Skocz do zawartości

Grafika po Architekturze


slashtpl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam pytanie odnośnie tego czy człowiek będący Architektem, może pracować jako grafik komputerowy. Gównie jaka jest szansa na znalezienie pracy w jakimś biurze projektowym, reklamie czy innym podobnym? Załóżmy, ze Photoshop, Gimp, 3dsmax, blender, opanowane. Jako freelancer, pewnie głównie liczy się mocne portfolio ale jak na to patrzą potencjalni pracodawcy?

 

Jestem na 2-gim roku a grafiką zawsze się pasjonowałem więc stąd moje pytanie :) Czy trzeba być po informatyce ze specjalnością grafika czy jednak nie to się liczy najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Znam kilka osób po architekturze, które pracują w grafice. ( na przykład ja przez parę lat - wizki architektoniczne ). Liczy się wyłącznie twoje portfolio i umiejętności, dyplom uczelni nie ma właściwie żadnego znaczenia. Jeden kolega z mojej pracy, świetny grafik, nie miał nawet matury. Jeśli chcesz robić np. wizualizacje architektoniczne, ukończenie architektury będzie nawet atutem. ( znasz Autocada, potrafisz czytać rysunki arch. itp ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu grafików, którzy ukończyli zupełnie inne studia a zajmują się właśnie grafiką. W Twoim przypadku jeśli chcesz się zajmować tworzeniem wizek to studia architektoniczne również uważałbym jako dodatkowy atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po budownictwie (drogi, ulice i lotniska), tytuł niby inżynier - ale na studiach już ( a kończylem coś koło 2004/2005) już wiedziałem że nie będę pracować jako inżynier. Już wtedy a nawet wcześniej starałem się mocno grzebać w grafice i jakieś proste prace 2D/3D wykonywać dla ludzi (coś koło 2002-2003). Nie kończyłem żadnych kursów które przygotowują do tej pracy, a zaczynałem w czasach gdy internet po prostu był w zalążku (modem 9600) i ja tego modemu nie miałem, nie było youtube'a, ani forów z tutorialami. Tak pewnie z 90 procent ludzi tu zaczynało, albo podobnie. Zaczynałem na komputerze AMIGA (1996-1997).

slashtpl - tu, w tym zawodzie, liczy się determinacja i mnóstwo zrobionych testowych rysunków, renderów, próbek, czegokolwiek co popycha Cię do przodu. Architektura dała Ci to czego ja i mi podobni musimy się uczyć sami z doświadczenia, tutoriali albo kupowanych gazet czy płyt DVD z tutorialami (jeśli kogoś stać, bo ja raczej polegam na ciągłym samodzielnym próbowaniu, potem na forach i youtubie).

slashtpl - jesteś o krok do przodu przed wieloma adeptami grafiki czy to 2D czy 3D bo masz wiedzę o przestrzeni, rysunko, pewnie o kolorze, propocjach i zasadach kompozycji (a takich rzeczy to wciąż się uczę).

Masz ogromną szansę. Jak to pokochasz, i siedzenie po nocach też pokochasz, to dasz radę:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris - Droga z pewnością do łatwych nie należy, ale myślę, że to wszystko pogodzę, tak jak już wspomniałem lubię grafikę, nawet z siedzeniem po nocach ;) Od pewnego czasu nawet już tak robię, zacznę coś modelować i jak się "wciągnę" to dłuiuugie wieczory przesiaduje, czasami nawet kosztem projektów z arch ;) Testów już trochę porobiłem, modeli, renderów itd. Za jakiś czas jak osiągnę sensowny poziom to zacznę coś wrzucać na forum. Miszczowie ocenią :)

 

le_chu - Dużym plusem w tych profesjach jest to, że wykonywanie jednej roboty, procentuje na drugą. Czyli co byśmy nie robili, to zyskujemy podwójnie, bo to pod kilkoma względami podobne zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności