Jump to content

wiz: dom jednorodzinny


 Share

Recommended Posts

Wieczorna wizka wyszła zarąbiście. Szacun :) Dobierz tylko jakiś ciekawszy kadr i może spróbować doświetlić wejście?

 

A w dziennych ciągle mi jakoś za jasno. Asfalt i opony szczególnie biją mi po oczach. Nie wiem też czy mgiełki bym nie zrobił delikatniejszej.

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę to ci najlepiej wyszło ujecie przedostanie i nocne ale na nocnym ta trawa jest straszna, jedyne do czego się można czepić to do modeli wykończeń dachu rynny jakieś takie delikatne szczególnie w stosunku do gąsiora który psuje cały obraz. No i ten samochód popracuj nad materiałem naprawdę do lakierów najlepiej się robi blendy, zasadniczo nie korzystaj z materiałów dostarczonych z modelem

Link to comment
Share on other sites

roślinki ładne, fotorealem bym tej pracy nie nazwał ale ładnie wygląda :)

Co do błędów, ale nie CG: haki na rynne - metalowe haki montuje się maximum w 50 cm odstępie, a plastikowe w max 40 cm odstępie. U ciebie są co metr albo i więcej - tak sie nie robi, bo klient będzie suszył głowe dekarzowi o ilość haków ;). Na dachu tam gdzie koryto są gąsiory - tak nie powinno być no chyba że blacharka idzie pod gąsiorami a one same są ze względów estetycznych chociaż w mojej karierze dekarskiej nie spotkałem się z czymś takim :) No i gąsiory wyglądają jakby miały 60 cm średnicy - tak nie powinno być :)

To chyba wszystko, jedziesz dalej z wizkamibo dobrze Ci idzie :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za komentarze. Takie uwagi bardzo pomagają przy następnych pracach. Ze wszystkimi wytkniętymi błędami się zgadzam. Szczególnie gąsiory mnie teraz rażą w oczy. Zdecydowanie za duże w stosunku do reszty. Odstępy haków od rynny są co 150 cm o ile pamiętam, dzięki za zwrócenie uwagi.

 

I co do samochodu, to jeszcze w postpro zwiększałem odbicia. Myślałem, że fajnie wygląda ale widać przesadziłem.

 

Jeszcze dużo pracy przede mną. Mimo, że jestem bardziej zadowolony z ujęć dziennych w porównaniu z tym co ostatnio wrzucałem to do fotoreala jeszcze daleko ;)

 

Podoba mi się oświetlenie, czym robione ?

dome light z hdri + vray sun, nocna bez v ray sun.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy