Skocz do zawartości

Zestaw do ok. 10 tys jednostka plus monitor


muszek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie planuje założyć firmę, związaną z grafiką, oraz grafiką 3d. Na sprzęt oraz oprogramowanie mam otrzymać dofinansowanie. Potrzebowałabym wstępnej wyceny, żeby wrzucić ja w Biznes Pan

 

 

 

- Podtrzebuje komputer głównie do 3d z nastawieniem 3D maxa / Modo / render w Vray ale tez na GPU czasami poza tym do PS-a i Ai

- Peryferia mysz + klawiatura bezprzewodowa (co polecacie)

- Szukam także odpowiedniego monitora do grafiki, koniecznie 27"

 

 

Na całość tzn. monitor , peryferia i jednostka mam do przeznaczenia około 10.000zł

 

Dziękuje z góry za pomoc.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tym budżetem dobrze by było jak byś się określiła co to znaczy monitor do grafiki według ciebie. Profesjonalne monitory do grafiki to wydatek rzędu 5 tys i wzwyż. Jeśli chcesz robić rendery na GPU musisz zainwestować jednak w mocna kartę graficzna co tez się wiąże z konkretnym wydatkiem. Dobrze by było jak byś określiła konkretnie co będziesz robić w 3d dzięki temu łatwiej będzie ci podpowiedzieć. Tak na dzień dobry mogę ci powiedzieć ze te 10k to ciut za mało na pełny zestaw dobrze wyposażony zawierający monitor który nie będzie ci wypalał oczu, na starcie możesz odpuścić sobie monitory z półki cenowej do 2k bo na nie szkoda pieniędzy i oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz koniecznie zdecydować czy CPU czy GPU. Bo jeśli GPU to i7 4770 i GTX titan + jakiś słaby GTX do wyświetlania tylko viewportu.

A jeśli CPU. to może uda się 2x xeon?

Kolego czy ty czytasz co piszą ludzie bo mam dziwne uczucie ze nie :) Dziewczyna pisze ze ma budżet 10k na kompa i monitor a ty proponujesz kartę + procek za około 5,5k ciekawe gdzie reszta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Digital Storm możesz złożyć taki komputer za 9 tyś. zostaje tysiak na monitor.

 

4770k + woda + titan + 16GB + SDD

 

a potem ogarnołem że za dopłatą 20$ masz stage 2 cpu boost i mogą ci podkręcić do 4.8

» Computer Specification Summary

Chassis Model: Special Deal Hot Seller - Corsair Obsidian 550D

Exterior Finish: - Standard Factory Finish

Trim Accents: - Standard Factory Finish

Processor: Intel Core i7 4770K 3.50 GHz (Unlocked CPU) (Quad Core)

Motherboard: ASUS Sabertooth Z87 (Intel Z87 Chipset) (Features Thermal Armor and Thermal Radar)

System Memory: 16GB DDR3 1600MHz Digital Storm Certified Performance Series (Highly Recommended) (Hand Tested)

Power Supply: 750W EVGA SuperNOVA Gold Rated (Dual SLI Compatible)

Expansion Bay: - No Thanks

Optical Drive: DVD-R/RW/CD-R/RW (DVD Writer 24x / CD-Writer 48x)

Storage Set 1: 1x (120GB Solid State (By: Corsair) (Model: Neutron GTX Series) (SATA 6Gbps)

Storage Set 2: 1x (1TB Seagate (7200 RPM) (64MB Cache)

Storage Set 3: - No Thanks

RAID Config: - No Thanks

RAID Card: - No Thanks

Internet Access: High Speed Network Port (Supports High-Speed Cable / DSL / Network Connections)

Graphics Card(s): 1x NVIDIA GeForce GTX TITAN 6GB (Includes PhysX)

Sound Card: Integrated Motherboard Audio

HPC Processor: - No Thanks

Extreme Cooling: H20: Stage 2: Digital Storm Vortex 120mm Radiator Liquid CPU Cooler (High-Performance Edition)

H20 Tube Color: - Not Applicable, I do not have a FrostChill or Sub-Zero LCS Cooling System Selected

Chassis Fans: Standard Factory Chassis Fans

Internal Lighting: - No Thanks

Airflow Control: - No Thanks

Chassis Mods: - No Thanks

Noise Reduction: Noise Suppression Package Stage 1 (Optimized Airflow & Fan Speeds Only)

LaserMark: - No Thanks

CPU Boost: Stage 1: Overclock CPU 4.0GHz to 4.4GHz

Graphics Boost: - No Thanks, Please do not overclock my video card(s)

Memory Boost: - No Thanks, Please do not overclock my memory

OS Boost: - No Thanks, Please do not tweak the services on the operating system

Windows OS: Microsoft Windows 8.1 (64-Bit Edition)

Recovery Tools: Windows Recovery Toolkit (Bundled with Windows CD)

Virus Protection: - No Thanks

Office: - No Thanks

Game: - No Thanks

Display: - No Thanks

Surge Shield: - No Thanks

Speakers: - No Thanks

Keyboard: - No Thanks

Mouse: - No Thanks

Portable Gaming: - No Thanks

Exclusive T-Shirt: - No Thanks

Priority Build: - No Thanks, Ship Within 10-15 Business Days After Order Is Successfully Processed

Warranty: Life-time Expert Care with 3 Year Limited Warranty (3 Year Labor & 1 Year Part Replacement)

Edytowane przez Kramon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym napisałem że abstrahujesz od układu odniesienia za 1k to się kupuje monitor do zabawy i niszczenia sobie oczu a nie do pracy wielogodzinnej nie mówiąc już ze podałeś cenę za samo pudło dolicz jeszcze mysz i klawiaturę dobrej klasy a na monitor dobrze jak ci zostanie 700 :) Dwa na grzyba komu Titan jak użytkuje się vray jako silnik renderujący. Na monitor 27 cali półprofesjonalny trzeba mieć około 2,5-3,5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym napisałem że abstrahujesz od układu odniesienia za 1k to się kupuje monitor do zabawy i niszczenia sobie oczu a nie do pracy wielogodzinnej nie mówiąc już ze podałeś cenę za samo pudło dolicz jeszcze mysz i klawiaturę dobrej klasy a na monitor dobrze jak ci zostanie 700 :) Dwa na grzyba komu Titan jak użytkuje się vray jako silnik renderujący

 

Na sprzęt oraz oprogramowanie mam otrzymać dofinansowanie

tysiak więcej mniej nie robi w tym znaczeniu różnicy a za 2 tyś już można ogarnąć 27 cali. Po za tym pokazałem ci tylko że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem że nie można. Najpierw sprawdź jakie jest to dofinansowanie bo jak mnie oczy nie mylą to był tu wymieniany max plus vray a to jest wydatek na sam ten soft koło 20k. Ja nie mówię o ogarnianiu 27cali bo byle jakie kupisz nawet za 900 pln tylko mowie już o monitorach półprofesjonalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o zestaw dostałem (tak literówka w pierszym poście zrobiła ze mnie kobietę, ale dziękuje za uszanowanie) taką propozycję i wycenę, dlatego proszę o waszę rad :)

 

Stacja graficzna taka:

 

Intel Core i7 4930K 6 Core selekt @ 4,3 Ghz

Płyta ASUS P9X79

16GB DDR3 Kingston HyperX 1600 Black

Dysk systemowy SSD 256GB Samsung 840 PRO

2TB Seagate Barracuda 7200 na dane.

DVD-RW x24

Wyciszona obudowa Fractal R4 Black

Zasilacz 750W BeQuiet Bronze

Chłodzenie Thermalright Silver Arrow SB-E 2011 do 4,3Ghz

Karta graficzna ASUS GTX770 2GB DCUII

Klawiatura + Mysz Logitech MK220

 

około 8,5 tys

 

+ monitor

 

27” DELL U2713HM za 2200zł

lub

27" Eizo EV2736WFS-GY za 3258zł

 

Co sądzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial Eizo, to solidna firma i ma zaje...ste matryce. Model, ktory podajesz jest dosc solidnie wykonany. twoja wypowiedz o firmie zwiazanej z grafika oraz z grafika 3d, tak do konca nie wyjasnia profilu twojej przyszlej firmy. Chodzi mi o to, ze jesli chcesz zajac sie profesjionalnie grafika 2d, drukiem, projektowaniem logo itd. to potrzebowalbys solidnego monitora z dokladnym odwzorowaniem kolorow, stabilizacja i nastepnymi bajerami. Jesli natomiast bardziej polecisz w 3d, modelowanie, symulacje itp. i nie bedzesz sie zajmowal komponowaniem, postprodukcja, to nie musisz na poczatek inwestowac w super monitory za kilka tysiecy zlotych.

Wszystko zalezy od tego co chcesz robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wybrał Eizo zresztą sam posiadam ich produkt, natomiast co do Della to nic innego jak LG bo to te same matryce. Zestaw który podałeś komputerowy jak najbardziej dobry do grafiki tak 2d jak i 3d

Co do Neców jest to kolejna firma która robi profesjonalne monitory do grafiki właściwie to główny konkurent w tej specjalności Eizo. Co do klawiatura mysz to należę do tych co nie popierają myszek bezprzewodowych, klawiaturę można mieć najzwyczajniejsza logitecha bez przewodowa co do myszy polem przejść się po sklepach i poszukać i dopasować urządzenie do własnej reki dwa zwróć uwagę na myszki z programowalnymi klawiszami bardzo wygodna sprawa przy pracy w programach takich jak ps czy max. Sam użytkuje od paru lat logitech MX518

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki offtop mały :

skalpel3d: To że ceny monitorów pół-profesjonalnych zaczynają się od 2k to mniej więcej było mi wiadomo, ale poważnie tańsze monitory wypalają oczy ? W sensie są tak bardzo szkodliwe w porównaniu do konstrukcji za 2,3-5k ? Masz jakieś porównanie takiego pro monitora do kilku tańszych ? bo jeśli do jednego tylko to mógł się zdarzyć cienki model... no ale sam nie wiem, pytam bo mnie to ciekawi strasznie, sam mam monitor za nie wielkie pieniądze ale dyskomfortu pracy nie czuje, chyba że siedzę 8h bez przerwy, no ale to już raczej moja wina a nie monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina monitora nie twoja ja potrafię pracować po 15-16 godzin i nie mam żadnych objawów a jako alergik z objawami ocznymi jestem wyczulony szczególnie w okresie wiosennym. Zanim kupiłem aktualny monitor miałem szanse przetestować kilka monitorów z niższej półki tak z przedziału 1,2k do 2k oscylowałem wtedy w 24" na dodatek z rożnymi rodzajami matryc ips ,va, amva+.Na samsungach nie mogę pracować dłużej niż 2,5 godziny mimo strojenia dostosowywania parametrów oczy mi siadały po takim czasie, LG 27MT93S-PZ i Dell U2410 dały mi się w kość przy pracy nocnej oba ips, z tych co mi podpasywało były HP 24'' LED ZR2440w i co ciekawe Ilyama prolite XB2483HSU Hp trochę kulał jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, ilyama natomiast pozytywnie zaskoczyła mnie odwzorowaniem kolorów jak także równomiernością podświetlenia matrycy częsty mankament we wcześniej testowanych monitorach śliczna czernią :) troszkę skąpa jeśli chodzi o możliwości.zmiany parametrów Do przetestowanie dostałem także eizo coloredge cx240 powiem tylko jedno moje oczy zakochały się w tym monitorze i właśnie mówię tu pod względem nie jego parametrów cudów i niewidów tylko tego ze po 16 godzinach pracy przed nim wstawałem i zero zmęczenia oczu szczególnie ze lubię pracować po nocy. Co prawda skoczyło się wreszcie na zakupie modelu coloredge cg275w bo trafiłem na sklep który własnie szedł pod młotek i robili wyprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj popieram @skalpela3d. Wczesniej pracowalem na zwyklym LG, zakupionym w podrzednym sklepie komputerowym. Teraz mam monitor od Eizo i podobnie mniej mecza mi sie oczy. Nie wiem czy to zasluga percepcji, czy lepszych parametrow monitora, ja tylko pisze o swoich spostrzezeniach i dlatego koledze doradzam model Eizo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27” DELL U2713HM za 2200zł

lub

27" Eizo EV2736WFS-GY za 3258zł

Ja tez mam wlasnie tego DELLa i jest swietny! Nie wiem na jakim poziomie zaawanswoania jestes, ale dla mnie EIZO to by byl bajer ktorym molgbym sie pochwalic znajomym, a z ktorego pewnie w pelni bym nie korzystał. Tym bardziej ze piszesz do glowjnie do 3d softow komputer.

 

Od siebie bym dodal ze juz lepiej zainwestowac w wiecej ramu, np 32GB. Bo to faktycznie poprawi ci funkcjonalnosc komputera. Tzn wiesz, wydasz 10tys na kompa a potem bedziesz siedziec i sie wkurzac ze ramu ci brakuje? Sam jak komputer kupowalem rok temu to postanowilem wziasc od razu 64GB, bo w dzisiejszych czasach wykla pamiec (nie ECC) jest tania jak barszcz. Oczywsicie zwykly 3ds max wiecej niz 12gb mi nie zje, ale sa aplikacje ktore potrafia podczas renderowania zjesc cala pamiec jaka jest dostepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27” DELL U2713HM ma jeden paskudny mankament jesli nie trafisz a to jest dosyć częste i nagminne w monitorach tej firmy mają nierównomiernemu podświetlenie testowane na 4 monitorach :) Wszytko zależy od tego czy masz szczęście czy nie. Za dellem nie przemawia równocześnie jeszcze jeden fakt to tak naprawdę jest LG w pudełku z napisem Dell matryca właśnie jest od LG mało sensowne przepłacanie za znaczek :)

Co do maxa i jego zjadania pamięci to tak naprawdę zależy co robisz przy scenach exteriorów mających masę roślinek połkniecie 16gb i więcej to nie jest żaden problem oczywiście tą samą scenę można wyrenderować np na 8 ale ile to będzie trwało :). Jeśli będziesz zamierzał pracować z AE to pamięci nigdy za wiele, na szczęście ją można zawsze dokupić, oczywiście nie daj sobie do kompa wsadzić 16 gb w 4 pamięciach bo to jest bezsensowne zajmowanie slotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracujesz w Modo i szukasz dobrej maszyny z monitorem 27' polecam imaca. Do porównania moge opisac 2 maszyny na których pracuje:

 

pierwszy model to moja firmowa maszyna Imac 27', i7, 32 gb ram, GeForce GTX 780M 4 GB GDDR5 -- cena ok 13 tys.

Opinia praca w trybie rzeczywistym, pakiet Adobe bez zacięcia, Modo płynny modeling+rendering 8 rdzeni, ekran idealny ( kolory, nie odbija otoczenia, wysoka rozdzielczość + nie wrażliwy na światło )

 

drugi Model to moja domowa maszyna w standardowej konfiguracji i5, geforce 660, rozszerzony do 32gb ram --- cena około 11 tyś

Opinia identycznie jak powyżej, z wyjątkiem procesora korzystającego z 4 rdzeni.

 

Dodatkowym atutem jest system Mac Os, praca w nim to czysta przyjemność, wystarczy kilka dni pracy by stwierdzić, że windows to porażka.

 

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dellem nie przemawia równocześnie jeszcze jeden fakt to tak naprawdę jest LG w pudełku z napisem Dell matryca właśnie jest od LG mało sensowne przepłacanie za znaczek :)

Ale zdajesz sobie oczywiście sprawę że, idąc tym tokiem myślenia, kupując EIZO dostajesz Samsunga i też przepłacasz za znaczek ? :D

Producentów matryc nie ma tak wielu, a EIZO swojej fabryki nie posiada, także te bajki można sobie w buty włożyć.

EIZO ma sens przy regularnej kalibracji oraz produkowaniu materiałów przeznaczonych do druku, ewentualnie korekta zdjęć które też się drukuje więc barwy muszą się zgadzać.

Używanie takiego monitora do 3D "bo oczy się niby mniej męczą" to wywalony pieniądz, ja bym szukał panelu 27' i rozdzielczość 2560X1440 bo wtedy więcej się na ekranie mieści.

Ps. mam dwa Dell'e, stoją obok siebie i jakoś problemów z podświetlaniem nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M74 a ty zdajesz sobie sprawę ze porównujesz ze sobą monitory profesjonalne z klasa domowo biurowa uniwersalna czyli tak zwana masówka ;) , widać ze nie za bardzo wiesz jaki jest target firmy Dell i ogólna ich polityka oni zasadniczo nie robią produktów dla pojedynczego odbiorcy tylko masówę dla dużych firm typowy produkt do biura zerknij na ten art i zwróć uwagę przy czyich monitorach stoją gwiazdki znaczące o ich kłopotliwości http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że twoja wiedza pochodzi z tego portalu :D

Przede wszystkim EIZO też wali masówę tylko że nie jest ona tania, a jedyna PROFESJONALNA linia to ColorEdge, bajerem jest tam (w niektórych) na przykład wbudowany kalibrator który jednak dla grafika 3D nie ma żadnego zastosowania.

Tak więc jak rozumiem nawet jak EIZO kosztuje 1000 zł to jest o niebo lepszy od domowo-biurowego Dell'a za 2500 ?

Każdy producent ma różne linie więc mówienie że jeden robi "profesjonalne" a drugi domowo-biurowo jest sporym minięciem się z prawdą, nawet BenQ wypuszcza czasami jakiś model z większymi ambicjami.

EIZO to są monitory dla osób które MUSZĄ mieć idealnie skalibrowany sprzęt bo robią masowo rzeczy do druku, ale nawet wtedy da się kupić coś taniej i wcale nie gorszego.

Także nadal polecam Dell'a jako naprawdę dobry sprzęt.

Edytowane przez M74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z twojej wypowiedzi doszliśmy do tego ze po co Dell wystarczy LG :) Co to jest grafik 3D ?

Modelarz? to takiemu wystarcza do szczęścia matryca typu TN po co ci Dell z IPS sam udowadniasz ze tez bez sensownie wydałeś kasę na monitor :D. IMO to dzisiejsi graficy 3D nie używają postprodukcji a także ich prace nie trafiają do druku ? :D A i te fantastyczne matryce ze współczynnikiem statycznego kontrastu 1000:1 a mierzonego realnego zaledwie 760:1

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, po prostu producent matrycy nie ma żadnego znaczenia, dla EIZO robi je Samsung i o czym to świadczy ?

Polecanie monitora za 5000 do zestawu za 10000 jest kompletnie bez sensu, z kolei jak już schodzimy w dół z ceną to EIZO przestaje wymiatać i każdy przyzwoity monitor będzie równie dobry co EIZO z niższej półki.

Dla grafika 3D cokolwiek byle rozdzielczość duża była, i tyle.

Modelarz? to takiemu wystarcza do szczęścia matryca typu TN po co ci Dell z IPS sam udowadniasz ze tez bez sensownie wydałeś kasę na monitor

Ps. wyjaśnienie jest bardzo proste, jak chcesz coś powyżej Full HD to pozostają tylko monitory z "profesjonalnymi" matrycami :p

Edytowane przez M74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, po prostu producent matrycy nie ma żadnego znaczenia, dla EIZO robi je Samsung i o czym to świadczy ?

Polecanie monitora za 5000 do zestawu za 10000 jest kompletnie bez sensu, z kolei jak już schodzimy w dół z ceną to EIZO przestaje wymiatać i każdy przyzwoity monitor będzie równie dobry co EIZO z niższej półki.

Dla grafika 3D cokolwiek byle rozdzielczość duża była, i tyle.

 

Ps. wyjaśnienie jest bardzo proste, jak chcesz coś powyżej Full HD to pozostają tylko monitory z "profesjonalnymi" matrycami :p

http://pclab.pl/art47360.html tak się ma to do moich bzdur sorry bronisz monitora bo masz go na biurku mało obiektywne to wypowiedzi. Na dodatek dobrze by było jak byś jeszcze na forum podawał pełne dane Eizo korzysta z matryc Samsung, Sharp i LGD i na dodatek są to matryce robione tylko dla Eizo do konkretnych modeli i tylko do nich nie dostaniesz ich w innych monitorach innych firm

Tak tak cokolwiek byle rozdzielczość była duża to polecam kupienie najtańszego rzutnika nic ci nie zapewni tak dużego pola roboczego :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodniłeś tym linkiem moją tezę, EIZO to tak naprawdę straszliwie kosztowny Samsung, widać po wynikach że mają takie same matryce :)

 

Ps. nie posiadam żadnego z wymienionych tam monitorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje tezy nijak się mają do faktów i testów Eizo zależnie od modelu ma matryce od konkretnego producenta zakopują matryca Samsung , Sharp, LGD, model matryc tylko wyłącznie robione dla nich. Tak strasznie kosztowny samsung nie oparty na elektronice samsunga :D Dwa nikt ci nie karze kupować Eizo nie chcesz to nie kupuj widać masz mniejsze potrzeby i wymagania od monitora i to jest wyłącznie twoja sprawa

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu że za monitory dla grafików uznawana jest w zasadzie tylko seria ColorEdge, a ich ceny zaczynają się od 3000 zł, także do zestawu za 10000 i dla grafika 3D to jest kompletnie chybiony wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie ukryc, ze Eizo wyswietla wszystko pieknie i od lat jest w czolowce, jednak cena jaka trzeba wylozyc daje do myslenia… Osobiscie bardziej przemawia do mnie zakup Nec-a. Monitory tej firmy mimo, ze caly czas nie doceniane doskonale sprawdzaja sie w pracy,sa sporo tansze i wcale nie odbiegaja jakoscia wyswietlania od eizo. Tak naprawde grafik 3D nie potrzebuje idealnego monitora z bardzo prostej przyczyny. W 90% wszystkie komercyjne prace zostaną obejrzane na laptopie sredniej pólki z docelowym przeznaczeniem prezentacji pod kątem Power Pointa. Tak wyglada rynek i kropka. RGB to inny swiat, swiat w ktorym kolory maja inne znaczenie. Eizo robi PR z idealnie wyswietlanego koloru, głownie pod kątem pracy typu BTL, czytaj materiałow drukowanych. To wszystko ładnie brzmi, jednak nie ma zastosowania w rzeczywistosci. Dlaczego?

 

Podzczas projektowania do druku, cały czas trzeba kontrolowac kolorystyke, CMYK strasznie ogranicza, trzeba miec na uwadze ile papier jest w stanie przyjac. Profil zabiera nasycenie, kaze zwracac uwage na zeczy w RGB obbce. Podczas pracy korzysta sie głownie z nabytej wiedzy, operuje % koloru biorac pod uwage mozliwosci surowca. Po przygotowaniu projektu do druku, kazdy material, drukowany w duzej ilosci ( 1000+) przechodzi weryfikacjie w postaci probnego wydruku zwanego proofem. Po akceptacji, osoba z produkcji jedzie do drukarni, staje z drukarzem i na podstawie wykonanego proofa zbliza produkcje do zaakceptowanego probnego wydruku.

 

Proces ten, choc bardzo uproszczony, pokazuje, ze monitor z górnej polki nie dokonca bedzie wykorzystany w praktyce. Nigdy nie bedzie mial przelozenia na wynik pracy. Jedyne co moze poprawic to tylko komfort pracy uzytkownika. Uwazam, ze Nec to dobre rozwiazanie jesli szuka sie monitora solo, bo jesli kompuer za 10 000, to tylko Imac 27' ( komfort+monitor w pakiecie:D)

 

ponizej screeny ze srodowiska pracy:D

 

http://imageshack.com/a/img842/6172/fakz.png

http://imageshack.com/a/img32/9093/fifz.png

 

pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a3stract Nec jest jak najbardziej doceniany seria SpectraView która jest docelowo przeznaczona do prac graficznych jest głównym konkurentem dla eizo równocześnie odrobinę tańszym. Ale pomijając to mam zupełnie inne pytanie bo polecasz platformę Mac'a autor pisał że che używać 3ds maxa a on chodzi tylko pod windows i z tego co wiem na maca jest jakaś nakładka windy tylko ciągle słyszę podzielone zdania jedni są zadowoleni inni strasznie na to połączenie narzekają stad moje pytanie do osoby która używa mac'a jakie masz doświadczenia ( nie chodzi mi tu o lata pracy tylko odczucia :D) z takim połączeniem i jak to się sprawuje. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności