Skocz do zawartości

Sklep z artykułami plastycznymi


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Witam!!

Hmm... chcę otworzyć własny interes - sklep z artykułami plastycznymi - farby, papiery, glina plastyczna, spraye, etc. i w tym momencie nasuwa mi się kilka pytań. Myślę, że wielu z Was - forumowiczów miało kontakt (w jakimś tam stopniu) z takim interesem i prosiłbym o radę.

Przede wszystkim czy to jest wogóle opłacalne?? No bo po co otwierać interes, skoro nie będzie się na nim opłacało.. jak ma się sprawa z ew. konsumentami - istnieje jako takie grono nabywców w kilkudziesęciotysięcznym miasteczku?? Co, jako ew. konsument chcielibyście w takim sklepie znaleźć?? Mówię tutaj wyłącznie o artykułach plastycznych i stuffie z tym związanym :) czy wielkość lokalu ma jakiekolwiek znaczenie (tj, czy jeśli byłby mały, za to napakowany w odpowiednie artykuły to bardziej przyciągnąłby Twoją uwagę niż duży, ładnie wykończony, ale za to z podstawowymi artykułami i wąską gamą wyrobów do wyboru??).

Byłbym wdzięczny za przemyślane odpowiedzi... jeśli ktoś ma jakieś przestrogi, etc. to będą mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Szeryfu no troche tak troche nie , moim zdaniem nie powinienes sie ograniczac tylko do stuffu dla artystow bo w przeciwnym wypadku patrz post wyzej i sie do niego zastosuj. Moja propozycja to moze w 3d pupy artykolow szkolnych itp i oddzielny dzial dla artystuff chociaz i tak watpie ze to wypali :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif ma troche racji przejedz sie do Krakowa...sklepy plastyczne bazuja albo na studentach architektury albo ASP co zreszta latwo stwierdzic na podstawie ich lokalizacji. Czy sa oplacalne pewnie tak bo zazwyczaj sa tam straszne tlumy :) Jesli myslisz o Bochni a znam troche to misto (moj najlepszy kumpel miszka w Proszowkach) to nie wiem czy jest to najlepszy pomysl...Nie latwiej zalozyc w kilka osob np studia graficznego...albo zajac sie projektowaniem stron www ?? Z 3D jest juz troche gorzej bo cena oprogramowania wykancza ale jak sadze i tak koszty sa mniejsze niz w przypadku dobrze zaopatrzonego sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem śmiem uważać iż zakładając taki interes powinieneś

spytać o zdanie jakiegoś profesjonalste. Jeśli masz zamiar wywalić sporo pieniędzy

musisz zbadać rynek itp. Mam nadzieję, że ci się uda. POWODZENIA!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście kazdy chce kasy. Nie wiem czy zakładanie takiego interesu w małym miasteczku(nie wiem dzie mieszkasz) jest dobrym pomysłem. Co inngo gdyby był to np. Wrocław. Jest to miasto bardzo rozwinięte pod względem artystycznym. Lepiej zainwestuj w jakiś inny biznes np. na giełdzie w Tic-Tacki(bez obrazy).

 

:)

 

PS. Jak chcesz to masz ode mnie kopa na drogę. Powodzenia i niech moc bedzie z tobo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły dla artystów są raczej drogie i weź pod uwagę, że trzeba byłoby mieć spory kapitał początkowy, żeby się zaopatrzyć, opłacić lokal i mieć pieniądze, żeby przetrwać pierwsze 3-4 miesiące bo w końcu nie od razu bedą tłumy odwiedzać.

Ebor powiedział dobrze. Lepiej załóż taki sklep w necie. Na tyle na ile ja szukałem nie ma dobrego sklepu plastycznego w necie. Nie znam się na tym ale chyba koszty prowadzenia są znacznie mniejsze ?

 

Rada jeszcze taka, że powinieneś choć trochę orientować się w tematcie, tzn nawet umieć doradzić, wiedzieć o czym klient mówi kiedy ma jakieś pytanie i umieć odpowiedzieć na nie w taki sposób, żeby go zadowolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr Ug no dobra moze z tymi tlumami przesadzilem :) ale wydaje mi sie ze w szcegolnie w sezonie uczelnianym ruch maja na poziomie zadowalajacym. Sklep internetowy to na pewno mniejsze koszty. Majac umowe z dobrym hurtownikiem na poczatku prawie nie musisz posiadac wlasnego zaopatrzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm... ale właśnie tym postem chciałem jako-tako rozeznać rynek. Mieszkam w Bochni, w pobliżu jest liceum plastyczne w Wiśniczu,a z tego, co się orientuje, to najbliższy sklep plastyczny jest dopiero w Krakowie... Orientuję się też troszkę w sprzęcie, materiałach - moja dziewczyna chciała iśc do plasyka - czasami sobie maluje... Kwestia dużego kapitału początkowego nie ejst znowu a tak bardzo istotna - hurtownik też człowiek, dogadać się z nim można, byle tylko było później z czego to spłacić :/ Btw. jeśli już jesteśmy przy hurtowniach - są jakieś w okolicy?? Tj Kraków - Tarnów, czy będzie się trzeba zapuszczać w głąb kraju??

 

Co do sklepu internetowego - Hmm... pomysł nie jest zły... i szczerze mówiąc rozważam tą możliwość... zastanawia mnei jedynie fakt jak wyglądają uwarunkowania prawne w tej kwestii... Ile na ZUS, co mogę odliczyć od VATu, itp.

 

Studia reklamy napewno nie otworzę, bo w okolicy są już 2, a rośnie 3cie... Poza tym do tego 3ba mieć jeszcze conajmniej 1go człowieka i czas - ja niestety ciągle się uczę, a co gorsze jestem w klasie maturalnej, więc z czasem krucho... na msce w sklepie znalazlaby sie kompetentna osoba, dlategop rozważam tą możliwość :)

 

PS. Archangel - skąd jesteś?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności