Skocz do zawartości

zestaw renderujący


Blesik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

do samego procka styknie taka zasiłka z luzem , chociaż bardziej przyszłościowo byłoby chociaż 500 wsadzić jakbyś chciał zestaw w przyszłości jednak rozbudować o grafikę . Mnie bardziej przeraża ta miniaturyzacja itx chociaż może da się to fajnie wychłodzić tym fortisem i się zestawik nie upiecze, osobiście brałbym miniatx/atx i bude np ark fractala , dysk 500gb całkowicie nie opłacalny lepiej jak już seagate zawiń jakiś st1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do samego renderingu to na co się pchać w intela bierzesz dwie skrzynki z amd fx 8350 i masz mini zestaw renderujący z 16 rdzeniami natywnymi proceka ma taktowanie 4ghz i 4,2 w trybie turbo jeśli koniecznie musisz podkręcać to na dobrym chłodzeniu powietrzem stabilnie idzie na 4,7 ghz pojedyncze procki są tańsze o jakieś 400 pln od intela można to na coś sensownie spożytkować płyta główna z integra np MSI 760GA-P43 (FX) jesli sieniemyle cos koło 240pln anie jakta co ja podałes za 600 , po co ci takie drogie pamięci można spokojnie kupić 1333 przy renderowaniu taktowanie nie ma najmniejszego znaczenia ważniejsza jest ilość ramu. Tak patrząc po cenach to powinieneś się zamknąć nawet z mocnym chłodzeniem i 16 gb ramu gdzieś w kwocie koło 2,5k za jedna skrzynkę

Amd FX 3850 -750pln

MSI 760GA-P43 (FX) z integra radeon hd 3000 -225pln

Zasilacz Thermaltake Smart Se modular 530W -200 pln

Pamieci Kingstone KHX13C9B1K2/16GB - 504 pln

hdd 1TB seageta -240 pln

chłodzenie na wet z górnej półki to jest wydatek do 320 pln +jakaś obudowa z dobra wentylacja około 400 pln

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to komputer bez jakiejkolwiek karty sie uruchomi? Ja zwykle do farmy wstawiam pasywne PCI-E za 20zl.

 

procesory intela mają integre przecież. Śmieszna sprawa że mac book Pro niby do profesionalnych zadań i obróbki materiałów itp... nie ma karty graficznej. no owszem ma tylko naj naj mocniejszy model za 16 tyś i jest to zwkły GT nawet nie GTX.

 

kiedy za 16tyś masz 18 calowego alien wara :D z 2 GTX 780. :D i i7 o taktowaniu 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor a jaką masz płytę główną? Pod 1155 nie wszystkie płyty obsługiwały tą kartę graficzną - był dylemat, albo podkręcanie albo zintegrowana grafa. Dopiero potem to połączyli. Ja mam tak samo 2600k i (jeśli dobrze pamiętam) z wyjętą kartą graficzną wszystko ładnie mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk tkwi w tym, że pomimo tego, iż procesory Sandy Bridge mają zintegrowany rdzeń graficzny, to jednak nie każdy nowy chipset będzie potrafił go wykorzystać. Taką możliwość oferuje H67, natomiast nie ma możliwości wykorzystania "integry" na płytach głównych opartych na układzie logiki P67.

 

(http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Intel_Sandy_Bridge_-_chipset_P67_vs_H67-3572.html)

 

Więc niestety (albo na szczęście) u Ciebie jest możliwe tylko podkręcanie. Jeśli dobrze pamiętam dopiero z68 umożliwiło korzystanie z obu dobrodziejstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności