Skocz do zawartości

Bardzo wysokie temperatury na procesorze / Xeon e5 2689


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu martwie sie bardzo wysokimi temperaturami na jednym z procesorow. Sa o 20 (!!!) stopni wyzsze niz na drugim przy takim samym obciazeniu. Temperatury osiagaja 86-87 stopni gdzie przy temperaturze 88 powinno nastapic wylaczenie komputera....

 

Chlodzenie mam niestety zwykle, czyli wentylacja powietrzna. Nie pamietam co przewazylo przy zakupie o decyzji tego chlodzenia, czuje sie jakby to byl strzal w stope na wlasne zyczenie. Oczywiscie nie składalem maszyny sam.

 

procesor 2x Xeon e5-2689 2.6 Ghz

chłodzenie procesorów CoolerMaster

płyta Asus Z9PE-D8 WS

pod tym siedzi mi:

 

Grafika nvidia GTX580 1.56 GB

 

ktora dodatkowo podgrzewa caly ten system bo sie okazuje ze karta ta niezle sie grzeje

Probowalem czyscic radiatory sprezonym powietrzem. Efekt mizerny, 5-10 stopni w dol tylko. Poza tym dostep do samych radiatorow jest fatalny. Jednak niewiele czasu minelo gdy temperatura wrocila na poziom 80+.

Podobno zdjecie radiatorow i ponowne nasmarowanie procesora moze pomoc, jednak wolalbym sie nie zabierac za tego typu konserwacje bo mam 2 lewe ręce i nie robilem tego wczesniej.

 

Czy ktos moza ma podobna konfiguracje albo doswiadczenie ze stacjami tego typu? Czy moze to byc wina wadliwego procesora?

 

Sry za te grube litery, ale kopiowalem z gmaila i nie umiem tego teraz wylaczyc :)

 

brd4.png

 

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

u mnie po OC i7 3930k na 4.7GHz takich nie bylo bo tak trzymam go na 4,2

 

Poukladac kable w obudowie ewentualnie dolozyc wiatrak z przodu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej czeka cie zmian pasty przewodniczej na jednym procku mogła być kiepsko rozprowadzona albo się już wygrzała, także jeśli nie umiesz sam to odwiedź serwis zajmie im to półgodziny a przy okazji sprawdza czy tonie coś innego. Napięcia masz takie same na obu procesorach ? Jakie konkretnie chłodzenie zastosowane?

Edytowane przez skalpel3d
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zartowalem, to pewnie pasta na procesorze albo zla cyrkulacja powietrza. Kolega moze sprawdzic czy dolozenie gdzies wentylatora przy grzejacym sie procesorze nie poprawi sytuacji. Ciezko mi uwierzyc ze ktos moglby zle nalozyc paste na procesorze, albo zeby ta pasta wyschla bo komputer na pewno stary nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w swojej karierze widziałem nie raz źle nałożoną pastę, nie mówiąc już że intel miał wpadkę w którejś serii miał procki nierówno zeszlifowane, i jak się ich nie posmarowało dobrze i równo docisnęło to niestety właśnie się grzały ale to się tyczyło któreś serii I7. Co do obiegu powietrza w wnętrzu to by miał efekt na obu procesorach a nie tylko na jednym, oczywiście nie musi być on równomierny. A jak już zwracacie uwagę na cyrkulacje powietrza to warto także zwrócić uwagę na cyrkulacje powietrza zewnętrzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zasadniczo nie na tej płycie tu można kartę umieścić dosyć daleko od procka. Najlepiej jak by autor podał temperaturę spod biosa, masz u asusa dołączona aplikacja ai suite 2 ona podaje temperatury biosowe, a wszelkie softy mierzące potrafią niezłe zamieszanie robić jeśli chodzi o ich rozbieżności w odczycie temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności