Skocz do zawartości

Zakup monitora


Gość Grigorij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grigorij

Witam

Od niedawna zaczalem sie amatorsko bawic w modelowanie 3d, a jako ze czeka mnie w najblizszych dniach zakup monitora to bylbym wdzieczny za info czy warto sie pakowac w 17 cali?

( np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10368 )

Czy moze zastanowic sie nad dziewietnastka?

 

Z gory dzieki za wszelkie rady.

 

 

Pzdr.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grigorij

Niestety jako ze kupuje nie tylko monitor, ale i komputer do niego sytuacja wyglada tak, ze raczej nie moge sobie pozwolic na wydatek wiekszy niz 1000zl. Za sam komputer niestety wyszlo mi prawie 5000zl wiec najbardziej bym sie cieszyl gdybym sie w 800-850 zl zmiescil :P

 

Pzdr.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec za taka kwote inwestuj w lepsza 17'' niz byle jaka 19''

 

polecam

17" Samsung SyncMaster 757 MB (cena 770zl)

lub

17" LG Flatron F700P (cena 780zl)

 

jesli jestes wymagajacym uzytkowwnikiem to naprawde jak za takie pieniadze kupisz 19'' to bedziesz pozniej pluł sobie w brode i załował wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam od niedawna LG SW900B (19' nie płaski) i dałem za niego 820zł. Bardzo dobry monitorek i cieszę się że nie zdecydowałem się na płaską 17 za te same pieniądze.

a co do odświerzania to 100Hz jest przy 1152x864 (na takiej siedze) a przy 1024x768 jest 120Hz

 

natomiast z tego co wiem to te tańsze płaskie 17' wcale nie mają płaskich kineskopów tylko jakieś różne imitacje :/ (np. samsung w tańczych modelach montuje zwykłe kineskopy zalane na płasko grubą warstwą szkła) prawdziwe płaskie 17' chodzą koło 1000zł (jakoś płaskie wcale dużo lepsze nie są a cena za to jest znaczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie jeszcze nad uzywanymi z allegro, za 800-850 kupisz nawet dell'a 21" na trinitronie, ale jezeli nie masz mozliwosci zobaczyc takiego uzywanca osobiscie to zapomnij o tym...

greets

ps skombinuj jeszcze 400 i za 1200 juz jakas 19" dostaniesz, LG chyba ma najlepsze parametry, taki dobry monit dla mas...

 

SEBFX: to chyba zalezy od konkretnego modelu w firmie obok maja takie dwa i geometria jest w miare ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku, żeby nie zaczynać nowego...

mój zasłużony CTXik przechodzi już chyba na emeryturę - coś zaczyna się niebezpiecznie momentami obraz trząść... a to nie wróży najlepiej. Wobec tego chyba będę na kupnie monitora - najlepiej 19" ewentualnie 17", wymiary całości nie są ważne, najlepiej, żeby był płaski... no i najwazniejsza dla mnei cecha - jakość wyświetlanego obrazu.. Jaki polecicie monitor, który obdarzy mnie ślicznymi kolorkami (tak, jak mój CTXik :) ) i sprosta wcześneijszym wymaganiom?? Cena raczej nie powinna przekraczać bariery 2000zł, najlepiej, gdyby mieściła się w 1500 :)

Za pomoc z góry dziękuję, raczki serdecznie całuję.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 959NF

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=942

1499,-

lub MITSUBISHI DIAMOND PRO 930SB

2049,-

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5842

a z innych to temperatura barw i kontrast zawsze sony mial najlepsza, w swojej serii G ale to bylo N lat temu od tamtej pory na oczy nie widzialem wlaczonego soniacza :)

EIZO 19" nie znajdziesz chyba, moze trafisz uzywanca, za 1300 mozesz miec 21" SGI (siliconimage) na kineskopie TRINITRON, przechodzony ale jak chcesz to za drobna oplata dostaniesz nawet roczna gwarancje (zrodlo -> allegro)

 

greets

 

PS Ja uzywam MITSUBISHI (nie pro tylko PLUS) i jestem b. zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grafiki 17" to troszke za mało - ofkors mozna na tym pracowac :-) ale przy takich cenach jake obecnie panują na rynku monitorów to nie zastanawiałbym sie wiele i zakupił 19-tke (w domu mam 19" samsunga, w pracy 19" LG Flatron) szczerze mówiąc Samsung ma duuuzo lepsze kolory.

tak czy inaczej polecam 19-tke chociaz czasem przydałby sie większy ekran - tak z 40 cali byłby całkiem fajny :-)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. czyli mówicie ten samsung?? No to zobaczymy ile będzie sie dało pochodzić na moim CTX - jak padnie to pewnie kupię Samsunga.. a teraz zostaje mi się modlić, by ta chwila była jak najbardziej odległa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobisz jak pojdziesz do sklepu i poogladasz na zywca, nawet dwa identyczne modele (tej samej firmy :D ) moga sie roznic, najlepiej jakby ci sie udalo wziasc taki jeden do chaty zobaczyc jak to chodzi u ciebie (co ciekawe w P-niu jest jeden taki sklep gdzie jest taka mozliwosc ale maja tam tylko Mitsubishi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że istnieje masa takich tematów postanowiłem się podpiąć do tego ;)

Otóż mam trochę kasy (około 2000zł) i planuję kupić dobry monitor, nieużywany (ze sklepu ;) ) który by sobie dobrze radził w rozdzielczości 1280 na 1024, miał bardzo dobre kolory, ostrość itd. Itd.

Myślałem nad lcd samsunga 173p ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens kupować monitor który pomimo że jest bardzo dobry średnio się nadaje do grafiki. Zresztą nie jest on tutaj wyjątkiem nie licząc paneli od 4000zł w górę.

Pomyślałem więc że można by było kupić super 19 crt dysponując taką kasą. Tylko teraz pytanie jest jaki... znalazłem samsunga SyncMaster 997 DF ale szczerze mówiąc mało się na tym znam. Monitor podobno bardzo dobry.

Pamiętam że kiedyś EIZO robił bardzo dobre monitory tylko problem jest w tym że ich już nie robi.. przerzucił się na jakieś super modele lcd.

Może ktoś mi doradzi co i jak :)

 

ps. może taki http://sklep.pclab.pl/index2.php?id2=menu_prod&id3=sek_opis&kod_p=MONSA959NF&kat=&pkat= ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle : z tego co czytałem model ten ma fatalną ostrość. Niewiem ile w tym prawdy ale sporo było takich opinii.

 

Javor : Nie czepiłem się żadnego szajsunga :) Po prostu tak wyszło po godzince poszukiwań w necie. Teraz sobie przeglądam LCD i znalazłem kilka ciekawszych modeli od samsunga aczkolwiek z wiarygodnego testu wynika że 173p ma najlepsze odwzorowanie kolorów (i ogromne smużenia ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Javor, a co jest nie tak z szajsungiem? przed SyncMasterem 959 NF mialem spore opory, ale trzeba przyznac ze ostrosc maja swietna i kolorki baardzo przyzwoite. jedyny problem jaki mialem z tym modelem to geometria - sporo czasu stracilem zeby jaj ustawic, wciaz gorna belka troche zwisa w dol ale teraz juz tego nie zauwazam:) z innymi egzemplazami tej serii takich problemow nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten mitsubishi to chyba dobry wybór

 

biglebowski:

co do szajsunga to nie chodzi mi o to że ma kiepskie parametry tylko że każdy sprzęt tej firmy zaskakująco szybko się psuje :) wyobraź sobie że np brejdak kupił discmana z mp3 i może po 20 włożeniach wtyczki od zasilacza gniazdo się wyrobiło i teraz przerywa, padł też już przycisk "play" i wyświetlacz też przerywa :) nie wspominając o tym że chodzi jak traktor :D oczywiście był szanowany

kumpel miał natomiast hhd samsungo (1 rok gwarancji) padł po roku i miesiącu :D

no i jeszcze ja miałem cd-rom samsunga i też się spierniczył niedługo po końcu gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam monitor LG 795FT Plus (17 calowy). Wszystko super, ekstra, ostrość itd. tylko latają mi jakieś pasy na dole i obraz jest mocno zniekształcony przy wyższych rozdzielczościach np. 1280 na 1024 (na szczęście jest jeszcze na gwarancji).

 

Mam płytę Abita vt7 która jest generalnie rzecz ujmując do d**y. Recenzje miała niezłe tylko jakoś nikt nie wspomniał że restartuje się średnio raz na dzień i niema na to żadnej rady.. i nie jest to wina tylko mojego egzemplarza.

 

Ojciec ma dysk seagate 120gb który mu padł po kilku miesiącach.

 

Miałem myszkę Microsoftu intelimouse explorer 4, która w recenzjach dostawała najwyższe noty, a okazała się totalnym złomem w którym środkowy przycisk działał raz na jakiś czas a prawy przycisk wysiadł po 2 czy 3 miesiącach.

 

Przykłady można mnożyć, wniosek jest tylko jeden. Sprzęt elektroniczny jest generalnie rzecz ujmując zawodny i przy zakupie trzeba liczyć na fart żeby tylko nie dostać trefnego egzemplarza. No i oczywiście potem obchodzić się jak z jajkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności