Skocz do zawartości

MAX 2014 - Viewport Background


LukasDesign

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a zaznaczyłeś w samym views->viewport background-> custom image file 14 bez tego potrafi nie wyświetlać obrazu

 

To się powinno ustawić automatycznie po kliknięciu ok, no ale warto sprawdzić.

 

Lukas jaki masz ustawiony "Display Driver" ? Może tam coś masz źle ustawione. Ja mam Legacy Direct3D i u mnie działa.

Zrób screen to porównam jak to wygląda u mnie.

 

Możesz jeszcze zresetować ustawienia 3ds Max przez skasowanie folderu znajdującego się w >>> "C:\Users\username\AppData\Local\Autodesk"

Wtedy będziesz miał pewność, że niczego nie poprzestawiałeś, zrób sobie wcześniej kopię zapasową, nie chcę abyś obarczał mnie, że straciłeś swoje ulubione kolory czy cokolwiek tam zmieniałeś! :)

 

Masz zainstalowane wszystkie łatki? >>> http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=9241178#section1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach Legacy Direct3D jest jeszcze gorzej (odwrócone światło, wolne działanie programu) i blueprintów nadal nie widać.

Zainstalowałem SP3 do Max-a, usunąłem folder z ustawieniami i blueprinty zaczęły się wyświetlać :)

Teraz tylko nie wiem jak ustawić, żeby blueprinty miały ten sam rozmiar co samochód w podglądzie :/ Aktualnie nie są dopasowane rozmiarem do jego wielkości i przy przybliżaniu/oddalaniu widoku blueprint ma cały czas ten sam rozmiar. A nie ma już funkcji "lock zoom/pan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kapuję, ale warto spróbować tej techniki, ja ją bardzo lubię!

Jakbyś zmienił zdanie to tu masz proszę bardzo fajny tutorial jak to zrobić w 3ds Max bez pomocy programu 2D.

Osobiście wolę to zrobić w Photoshopie, ale ta metoda też jest spoko!

 

 

Należy pamiętać jeszcze o jednej ważnej sprawie, jeśli pracujesz w Nitrous Direct3D, to koniecznie musisz zmienić ustawienia na takie jak na poniższym screen, inaczej blueprint'y będą rozmazane.

No może nie tyle co rozmazane, co ich ostrość będzie słaba :)

 

OyBOCVE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności