Jump to content

Obiekt na białym tle


Faun

Recommended Posts

Jak uzyskać render (FG + Skyligt) obiektu na idealnie białym tle (tak jak na stockach ze zdjęciami), który później można łatwo nałożyć w PS na tło w innym kolorze?

 

Druga kwestia: czy możliwe jest uzyskanie koloru podłoża w zadanym kolorze, tzn wprowadzam w w edytorze materiałów wartości np RGB i uzyskuję podłoże o jednolitym kolorze?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy renderując w ten sposób (FG + Skylight) można zapisać obrazek z kanałem Alpha? Kiedy klikam w oknie gotowego renderu ikonę Alpha obraz jest w całości biały?

Edited by Faun
Link to comment
Share on other sites

Cześć.

 

Co do pierwszego pytania - najprościej renderować na "pustym" obiekt a potem render zapisywać do formatu obsługującego kanał alpha.

 

Co do drugiego - najprościej będzie użyć materiału self illumination, z jakąś niewielką wartością. Obiekt taki "emituje" światło, dzięki czemu nie przyjmuje cieni ani innych świateł więc ma jednolitą powierzchnię.

 

Co do trzeciego trudno mi niestety odpowiedzieć, bo Mentala nie używam - ale przypuszczam, że nie powinno być żadnego problemu. Nie masz przypadkiem czegoś w tle, czy to jakiegoś studia, plane'a, czy dużej sfery dookoła, nawet z odwróconymi normalnymi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy