciekawa. Może nieco za bardzo przepalone, bez życia, bez kolorów. Wszystkie Twoje rendery są...nie wiem nawet jak to nazwać, z wypłowiałymi kolorami. Troszkę życia by się przydało w nich :) Roślinność z tyłu za bardzo odróżnia się od tej z przodu.

 

Wizka nocna jest super. Samochód przez te upały wtopił się w nawierzchnię :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Zwiększyłem nasycenie i jest lepiej.

Może nieco za bardzo przepalone
Co do tego to się zmartwiłem. U mnie na monitorze wcale nie jest przepalone. Wręcz jeszcze bym może trochę rozjaśnił. Opony faktycznie średnie, zwrócę uwagę przy następnym renderze.

 

Exponential nie jest jeszcze bardziej wypłowiały niz reinhardt? Tak coś kojarze. Bo do tej pory zacząłem od reinhardta, potem się linearem bawiłem i jest bardzo fajny do wizek nocnych/pochmurnych a tutaj w ujęciu dziennym znowu wróciłem do reinhardta bo linear za bardzo mi przepalał.

 

Klimat chciałem miec podobny do jednego z moicj ulubionych wizualizatorów: http://metrocubicodigital.com/pt/portfolio/crematorio, a on w swoich pracach świeci hdrką, i robi reinhardtem. Nie wyszło ;)

 

011.jpg

dusk.jpg

Edited by rdawlud
Link to comment
Share on other sites

W żywszej wersji o wiele lepiej to wygląda :) Może ekspozycję w kamerze trochę zmniejsz, bo u mnie też wydaje się lekko przepalone. Albo może trochę gammę w postpro obniż? Asfalt ciągle też za jasny mi się wydaje.

 

A co do exponential - jest dokładnie tak jak mówisz. Reinhardt jest właśnie wg mnie pod tym względem lespzy, że balansujesz nim pomiędzy linearem, a exponentialem, ustawiając wartość 'burn'.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, poprawiłem asfalt. Nie wiem czy u mnie jest render po prostu słaby i tak wychodzi czy postprodukcje źle robię.

A co do:

Może ekspozycję w kamerze trochę zmniejsz, bo u mnie też wydaje się lekko przepalone. Albo może trochę gammę w postpro obniż?

 

To obawiam się, że to wina ustawień jasność/kontrast mojego monitora. Bo u mnie nie jest przepalone.

Link to comment
Share on other sites

MicInc jest całkowicie odwrotnie niż raczysz mówić obrazki spod reinharda zawsze wychodzą blade i kiepsko nasycone, większość grafików którzy ten model color mappingu stosują w postpro podciągają saturacje, jego największą zaleta jest kontrola nad przepaleniami a kierowanie burn w stronę) to jest stosowanie modelu co raz bardziej zbliżonego do exporentiala. Polecam zerknąć sobie to takiej fajnej książki jaką jest VRay - The Complete Guide Strona 357 praktycznie wszytko na temat color mappingu i jego modeli

A co do poprawek to chyba by warto pójść w ta stronę

b7hr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Będę mieć okazję to sobie zerknę. Teraz na szybko zrobiłem mały test, bo aż zgłupiałem... :) Wychodzi na to, że Rh. z burnem ustawionym na 0 daje faktycznie bardziej mdły obraz niż expo. Ale wystarczyło, że ustawiłem burn na 1.0 i efekt wygląda identycznie jak w linear. Wystarczy tylko znaleźć swój złoty środek :) A resztę, jak kontrast, czy saturację i tak można dopieścić krzywymi w frame bufferze, który o ile dobrze pamiętam pracuje w 16 bitach, a więc nie traci się właściwie informacji.

 

rdawlud Spróbuj zmieszać swoją wersję i skalpela i pobaw się opacity. Wydaje mi się, że będzie ok.

 

 

a co mi tam... oto moja wersja :)

 

k83r.jpg

Edited by MicInc
Link to comment
Share on other sites

Też zrobiłem szybki test z exponentialem i rzeczywiście żywszy wychodzi niż reinhardt zerowy. Popróbuje. Postro skalpela bardzo fajne, tylko założyłem sobie słoneczne południe, klimat w stylu :

http://metrocubicodigital.com/uploads/projects/picket_mead_plot_3_extra_1.jpg

http://behance.vo.llnwd.net/profiles24/785267/projects/6651267/hd_0b36bf7afdd97502c749a03f58ba92ac.jpg

 

i nie mogę zrobić tego zadowalająco i realistycznie. Moja najgorsza pora dnia ;) Moim zdaniem kwestia bardziej postprodukcji, dobrego balansu kolorów niż samego renderu w tym przypadku. Nie wiem, popróbuje tez inaczej scene pooświetlać. . Dzięki za opinie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy