Jump to content

Problem z wolnym miejscem na dysku systemowym...


Piodew

Recommended Posts

Witam

Od zawsze mam problem z wolnym miejscem na dysku systemowym. Ostatnio udało mi się wywalczyć niecałe 2GB wolnego miejsca. Pracując w 3ds maxie zostawało około 200MB. Ostatnio pracując przy modelu coś mi się przycięło na dłużej, dlatego postanowiłem zresetować kompa i po tym restarcie ciągle mam 200MB wolnego na dysku systemowym zamiast swoich 2GB tak jakby scena była wczytana cały czas.

Domyśla się ktoś w jaki sposób można przywrócić "zjedzone" wolne miejsce?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno (jeśli nie korzystasz) warto wyłączyć hibernację. Usługa hibernacji na wszelki wypadek "zaklepuje" sobie na dysku miejsce odpowiadające przynajmniej 75 procentom ilości Twojego ramu. Czyli - jeśli masz 16 gigabajtów - łatwo policzyć ile ramu Ci zajmuje. ;)

 

Co do folderów z maxowymi plikami tymczasowymi - dokładnie Ci nie powiem, bo zmieniłem swoją domyślną lokalizację tych plików. Sprawdź jednak tą ścieżkę:

 

C:\Users\(twoja nazwa użytkownika)\AppData\Local\Autodesk\3dsMax\2014 - 64bit\ENU\temp

 

Chyba musisz "pokazać ukryte pliki i foldery" żeby to zobaczyć.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Uruchom program FilePro 1.0.0 build 201 i przeskanuj cały dysk systemowy. Dostaniesz statystyki co do zajętości dysku przez określone rodzaje plików. W programie tym możesz także usuwać pliki, więc uważaj co robisz!. Możesz też przenieść plik stronicowania z partycji systemowej, na inną (jeżeli taką posiadasz).

 

Doraźnie, jak już napisano wyżej, usuń pliki tymczasowe 3dsMax'a.

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo, jeśli pracujesz nad większymi pliczkami - warto sobie usuwać autobackupy - jeśli wiesz że wszystko jest ok. Przede wszystkim tyczy się to sytuacji, kiedy masz liczbę autobackupów ustawioną na np. 10. Wtedy dziesięć pliczków po powiedzmy 300mb i już masz 3 giga mniej miejsca na dysku. ;)

Link to comment
Share on other sites

Usunąłem pliki tymczasowe Maxa i przeczyściłem Ccleaner'em - 3,64GB wolnego miejsca ;) wcześniej nie mogłem tego znaleźć bo były ukryte

Hibernacja - była wyłączona

Autobackupy - wyłączone już wcześniej, czasami robię sobie kopie plików na inną partycje i tym się ratuje w razie czego

 

Dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Łooo. To lepiej sobie je włącz, tylko pilnuj żeby nie zalegały niepotrzebnie na dysku. Backup plików roboczych to co innego niż autobackup - który zapisuje Ci efekty Twojej pracy podczas używania maxa. No, chyba że Cię praca nie wciąga na maxa i jesteś w stanie dość często save'ować. ;)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim NIGDY NIC nie instaluj na dysku systemowym. Ja w ogóle nie rozumiem, jak można mieć problem z miejscem na partycji systemowej. Nigdy nic na niej się nie instaluje, i już. Regularnie się czyści programami typu CCleaner, czy Odkurzacz, i miejsce zawsze będzie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy