Jump to content

Konfigurator na stronie - 3000 wersji plików (help)


Loozack

Recommended Posts

Witam,

 

muszę przygotować konfigurator mebli na stronę internetową, konkretnie to same obrazki do podmiany, jednak mam z tym mały problem. Ilość możliwych kombinacji do "wyklikania" to 20 wersji fotela x 15 wersji obudowy x 5 wersji pasków x 2 wersje nóżek, do tego prezentacja ma być obrotowa i składa się z 32 klatek. Początkowo zakładałem, że przygotuję wszystko w After Effects i wyrenderuję każdą możliwą kombinację do oddzielnych klatek, ale wizja ręcznej zmiany wszystkich parametrów i klikania przycisku "render" 3000 razy jakoś do mnie nie przemawia. W związku z tym zastanawiam się czy jest jakiś program, do którego dałoby się wrzucić wszystkie ulegające zmianie elementy jako warstwy png z przezroczystością, po czym otrzymać z niego każdą kombinację jako "zlepione" pliki jpg? Dodam jeszcze, że chciałbym uniknąć Flasha na stronie, konfigurator ma być kompatybilny z jak największą ilością urządzeń i przeglądarek, więc w grę wchodzą tylko obrazy jpg.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

w aktualnych bibliotekach nie ma. wydajność to tylko kwestia tego czy programista bedzie na tyle madry by wygenerowany zapisac do bazy i przed kolejnym wygenerowaniem sprawdzić czy już nie ma takiego na serwerze ;)

Link to comment
Share on other sites

To znowu sprowadza się ostatecznie do wyświetlania sklejonych jpgów ;-) Ale w sprawach technicznych na pewno masz lepsze rozeznanie, także nie będę dalej brnął w temat - przekazałem tylko co mi powiedzieli mądrzy ludzie, który taki konfigurator stworzyli :)

Link to comment
Share on other sites

jeżeli sklejasz konfigurację X1-Y1-Z1 i zapisujesz jpeg na serwerze, a jego nazwę w bazie, to przy następnym zapytaniu o X1-Y1-Z1 wysyłasz już wygenerowany dla poprzedniego internauty plik jpg z serwera więc po krótkim czasie najpopularniejsze konfiguracje nie wymagają żadnego generowania. Dodatkowo od razu może wygenerować miniatury itp.

Oczywiście, że masz 90% szans na to, ze dostaniesz generator, który zawsze zamula serwer sklejając to na bieżąco. Już pozbyłem się złudzeń odnośnie programistów webowych. Pierwsze png kleiliśmy ze znajomymi w 2006 i wtedy działały ok z pełna 8bitową alfą ale jeszcze nie było poprawnych rotacji (nie było wygładzania pikseli, co dało się też obejść), ale teraz już są cacy softy zainstalowane na większości serwerów (albo mozna sobie doinstalować), choć tego akurat Loozack nie potrzebuje.

Pomijam fakt, ze jak komuś zamula to moze sobie na biurkowym kompie skryptem (flash/php cokolwiek) wygenerować zanim odpali taki konfigurator całą potrzebną sekwencję sklejonych jpegów i zgrać to na serwer.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Olaf, że tak nieśmiało spytam, znasz jakiś gotowy skrypt PHP, którym mógłbym wygenerować takie sekwencje posklejanych jpgów? Bo brzmi to pięknie, ale nawet nie bardzo wiem jak tego szukać...

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

niestety nie, na dysku mam tylko rzeczy z ostatniego roku, czyli nie web i raczej flash (pomijam, ze straszny bajzel zawsze miałem w phpowch skryptach). Ale jak znajdziesz jak się nazywa ten soft do obróbki obrazu instalowany na serwerach, to na pewno znajdziesz na sieci sporo helpa czy nawet konsole, moja rada tylko, żeby jednak zrobił to jakiś programista, wtedy ładnie wygeneruje Ci do tego tabelę do bazy danych z indeksami i nazwami obiektów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy