Jump to content

Paint Shop Pro X6


adek
 Share

Recommended Posts

Pamiętam czasy jak to soft Corela i Adobe szły łeb w łeb. A nawet powiedziałbym, że Corel do wektorów nie miał sobie równych (nadal jest OK żeby nie było, że nie jest). Tutaj muszę przyznać, że zaskoczyły mnie ceny. Soft naprawdę dobry w takiej cenie. Ciekaw jestem czy ten ruch z pluginami Photoshopa przyciągnie trochę ludzi.

 

Pikard: Napisaliśmy prawie w tej samej chwili. Aż tak krytycznie to bym nie ocenił Photo Painta. Uważam, że w cej cenie to dobry soft. Inna sprawa, nie wiem czy warto o tym pisać, ale np. Google dodał do Google+ świetna narzędzia do edycji fotografii (po przejęciu niemieckiej firmy Nik Software). Muszę przyznać, że obróbka zdjęć jest rewelacyjna i często nie chce mi się nic odpalać i robię to przez WWW. Chociaż bardziej zaawansowanych rzeczy się nie zrobi.

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Corel sprzedaje właściwie trzy programy do grafiki bitmapowej

Photopaint, taki niby uniwersalny ale na malowanie to za bardzo laguje sinik pędzli

Paint Shop Pro jak sama nazwa wskazuje również NIE służy do malowania bo jeszcze bardziej laguje, nie ma antylaiasingu pędzli ani obsługi nacisku tabletu (chyba, bo nie sprawdzałem ze 2 wersje), a tak raczej do zdjęć, choć już obrósł sadełkiem w porównaniu ze zgrabnością za czasów Jasc software.

Corel painter do digital paintingu ale uniwersalny to on nie jest. Wszystko razem w sumie i tak chyba tańsze niż PS.

W każdym razie, jak by wziąć uniwersalność PP, filtry PSP i wsadzić do Paintera z jego silnikiem pędzli, to był by produkt lepszy niż photoshop może.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy