Jump to content

Jarq


Jarq

Recommended Posts

Cześć,

 

konto na forum mam od dawna ale przeglądałem tu tylko prace i czytałem posty. Od około 5 miesięcy poważniej podszedłem do rysunku i póki co takie są efekty. Prace zamieszczam chronologicznie, najstarsza na górze.

Póki co staram się za dużo czasu nie poświęcać na osobne grafiki a raczej robić ich więcej. Niektóre z refek a inne z głowy. Wszystkie rysowane na starym wacomie volito (chyba już nie produkują nawet)

 

Jeśli macie chwile czasu to zajrzyjcie : )

tumblr_mwf5s5VNDw1t24s7bo1_1280.jpgtumblr_mxcqjskVZX1t24s7bo1_r1_1280.jpgtumblr_mwf5vaCZ441t24s7bo1_1280.jpgtumblr_mwnoxyoWjd1t24s7bo1_1280.jpgtumblr_mwkt24A56n1t24s7bo1_r4_1280.jpgtumblr_mwi67hlf371t24s7bo1_r1_1280.jpgtumblr_mwx4uiAKXF1t24s7bo1_1280.jpgtumblr_mxnoo5j7YK1t24s7bo1_r1_1280.jpgtumblr_mz8l9ym4oV1t24s7bo1_1280.jpgtumblr_mz8lajRVoZ1t24s7bo1_1280.jpg

Edited by Jarq
Link to comment
Share on other sites

tumblr_mzjlsafBi01t24s7bo1_r2_1280.jpg

 

Posiedziałem trochę dłużej. Szczególnie chciałem żeby materiał dobrze wyszedł. Jak ktoś tu zajrzy przypadkiem to przygarnę opinie : ) .

 

edit

poprawiona wersja zmieniona

tumblr_mzkekysTxS1t24s7bo1_1280.jpg

Edited by Jarq
Link to comment
Share on other sites

Za miękkie pędzle (wszyscy początkujący boją twardszych), problemy z cieniowaniem (brak naturalnych cieni, odbić kolorów), niektóre obrazki trochę krzywe. Dużo pracy przed Tobą, ale życzę wytrwałości i czekamy na kolejne prace. Polecam Ci jeszcze dokładne zapoznanie się z tym tutorialem: http://max3d.pl/tutoriale/297/

Edited by QbisieQ
literówka
Link to comment
Share on other sites

QbisieQ dzięki za komentarz. Tutorial znam ale chyba muszę go jeszcze dokładniej przestudiować. Praktykuje żeby te zasady weszły w krew bo niby wiem z której strony pada światło oraz gdzie powinien być cień ale to teoria a w praktyce trzeba nieźle się nagłowić żeby grafika wyglądała choć trochę realistycznie : )

Dziś z rana anatomia czworonoga. (Tu też miałem problem z cieniowaniem)

tumblr_mzsxcvopw21t24s7bo1_1280.jpg

Anatomia bardzo uproszczona, nie liczcie kości ; D

Edited by Jarq
Link to comment
Share on other sites

nie bój się używać hard edges, zwlaszcza tam gdzie ksztalt zagina swiatlo i powstaje cien, pocwicz jeszcze troche rysunek glowy, zrob pare 5 min szkicow zanim zabierzesz sie za dluższa prace :)

Edited by PodwojneD
Link to comment
Share on other sites

nie napiszę nic odkrywczego w temacie ale

 

1. nie rysuj z "głowy" usiądź na parę miesięcy na poważnie do martwej natury z natury ( bo są i tacy co ze zdjęć próbują ... ) można na tablecie jak i tradycyjnie. Temat był mielony już setki razy w różnych teczkach ale w skrócie zaczynasz od prostych brył w b&w później dokładasz ich coraz więcej itd , z czasem też kolor tak samo proste bryły do coraz bardziej złożonych kompozycji ( kompozycja to też obszerny temat ale z czasem dojdziesz do pozycji typu np "Framed Ink" ) . Pomocne mogą być materiały z ctrl+paint , Scott Robertson

 

2. sylwetki i portrety widać że rysujesz na czuja, czyli podstawy anatomii się kłaniają - pomocni będą np panowie , Hampton , Vilppu , Proko , Scott-Eaton - polecam poszukać w sieci jak już opanujesz punkt nr.1

 

Co do samych pędzli w PS to używaj twardego okrąglaka.

 

( nazwiska i nazwy sobie wyguglasz ;) )

 

Pozdro i wytrwałości życzę.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za cenne rady, zacznę malować martwą. A co do okrąglaka to do ćwiczeń lepiej wyłączyć opacity i flow i dać spokój póki co z przejściami między walorem? Bo miękkiego pędzla nie używam prawie wcale, na tych grafikach jest twardy pędzel z niskim flow.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre ćwiczenia z tym malowaniem z natury! Popracuj może nad krawędziami. Po pierwsze żeby były dokładnie zrobione a po drugie, żeby je trochę zróżnicować (twarde, miękkie, rozmyte...) W martwej naturze poobserwował bym też jak poszczególne elementy oddziałują na siebie. Np brakuje mi pomarańczowych odcieni na talerzu pod pomarańczą. Chętnie bym zobaczył więcej takich ćwiczeń!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy