Skocz do zawartości

Scena 3D: łazienka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Według mnie przypomina to łazienkę chociaz nie do konca. czy w 3ds ie jest takie cos jak dirtmap? dodało by to troche realizmu, uzywam maya wiec nie pomoge. ale popracuj nad tym bo łazienka jest fajna.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

ma pytanie do tej "doskonalej " teoretycznie lazienki ..mianowicie drzewo polozone na podlodze tuz na wyjscie z prysznica ????hhhmmmm ???? dla bezpieczenstwa czy moze dla tego ze z woda drewienko gnije ...moze to moje zludzenie...a co do calosci taka zwykla "z reguly" lazienka:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

i jeszcze jedna uwaga mianowicie ...zucil mi sie taki niuansik ...moze niedokonca 100% ale gdy okno sie otwozy ( przeciag moze rozbic szybe prysznica)...ale to tylko moje prywatne skojazenie...tepulki nad kibelkami to taki design dla kolekcionerow CD ...moze to lazienka dla filomana??? kto wie ...narazie tyle:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raminez jestes bezlitosny ;)

 

drewno np teak lub inne irocco swietnie nadaje sie na podloge do lazienki ale najgorsze sa polaczenia roznych materialow wiec tu moze byc problem. podobnie z plytkami pod prysznicem, takie rozwiazanie jest kozystne finansowo dla klienta ale z czasem wyglada koszmarnie wlasnie na laczeniach z tynkiem. no i wizualnie jest do bani :]

to samo z laczeniem na naroznikach drewna szafek z tynkiem i scianki geberitu ze szklem.

 

ale wizualki ladne. bardzo dobrze wyszly materialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahaha....stac cie na wiecej siostro :P

serio to egzotyczne deski w tym standardzie sa do bani no i te druty mnie dzigają

ogolnie wszystko szare i smutne; jak na kobiecy projekt to łazienka jest niekobieca :P

 

edycja: i jeszcze jedno to do pana z tatu;) drewno w wodzie nie gnije, to tak żeby wyjaśnić. gnije gdy moczymy i suszymy moczymy i suszymy itd... ale w sumie to chyba o tym samym mówimy : ). drewno w łazience jest ok tylko nie pasują deski do płyt melaminowanych, laminowanych fornirowanych czy jakiś tam innych jakie już tam sobie pani Siostra wybrała.

i standardowe" mogę się mylić" bo się nie znam ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie z plytkami pod prysznicem, takie rozwiazanie jest kozystne finansowo dla klienta ale z czasem wyglada koszmarnie wlasnie na laczeniach z tynkiem. no i wizualnie jest do bani :]to samo z laczeniem na naroznikach drewna szafek z tynkiem i scianki geberitu ze szklem.

Jeśli chodzi o łączenie tynku z płytkami, to teoretycznie tynk ma być zlicowany z powierzchnią płytek, tak, aby płytki były "zatopione" w ścianie. Powinno zdać to egzamin. Co do łączeń drewna i tynku, drewna i płytek, to uważam, że nie będzie żadnego problemu, o ile wykonwacą nie będzie szwagier Heniek;-) A jeśli chodzi o płytki za prysznicem, to rozważam jeszcze poprowadzenie płytek na całej ścianie z oknem, bo rzeczywiście wygląda to tak sobie;-)

 

Co do drewna w łazience na podłodze, to pewnie z niego zrezygnuję. Nie dlatego jednak, że się nie nadaje, ale dlatego, że to rozwiązanie jest już tak powszechne, że aż pretensjonalne. Ja wiem, że większość z nas nie ma nawet baterii z mieszaczem w łazience, ale wicie rozumicie, w Wielkim Świecie drewno na podłodze w łazience już z mody wychodzi;-)

 

Peter_muler - a o jakież to druty Cię dźgają? Nosisz stanik z fiszbinami?;-)

Co do tych nieszczęsnych desek "w tym standardzie" to pewnie masz rację, ale chciałam, aby i plebs trochę luksusu zakosztował;-) Coś jak Starck na plebanii wiejskiego kościółka;-) Co do drewnianej szafy, to teoretycznie ma być zrobiona z tego samego drewna co deski tudzież parkiet na podłodze. Jednak, jak pisałam, chyba wywalę te dechy. Niech się klientka męczy z wycieraniem płytek:-)

Okno - chciałam zrobić firaneczkę, i nawet zrobiłam, ale jak mi zaczeło liczyć przezroczystości, przenikanie światła i inne efekty świetlno-materiałowe, to se dałam spokój. I tak na kabinę mi 10 minut zeżarło;-)

A jeśli chodzi o otwieranie okna, to będzie się uchylać w pionie. O!

 

Mogłam to dać to WiPa, bo jeszcze parę rzeczy jest do zmienienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten projekcik...lazienka jest w dobrm stylu prosta ale i elegancka. Te slawne deski choc moze nie wygladaja najlepeiej aja jedna wielka zalete po wyjscu spod prysznica mozna stanac na nich i uniknac przez to kontaktu z zimnym plytkami brrrrr (mo i nie trzeba miec dywanika ktory ciagle sie brudzi :) ) W tej lazence draznie mnie przede wszystkim dwie rzeczy:

1. bardzo proste plytki czasami przypominajace wrecz toalete bybliczna

2. ta scaiana na wprost z oknem ktora widzi sie zaraz po wejsciu do tego pomieszczenia - jest jakas malo reprezentatywna, plytki od prysznica tak nagle sie koncza...choc wiem ze mialas bardzo malo miejsca i to w znacznym stopniu Cie usprawiedliwia :)

Ogolnie ja jestem na + i mam nadzieje ze z kazdym kolejnym projektem bedzie lepiej !

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta łazienka kompletnie mi się nie podoba. nie cierpię takich prostych kafelek i kanciastych elementów a'la blokowy design komunistycznych pajaców ("architektów"). może to kwestia gustów, ale ja preferuję finezję wykonania i przepych - stąd też mój ulubiony styl, czyli barok.

 

co do samego wykonania i 3d to tradycyjnie - ja tak nie potrafię :/

 

jeśli ktoś szuka ładnych łazienek, niech wstąpi do mojego domu :))

 

choć domyślam się, iż projekt łazienki miał być niskobudżetowy stąd też ta oszczędność w materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokowy design komunistycznych pajaców ("architektów").

Widzę, że trafiłam na zwolennika szlaczków - polecam moją wcześniejszą łazienkę - na pewno Ci się spodoba:-):

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8106

 

choć domyślam się, iż projekt łazienki miał być niskobudżetowy stąd też ta oszczędność w materiałach.

 

Oszczedność w materiałach nie gwarantuje niskiego budżetu, a wręcz, ośmielam się twierdzić, przeciwnie:-) Przy prostych formach i podstawowych materiałach nie zaoszczędzimy niestety na wykonawcy - na szlachetnych materiałach podwójnie widać fuszerkę typu platikowe listwy narożne. A za materiał szlachetny uważam między innymi płytki monochromatyczne (oraz np lite drewno).

 

Próbuję teraz zrobić te łazienkę w "wesołych" płytkach typu Steuler Living Colours, ale ni cholery nie wychodzi. Ja to bym wszędzie białe płytki dała i już;-PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, cieszy mnie że te wizualki są "takie dobre, czasochłonne" i tym przyjemniej jest mi odpowiedzieć. Otóż traktuję to jako "fuchy", bo ni cholery nie dałoby się za to wyżyć. Jednak, jak wielu z Was, robiłabym to nawet za darmo:-) I traktuję to tak jak Wy - zrobić coś dobrze (no, przynjamniej się staram;), nawet, jeśli klienta ustatysfakcjonowałaby wizualka "na odwal się". Chyba Wy wiecie, o co mi chodzi:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie o cos zapytam :) Od ktorego producenta najlepiej wziasc modele sraczyka i calej reszty ??

Ja biorę od Koło

http://www.kolo.com.pl/

Zaloguj się i najlepiej wyślij maliem prośbę o przysłanie płytki, zrobią to za friko:-)

Jeszcze jest http://www.roca.pl/ , od nich też mam płytkę z gotowcami.

Poza tym kup sobie katalog w kiosku z wnętrzami, tam będziesz miał kontakty mailowe do ważniejszych firm - oni chętnie udostępniają gotowce. Przysyłają katalogi, płytki itd.

Szkoda tylko, że większość z tych ich gotowców jest słabej jakości:-/ Większość z Was zrobiłaby 100 razy lepiej kibelek czy wannę.

Ja już dawno temu wysłałabym do Koła moje modele, gdyby były lepsze od ich modeli;-) Działajcie, ja widzę szansę na współpracę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wilka siostro, panel prysznicowy sans_serifa poszedł na inny konkurs i już główną nagrodę wygarnął ;) ale innaczej być nie mogło...

 

a wracająć do koła to ułatwie ci szukanie:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=7699 sans_serif

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8006 peter_muler

 

http://www.evermotion.org/forum/viewtopic.php?t=2220&highlight= tamizo

 

ostatni to jeden z naszych projektów. co prawda inne forum ale obejżeć sie da... ;)

 

kogoś pominąłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

tak ..bedzie brane pod uwage szybkosc oraz stopien trudosci zalatwiania potrzeby ...hahah moja wygra:) hahahaha pozdro peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma+ -----> zauważyłam, że posunąłeś się dalej niż ja dając drewnianą podłogę w prysznicu;-)

Swoją drogą, widziałam gdzieś ostatnio drewniany brodzik (nie na zamówienie tylko jako produkt seryjny do sprzedaży:) - szukałam tego, aby Wam pokazać i jakoś zanleźć nie mogę:-/

 

Raminez ------> Twoja koncepcja łazienki (?) jest seksistowska i pewnie jako taka nie zostałaby dopuszczona do żadnego konkursu. Gdzie bowiem mają się załatwiać dziewczynki?;-) Może uzupełnisz projekt dając zakrwawionych panów bez głów - panie siadałyby im na kolanach;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

powiedzial bym teraz perfekt ....z podloga..bo np : prisznic caly ze szkal dlamnie byl babowy...

i tu Wielka S...chcialbym Ci przedstawic ze jak bys niezrobila komus cos bedzie niepasilo to tekstura to sciana ( jak u mie) ....ale praca jest twoja i przedstawia twoja psychike , charakter , umiejetnisci ...itd.....

See You next time !!! big sister ...soon

hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności