Skocz do zawartości

Zdjęcie jako tło przy renderingu w Cycles


Maxoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż rozmyślam od dłuższego czasu co zrobić, aby przy renderowaniu sceny, w tle pojawilo się zdjęcie które wcześniej wybrałem, wymierzone co do piksela i widoczne tylko z perspektywy kamery.

 

Wiem że można użyć HDRI ale nie tego szukam. Mam na oku jedno fajne zdjęcie które nadawałoby się idealnie. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dodać to zdjęcie z tyłu (plane, textura), byle jak z shaderem emission =1, żeby oświetłało model od tyłu, ale zaznaczyć w object data, żeby było nie widoczne w kamerze. Da się tak zrobić, albo w materiał miksem pomieszać holdout z emission z paramatrem is camera data. czyli generalnie wyrenderować z przeźroczystym tłam, żeby fota świeciła, ale nie było jej widać i potem dodać w kompozytorze to zdjęcie pod spód renderu z przeźroczystym tłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodać to zdjęcie z tyłu (plane, textura), byle jak z shaderem emission =1, żeby oświetłało model od tyłu, ale zaznaczyć w object data, żeby było nie widoczne w kamerze. Da się tak zrobić, albo w materiał miksem pomieszać holdout z emission z paramatrem is camera data. czyli generalnie wyrenderować z przeźroczystym tłam, żeby fota świeciła, ale nie było jej widać i potem dodać w kompozytorze to zdjęcie pod spód renderu z przeźroczystym tłem.

 

ale nie o to chodziło xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności